• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šljivarstvo

M

m123

Guest
nemam vremena,trenutno režem 4 000 višanja,valjda ću do Uskrska svršit
osim ako gazda ne dovede ukrajinke:heart::heart::heart:

samo nemoj šibicati tu gdje su sada, nekako mi je ova šupa previše blizu, a i čini mi se da je premazana pregorelim uljem, da ne bude neki nepredviđeni vatromet :)
 
M

m123

Guest
ja juče išao u svoje voće, kod mene malo zabačenija parcela, tek sada izbija i kreće, ali mi je i drago, evo jutroš pojak mraz bio, pa da je izbio cvijet moglo bi svašta biti, ovako sam miran, jest da malo kasnije sve dolazi ali nema veze.
ovo ti jesuper, baš fino izgleda
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Uzeo sam sadnicu Black amber šljivu, tražio sam konzumnu, ne za rakiju već za jelo i pekmez, ako mi može netko više reći o toj vrsti, planiram je na godinu razmnožit cijepljenjem na 20-30 ovih nekih divljaka što rastu gdje stignu.
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
Uzeo sam sadnicu Black amber šljivu, tražio sam konzumnu, ne za rakiju već za jelo i pekmez, ako mi može netko više reći o toj vrsti, planiram je na godinu razmnožit cijepljenjem na 20-30 ovih nekih divljaka što rastu gdje stignu.
...što se "black amber" šljive tiče, od nje se baš nećeš puno pekmeza najesti...ona spada u skupinu američko-japanskih šljiva koje nemaju veze s ovim našim evropskim šljivama...kao konzumna šljiva OK (tko voli takav tip šljiva), ali za preradu baš i nije...vodenaste su i sa relativno malo sladora...
...ove šljive ti rano cvatu i često stradaju od mraza, a od bolesti vrlo su osjetljive na moniliju...
...ali zato rode ko poplava i vrlo su atraktivne, okruglog vrlo krupnog ploda. Ja imam nekoliko stabala iz ove skupine, sorta "black diamond" i na tržnici ih sve rasprodam, no meni su prilično tupog, repastog okusa...
 
W

wajbul

Guest
:prayer:stvarno su prekrasne

Hvala kolege
Sad me pati ovo vrijem što najavljuju.
Čačanska rana i rodna su za dva dana za prskanje ,skoro su odbacile cvijet a stenly i valjevka su u punoj cvatnji.
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Prekrasan šljivik za svaku pohvalu , ali pored svih strojeva ništa bez motike ;)
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
to je čačanska najbolja,veličine jaja,čisto konzumna,imam 170 kom takvih,meni se ne sviđaju po okusu,ali najbolje ih prodajem,jbg-oči kupuju
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
Hvala kolege
Sad me pati ovo vrijem što najavljuju.
Čačanska rana i rodna su za dva dana za prskanje ,skoro su odbacile cvijet a stenly i valjevka su u punoj cvatnji.
...stanley i valjevku onda bi valjalo prije kiše lupiti "signumom" protiv monilije, a što se osice tiče, tu kiša ne bi trebala imati utjecaja...
 
W

wajbul

Guest
to je čačanska najbolja,veličine jaja,čisto konzumna,imam 170 kom takvih,meni se ne sviđaju po okusu,ali najbolje ih prodajem,jbg-oči kupuju

Krupna ,zrela početkom 7mj.,na pijaci ide kao alva-čačanska rana,bolja od č.najbolje
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Krupna ,zrela početkom 7mj.,na pijaci ide kao alva-čačanska rana,bolja od č.najbolje

Kupujem danas ako bude, al cijena im velika, 33-38 kuna sadnica.
 
Na vrh