• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šljivarstvo

W

wajbul

Guest
Normalno je da onaj koji ima svoje stajsko da neće kupovat organsko ali onaj koji mora kupit stajnjak daleko je bolje kupit organsko zato što je prerađeno .

Hvala bogu ,ima ga u izobilju,susjedi neznaju kuda s njim
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ogromni nedostatak tih peletiranih gnojiva je da je volumno mali (nije sve ni u gnojidbi) i nema mikroorganizme, još ako je nastao od mase koja je već iskorištena za energiju u bio postrojenjima...
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
znaš kako, s obzirom da radim puno radno vrijeme za mene je svaki posao velik :) jer vremena nikada dosta.
a to da ih ne treba puno šišati to stoji, nema puno posla, ima onih koje imaju dosta grančica pa ih terba štrickati ali takve su rijestkost.
a što se tiče žurbe, bio mi je danas agronom pa sam sa njim pričao i rekao mi je da mogu lagano početi, mada ću prvo poskidati mrežice sa voćki, a to sam mislio raditi sada za vikend a onda rezidba, gotovo je sa zimom, mislim da je više neće biti, a s obzirom da sam uvijek kratak sa vremenom, vegetacija samo što nije krenula, zato sam malo požurio.

ja se baš nebih složio sa nekim ovdje iznesenim stajalištima
kao prvo zašto skidati mrežicu? nesmeta ona i da cijele godine bude, a zec uvjek gricka,
kao drugo ovo da se nereže ako je jesenas sadio,zašto?
uostalom koji je uzgojni oblik, koja visina debla???ako je uzgojni oblik "jebesemeni" onda netreba rezat
treće da se izbaci stajnjak a uvede nešto umjetno
koja glupost
pa zemlji su baš i potrebne bakterije iz stajnjaka, više nego hranjiva, a u tom kupovnom su te bakterije vjerojatno bay-bay
 
M

m123

Guest
mrežice skidam jer sam napravio stubove, pa čim uhvatim vremene ide mreža oko voćnjaka, tako da zeko više neće moći prići, nadam se da ću sve ograditi za nekih mjesec dva.
a ja sam stavljao mrežicu od demit fasade, ona je jako gusta, one narandžaste, tako da mislim da bi ta mrežica mogla biti prepreka dobrom špricanju, barem ja tako mislim, a ako i ne ogradim, mogu ih opet na jesen postaviti, ne treba puno vremena za to, a sada kada skinem ne bacam već ostavljam za drugi put.
nebi ni ja kupovao prerađeno umjetno gnojivo da ih imam stajnjaka u izobilju, naravno i ja izvezem uvijek stajnjaka ali to je 10 prikolica maksimalno, iz više razloga, prvo, kao što sam rekao, kod mene skoro niko više ne drži stoku, malo koje domaćinstvo, pošto je selo pusto totalno, a drugo i ko ima, prodaje po 20 evra malu prikolicu, oće ljudi od 1 krave i 5 ovaca da zarade i da mogu živjeti cijelu godinu,tako da ću ja uzimati onoliko koliko bude, i koliko mognem, pa šta bude
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Kolege voćari molim Vas za jedno pitanjce?
Ovako uz kruške mi ostalo mjesta za 30-tak šljiva,e sada trebam sortu koja dolazi malo kasnije 10 mj pa nadalje da je krupnija plave boje,i dali se može kalemiti na zerdeliju:?:
Svi savjeti dobrodošli.
 

rajnski

Član
Tu od
22 Svi 2010
Poruka
184
:scratch
Kolege voćari molim Vas za jedno pitanjce?
Ovako uz kruške mi ostalo mjesta za 30-tak šljiva,e sada trebam sortu koja dolazi malo kasnije 10 mj pa nadalje da je krupnija plave boje,i dali se može kalemiti na zerdeliju:?:
Svi savjeti dobrodošli.

malo mi nije jesno:confused: ti bi deseti mjesec i kasnije???ja nisam čuo za šljivu koja dozrjeva u 10-11 mjesecu:scratch
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
:scratch

malo mi nije jesno:confused: ti bi deseti mjesec i kasnije???ja nisam čuo za šljivu koja dozrjeva u 10-11 mjesecu:scratch

Zato i pitam jer ima jer neznam a Vi koji se bavite šlivom morali bi to znati,zanima me kasnija zbog prskanja krušaka(karenca)
http://sa.agr.hr/pdf/2009/sa2009_p0902.pdf
Sada mi sve jasnije,jedino dali se može kalemiti na zerdeliju ?
 
Posljednje uređivanje:
V

vedo

Guest
Evo danas smo posadili nekoliko sadnica šljiva,u pitanju su bile požegače,pa da vidite kako se to radi kod nas

1.)Iskop i pođubrivanje



2.)Zatim ide sadnja voćke



3.)Zakopavanje



4.)I na kraju opet pođubrivanje i evo kako ispadne :D



A pored ovih,mi smo okopavali stare šljive i pođubrivali smo ih

 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
stavljanje stajnjaka ispod korijena sadnice nema svrhe jer sve što valja ti ode u dubinu zemlje,prilikom kopanja prvo dolje ide gornji,oranični sloj zemlje,sadnica,stajnjak i donji dio zemlje
 
W

wajbul

Guest
stavljanje stajnjaka ispod korijena sadnice nema svrhe jer sve što valja ti ode u dubinu zemlje,prilikom kopanja prvo dolje ide gornji,oranični sloj zemlje,sadnica,stajnjak i donji dio zemlje

Tako je kolega,a uz to rupe su premale, ove sadnice će se sporo razvijati.
Kad se sadi u neorano i ne pripremljeno zemljište,rupe trebaju da budu veličine 80x80 a i veće
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
...

...probaj, samo da se sam uvjeriš, zatrpati par lopata stajnjaka na dubinu veću od 50 cm...nakon nekoliko godina tamo ćeš naći isti taj stajnjak koji se uopće nije razgradio...stavljati stajnjak u veliku dubinu u anaerobne uvjete uopće nema smisla...baš zbog toga se kod rigolanja daju samo mineralna gnojiva i to ona bez dušika, a stajnjak se plitko zaorava...
 
M

MOCO

Guest
Pa @vedo, član si foruma već godinu dana i ništa nisi naučio:?

Ja nisam voćar, ali čim sam vidio tvoje slike skužio sam greške-pa to ko da djeca sade sebi bašćicu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh