• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šljivarstvo

M

m123

Guest
avaka čast, extra izlgedaju...
da se malo pohvalim, i ja sam nabavio sebi kultivator, i moje će tako izgledati za koju godinu :p :)

koji ti je razmak između stabala???

ja svoje kontam u petak ili subotu špricati, evo kiša samo što ne počne, pa mi ne gine da čekam da prođe
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
avaka čast, extra izlgedaju...
da se malo pohvalim, i ja sam nabavio sebi kultivator, i moje će tako izgledati za koju godinu :p :)

koji ti je razmak između stabala???

ja svoje kontam u petak ili subotu špricati, evo kiša samo što ne počne, pa mi ne gine da čekam da prođe

...puno pametnije bi bilo da si prskao prije, a ne poslije kiše
...bar je lijepog vremena bilo na pretek
 
M

m123

Guest
e to mi možeš govoriti sada koliko hoćeš, nisam stigao, moram priznati, a planirao sam, šta bi sada, nema mi druge nego čekati da se kiša smiri
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
kolege šljivari!
Udruga Slavonka je uspjela dogovoriti sa Pučkim učilištem cijenu od 1000 kn za tečaj voćar-šljivar plativo u 3 rate,tečaj se upisuje u radnu knjižicu,ako je tko zainteresiran neka javi,pozz
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
e to mi možeš govoriti sada koliko hoćeš, nisam stigao, moram priznati, a planirao sam, šta bi sada, nema mi druge nego čekati da se kiša smiri
...ma OK, samo htjedoh reći da se, kad su ovakvi izvrsni uvjeti kao što je to ovoga proljeća tj. dug period lijepog i sunčanog vremena, može znatno smanjiti broj tretiranja...npr. za breskvu je bilo dovoljno jedno tretiranje "chromodinom" protiv kovrčavosti, a za sve koštičavo voće samo jedno tretiranje "signumom" i sl. u cvatnji protiv monilije (umjesto uobičajena 2)...
...ali, baš zbog toga, kad su prognozeri već naširoko i danima unaprijed, najavljivali dolazak fronte s oborinama, trebalo je prije toga izvršiti jedno tretiranje fungicidima radi prevencije infekcije gljivičnim bolestima...pritom mislim npr. tretiranje jabuka protiv fuzikladija, tretiranje koštičavog voća protiv šupljikavosti i sl.
...i sada lijepo, kao ja, pijuckati kavicu uz malo surfanja po netu...
:)
 
M

m123

Guest
još sam ja zelen da tako dobro razmišljam oko svih tih detalja, a nisam nešto imao vremena da budem na forumu i kupim vaše informacije, pa mi je promalko, ništa, sada za vikend kažu da će biti suvo, pa ću u subotu onda da ih sređujem, a ti uživaj pijuckajući, zavidim ti, ja na poslu trunem :cry:
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
jel smeta šta ako nije prskano drugi puta sa Signumom a noćas pala ova kiša? ja mislim da nebi smjelo smetati ako se plod odmetnuo bez obzira što ima cvjeta još na njemu jel?
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
jel smeta šta ako nije prskano drugi puta sa Signumom a noćas pala ova kiša? ja mislim da nebi smjelo smetati ako se plod odmetnuo bez obzira što ima cvjeta još na njemu jel?
...ako misliš na breskvu, sigurno ne smeta :)
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
ja se nesekiram za bolest, dvaput sam prskao Bavistinom, i planirao treći put almax ili cezar zajedno sa insekticidom
ali sad me pati kad da prskam, vočke uopče ne cvjetaju istovremeno, ima svega
plus ova kiša (vjetar pogotovo)
i sad neznam kad da prskam za osicu, neke su več izgubile latice, neke nisu???
:mad:
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
pa kad voćka odbaci 70posto cvjeta ideš protiv osice,ne kad odbaci sve,koliko ja znam za šljive je tako,imam dvije u dvoru8)
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
pa kad voćka odbaci 70posto cvjeta ideš protiv osice,ne kad odbaci sve,koliko ja znam za šljive je tako,imam dvije u dvoru8)

pa znam to, običo to traje nekih 14-15 dana(od bijelog pupa do precvjetavanja)
ovdje se sve desilo u 4-5 dana, od kojih je 4 bio jak vjetar a peti dan i kiša
pa si ti misli:?
a i latice nisu otpale normalno već od vjetra
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Kako suzbiti sljivinu osicu? Ima koji preparat za spricanje ili nesto?
Ali uvjet je da ne nasteti pcelama koje su u vocnjaku.
Ako moze pomoc ...
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
Kako suzbiti sljivinu osicu? Ima koji preparat za spricanje ili nesto?
Ali uvjet je da ne nasteti pcelama koje su u vocnjaku.
Ako moze pomoc ...
...ne trebaš prskati prerano, cvijet treba već masovno početi odbacivati latice...i prskaj predvečer
...npr. direkt (isto što i fastac) jako je dobar za šljivinu osicu
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
...ne trebaš prskati prerano, cvijet treba već masovno početi odbacivati latice...i prskaj predvečer
...npr. direkt (isto što i fastac) jako je dobar za šljivinu osicu

Ok.
Znas mozda ima neki "ekoloski" pripravak za to spricanje? Da ne prkskam tom kemijom. Eto koliko toliko da ne zahebem pcele.
 
W

wajbul

Guest
Mene pati to što je čačanskoj ranoj opao cvijeta stenlyu nije,a još što je najgore svaki sat padne malo kiše
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Ok.
Znas mozda ima neki "ekoloski" pripravak za to spricanje? Da ne prkskam tom kemijom. Eto koliko toliko da ne zahebem pcele.

pa zato prskaš naveče kako ti je rekao kad nema pčela.
 
Na vrh