• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šljivarstvo

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
rupe jesu premale i ovo što je napravio sa stajskim dolje bilo bi uredu da je to stajsko stvarno pregorjelo ili humus da je stavio,a ovako nevalja:madmana:

ja sam prije dvije g. 50tak jabuka tako sadio, ali rupe cca 50x50x50cm, na dno sloj od 10-15 cm starog đubreta(humus), pa sloj 10-15cm zemlje i ond tek sadio

jabuke rastu ko lude
 
M

m123

Guest
i ja sam nov u vočarstu ali ovo ne valja nikako, ni kod mene se to neradi
prvo, korijen na đubar nikako ne ide, apsolutno nikako, ja iskpopam daleko veću rupu stavim stajnjak pa dobar sloj zemlje pa onda voćku, kao što je kolega rekao, đubar duko ostaje ispod i ide duboko, kada se korjen počne razvijati i ići u dubinu, e onda dolazi do kog sloja, a i ovaj stajnjak što si stavio odozgo je po meni previše blizu sbablu, i to može biti opasno po voćku, mora biti malo odmakut od stabla, ili mi se to samo učinilo na slici.
ja ovaj svoj voćnjak što sam sadio, išao sam duboko oranje, i pored toga rupe ru bile kao bebin grob, imale su po 80*80 jest da samo pali od zatrpavanja rupa ali je bitno da je zemlja rastresita oko korjena. barem ja tako radim
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
i ja sam nov u vočarstu ali ovo ne valja nikako, ni kod mene se to neradi
prvo, korijen na đubar nikako ne ide, apsolutno nikako, ja iskpopam daleko veću rupu stavim stajnjak pa dobar sloj zemlje pa onda voćku, kao što je kolega rekao, đubar duko ostaje ispod i ide duboko, kada se korjen počne razvijati i ići u dubinu, e onda dolazi do kog sloja, a i ovaj stajnjak što si stavio odozgo je po meni previše blizu sbablu, i to može biti opasno po voćku, mora biti malo odmakut od stabla, ili mi se to samo učinilo na slici.
ja ovaj svoj voćnjak što sam sadio, išao sam duboko oranje, i pored toga rupe ru bile kao bebin grob, imale su po 80*80 jest da samo pali od zatrpavanja rupa ali je bitno da je zemlja rastresita oko korjena. barem ja tako radim

nije štos da korijen neide na đubre
štos je da to đubre nije aktivno
kako se vidi na slici i kolega vedo isto je stavio sloj zemlje na đubre ali kako je netko rekao to đubre na toj dubini je takoreč konzervirano i nakon 1-2g kad korijen dođe do đubreta , đubre spali korijen ako je aktivno
tada se desi da vočka prvu godinu raste ko luda a drugu se jednostavno osuši
zato opet kažem ,. može i valja stavit i ispod korijena ALI PREZRELO ĐUBRE ILI HUMUS
ono što se kod vede vidi nije prezrelo đubre
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
kolege voćari
Udruga Slavonka u suradnji sa Otvorenim učilištem u Osijeku organizira tečaj za voćare-šljivare zvanje se upisuje u radnu knjiižicu.cijena je za sada 2000 kn,4x500 kn,ali postoji mogućnost sniženja cijene ako OBŽ sufinancira dio jer smo braniteljska udruga
sve informacije ovdje ili 091 5943763
 
M

m123

Guest
danas me zove prijatelj treba mu 50 sadnica šljive, a prošle jeseni posadio
kaže upale komšijine koze i sve mu rasturile :)
pa držite komšijine koze na oku, ili na nišanu :)
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
danas me zove prijatelj treba mu 50 sadnica šljive, a prošle jeseni posadio
kaže upale komšijine koze i sve mu rasturile :)
pa držite komšijine koze na oku, ili na nišanu :)

Meni se čini da je on gledao u komšinicu , pa nije vidio da koze brste šljive :rolfer: .....ili je možda bio sa komšinicom :rolfer: :rolfer:
 
M

m123

Guest
i ja sam ga zezao, nešto vezano za komšinicu mora biti, ili je previše gledao u nju pa nije skontao da su koze upale, ili je komšija namjerno pustio koze da mu se osveti zbog žene, kako god okreneš ima neka veza ;)
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
danas me zove prijatelj treba mu 50 sadnica šljive, a prošle jeseni posadio
kaže upale komšijine koze i sve mu rasturile :)
pa držite komšijine koze na oku, ili na nišanu :)

škare , vočarski vosak i reži maži, u večini slučajeva uspijeva
 
M

m123

Guest
ma jok, ovo je totalno uništeno, samo što još nisu i korijen iskopale, opičene koze neke totalno :)
po meni je bolje posaditi nove, i izgubiti godinu dana, nego ići u spašavanje, pa na kraju opet moraš čupati, i onda ako ništa izgubiš dvije godine.
a baš su ih puno uništile, a pored svega neke je i zec zakačio, sve na njega, da ne povjeruješ :)
 
K

kiccca

Guest
Nezam koliko je unisteno ali @ilegalac je u pravu. Posecite sadnice do zdravog/pa makar samo jedan pup plemenitog ostao/rez namazite voskom i to je to ta sadnica je dobro ukorenjena i jurnuce ove godine kao luda.Sada je vec relativno kasno za sadnju povecan je rizik prijema a bolovace sigurno neko vreme.
 
M

m123

Guest
fino nema šta, pravo si umjetnički odradio slikanje, a i orezivanje, sreća pa ti nije ostalo puno ovih grana :rolleyess: šta radiš sa njima, jel ih melješ?
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
zadnje dvije godine drobio sa traktorskom drobilicom,ove nemam vremena,ako ništa drugo radit će šibica
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
zadnje dvije godine drobio sa traktorskom drobilicom,ove nemam vremena,ako ništa drugo radit će šibica

pa ako već imaš drobilicu napravi to i eto ti grijanje za mjesec dana,samo staviš negdje da malo ode vlaga.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
kad je najbolje djelovati protiv šljivine osice i sa kojim sredstvom?
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
kad je najbolje djelovati protiv šljivine osice i sa kojim sredstvom?
...uvijek na samom kraju cvatnje, kad masovno počnu opadati latice...a sredstava ima koliko hoćeš
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
pa ako već imaš drobilicu napravi to i eto ti grijanje za mjesec dana,samo staviš negdje da malo ode vlaga.
nemam vremena,trenutno režem 4 000 višanja,valjda ću do Uskrska svršit
osim ako gazda ne dovede ukrajinke:heart::heart::heart:
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
nemam vremena,trenutno režem 4 000 višanja,valjda ću do Uskrska svršit
osim ako gazda ne dovede ukrajinke:heart::heart::heart:

uh da neko dovede ukrajinke ja bi mogao nekoliko puta svršit, a do uskrsa i crč od (slatkih) :mrgreen:napora

e a kakve to višnje imaš, ja računam cvatnja je negdje oko 10.4 (bila zadnje dvije-tri godine), a uskrs je mislim 24.4
jel ti to režeš poslije cvatnje, ili imaš nekakve drugaćije višnje ( ili uskrs)
 

Najnoviji postovi

Na vrh