• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šljivarstvo

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Re: šljivarstvo

okolina Požege
ha pa malo je jeftino al šta češ
njima uvijek puno a meni uvijek malo

a imam i tonu ili dvije topkinga
 
J

janyxx

Guest
Re: šljivarstvo

Poštovani kolege, interesuje me, gdje bi mogao da kupim stroj za trešenje šljiva? Gledao sam nekoliko njih ovde gore ali nigdje nema nikakve adrese ili broja telefona, na kojeg bi se mogao obratiti. Možda netko i sam izradžuje ovakve strojeve, te bi molio ako tko ima i njegovu adresu.

Radi lakšeg kontakta moj broj telefona 0038641523513.
 

hobivocar

Novi član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
4
šljive

to nema veze,ovisi koje su sorte šljive i u kojoj godini daju obilniji rod,na proljeće prskaj u fazi cvjetanja i znati ćeš jeli u pitanju osica
ovih dvadesetak šljiva su Bistrice a stare neznam koje su..stare su 40-ak godina.Prskat ću u cvatnji protiv osice,vjerujem da će biti u redu
 
A

Ado

Guest
Pozz svima .Vidim kako su lijepo rodile sljive .-Samo se nebi slozio sa cijenom jer proizvodaci iz doline Neretve dovlace sljivu u Capljinu.Ja sam licno gonio svoje sljive na veletrznicu u Capljinu.Vjerujte katastrofa cijena pocetna prve sljive je bila( 1KM) da bi spala na 40 feninga .Sad neka meni objasni gdje smo mi utome proizvodaci kad sve saberemo koliko ulozimo od oranja ,frezanja,dubrenja,polijevanja .-Ja nisam zadovoljan sto se tice cijene a roda bilo ko nikada govorim za sebe. .-Treba govoriti realno ne hvaliti se .- Pozz Ado_ Stolac_
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
topking

pozdrav , nešto su zamrle aktivnosti na forumu, jel to zbog novine ili smo zauzeti.
ja danas mjerio šečer tj, slador u šljivama 22 Bx čačanka rodna , a topking 24,4 Bx
jel to dobro?
e da da spomenem ,kod topkinga nestao onaj ružni okus "kao da kupi usta"

i još uvjek imam za prodaju 1-2T čačanke i 1-2 T topkinga i 10-15T stenley
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
topking

evo i jedna obavjest, koga zanima dobra rakija, tj dobra šljiva za rakiju
dakle topking u berbi mjereno prosječno 28-30 brixa, a kad se pekla rakija dala je 18 litara od 18 gradi .
bez zrna dodanog šečera
i da dodam daje jako aromatičnu rakiju s dosta mirisa baš na šljivu
pa koga zanima neka je traži, a da dodam i jednostavnija je za uzgoj od npr. rodne
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ajd svaka čast, već kad je nisi uspio prodati kao konzumnu. Čini mi se da će topovi biti čudo pod našim podnebljem, još ako se ne štedi sa navodnjavanjem i gnojidbom...
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
tuga i jad. ove godine prodao samo oko 2t konzumne šljive od nekih 27t:madmana:
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
ilegalac,ako budeš dolazio do osijeka ponesi litricu od topa,kupio bih da probam
 

oki198713

Član
Tu od
13 Srp 2010
Poruka
223
pozz

ilegalac koliki ti je voćnjak i gdje mu je lokacija i šta od sorti šljiva uzgajaš pozz
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
ilegalac,ako budeš dolazio do osijeka ponesi litricu od topa,kupio bih da probam
nema problema
a možete i vi do požege
šteta što nemam viška bure, pa da posebno stavim samo nju.
večinu sa izmješao sa ostalom rakijom,
ali ostavio sam par litara posebno
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
evo i jedna obavjest, koga zanima dobra rakija, tj dobra šljiva za rakiju
dakle topking u berbi mjereno prosječno 28-30 brixa, a kad se pekla rakija dala je 18 litara od 18 gradi .
bez zrna dodanog šečera
i da dodam daje jako aromatičnu rakiju s dosta mirisa baš na šljivu
pa koga zanima neka je traži, a da dodam i jednostavnija je za uzgoj od npr. rodne

eee kod mene je dalo samo 13 lit 21grad bez sećera(po kazanu)...kakva je godina usrana bila...treba da sam zadovoljan i njome!
Ukus odličan,,,a mirisa ni na vidiku...jako slabo!
Tako da je tvoja odlična...čak i ovde miriše!!!
Pozdrav Joe!
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ha ha, nešto si pobrkao :) Nemreš piti, mislim možeš ali ne bez posljedica za zdravlje 40 gradi :)
 
T

Tomazy

Guest
Ha ha, nešto si pobrkao :) Nemreš piti, mislim možeš ali ne bez posljedica za zdravlje 40 gradi :)

tako je kod nas uvjek.od 37pa do 50 nisam nista pobrkao, zato mi zagorci velimo da se ove vase rakije moze popit i litra haha.
 
T

Tomazy

Guest
tako je kod nas uvjek.od 37pa do 50 nisam nista pobrkao, zato mi zagorci velimo da se ove vase rakije moze popit i litra haha.

neki rade i prežig neznam kak se to kod vas kaže ovu od 30 natrag u kotao pa do 50. tako je to u mom kraju, i to se pije samo ona mini casica dnevno
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Crnogorski Prvijenac je bezbojno jako alkoholno pice sa 50 vol% alkohola, vrlo pitko, harmonicno, blago izraženog tipicno vinskog mirisa. Ukus pun, izdašan. U podgorickom vinogorju od probrane berbe Vranca, nakon alkoholne fermentacije ukupna kolicina kljuka se podvrgava destilaciji na bakarnim aparaturama za destilaciju. Najbolji destilati se odvajaju i odležavaju najmanje godinu dana u sudovima od inertnih materijala.

Ovo je jedno od najjačih alkoholnih pića. Mislim da si pobrkao grade i volumni alkohol ;)
http://www.plantaze.com/cg/#/Crnogorski_Prvijenac?scena=rakije
 
T

Tomazy

Guest
Crnogorski Prvijenac je bezbojno jako alkoholno pice sa 50 vol% alkohola, vrlo pitko, harmonicno, blago izraženog tipicno vinskog mirisa. Ukus pun, izdašan. U podgorickom vinogorju od probrane berbe Vranca, nakon alkoholne fermentacije ukupna kolicina kljuka se podvrgava destilaciji na bakarnim aparaturama za destilaciju. Najbolji destilati se odvajaju i odležavaju najmanje godinu dana u sudovima od inertnih materijala.

Ovo je jedno od najjačih alkoholnih pića. Mislim da si pobrkao grade i volumni alkohol ;)
http://www.plantaze.com/cg/#/Crnogorski_Prvijenac?scena=rakije

a ok, budes li prolazio Varazdinom slobodno navrati.
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
1 grad = 2.5 stepeni (vol%)
50 stepeni(vol%) = 100% alkohol

tak da ona rakija od maline 47,6:2,5= 19grada...što je sasvim lepa rakija!


Na mnogim gradomerima ima dve skale! grad i stepeni(vol) - tako da sve zavisi sa koje skale vršeno očitavanje??? možda je tu došlo do zabune...jer rakija od gore navadenih 37-50 grada...nije rakija već otrov!!!:rolleyess:

Pozdrav Joe!:mrgreen:
 

Najnoviji postovi

Na vrh