• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šljivarstvo

danziv

Novi član
Tu od
24 Stu 2011
Poruka
6
Pozdrav svima...
kako bi se mogao riješit mladice (dolje oko stabla) jer bi radio međurednu herbicidnu zaštitu? Voćnjak je u 4 godini, pa se bojim da ne spalim cijelu voćku ako pošpricam mladice. Unaprijed hvala
 
F

fitoregulator

Guest
Za rijesenje od mladica bio bi najbolji proizvod SPOLLONANTE G italijanske firme L.gobbi, ali ne znam da li postoji kod nas. To je jeda fitoregulator namijenjen bas za spaljivanje mladica oko stabla ili vinove loze. Ne ostecuje vocku.

Protiv ostecenja od mraza trebalo je da koristite fitoregulatore (gibrelin,gerlagib,stimolante 66f) koji pomazu u prevazilazenju stresnih faza,ali takodje i u mnogocemu pospijesuju plod i prinos.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Za rijesenje od mladica bio bi najbolji proizvod SPOLLONANTE G italijanske firme L.gobbi, ali ne znam da li postoji kod nas. To je jeda fitoregulator namijenjen bas za spaljivanje mladica oko stabla ili vinove loze. Ne ostecuje vocku.

Protiv ostecenja od mraza trebalo je da koristite fitoregulatore (gibrelin,gerlagib,stimolante 66f) koji pomazu u prevazilazenju stresnih faza,ali takodje i u mnogocemu pospijesuju plod i prinos.

a imali toga za kupiti?
 

danziv

Novi član
Tu od
24 Stu 2011
Poruka
6
Za rijesenje od mladica bio bi najbolji proizvod SPOLLONANTE G italijanske firme L.gobbi, ali ne znam da li postoji kod nas. To je jeda fitoregulator namijenjen bas za spaljivanje mladica oko stabla ili vinove loze. Ne ostecuje vocku.

Protiv ostecenja od mraza trebalo je da koristite fitoregulatore (gibrelin,gerlagib,stimolante 66f) koji pomazu u prevazilazenju stresnih faza,ali takodje i u mnogocemu pospijesuju plod i prinos.

Hvala na pomoći.. pokušat ću zvat koji dan... Hvala
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
...

...šljive rodne kao nikada u zadnjih 20 godina, pred sami mrak završio sam prihranjivanje dušikom (KAN 27% N). Noćas ovdje očekujemo jaku kišu :)
...a sutra drugo prskanje Mankozebom
...fotke slijede
:) :) :)
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
moje dotuko mraz,prošle i ove godine.prskanja nema,apsolutn ništa,na jesen nagnojio sa ovčijim stajnjakom,sad u jesen ću se potruditi preorati sav voćnjak da tako prezimi,naravno prije toga opet stajnjak,pa u proljeće freza i sjetva facelije.a za proljetne mrazeve spremiću bale slame i paliti kad bude mraza
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
:mad::mad:kod mene kao kod seljačića ,neće biti ni za pojest ,sve je mraz sjebo
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
:mad::mad:kod mene kao kod seljačića ,neće biti ni za pojest ,sve je mraz sjebo

a jes nas krenulo,ma biće koliko bude,zato je moja rakija ko med.jedva da ostane meni šta za kod kuće,sve se rasproda.ja je nepijem toliko,ono za zdravice ili uz ručak.ali barem znam šta pijem.a i moje kolege :partyman:
 
F

fitoregulator

Guest
Tretman sa gibrelinima poslije mraza. Plod je nastavio da raste iako su sjemenke odumrle
 

Prilozi

  • tretman gibrelinima nakon mraza(plod je nastavio rasti iako su sjemenke odumrle.jpg
    tretman gibrelinima nakon mraza(plod je nastavio rasti iako su sjemenke odumrle.jpg
    11.9 KB · Pregleda: 112

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Za ne povjerovati je što znači nadmorska visina i dobar položaj za voćnjak,kod nas nemal da nema štete dok 500-tinjak metara dalje ništa nije opstalo od studeni.Na ovom položaju preživjele su sve voćne vrste dok kod kuće nema nijednog ploda na nijednoj voćki.







 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
Kako sam pisao proljetos smo sadili nešto šljiva i jabuka krusaka
na sreču sve se primilo ali se sada lišće frce ima mravaca i valjda uši na voćkama cime spricati????
 
Tu od
20 Tra 2011
Poruka
106
Kako sam pisao proljetos smo sadili nešto šljiva i jabuka krusaka
na sreču sve se primilo ali se sada lišće frce ima mravaca i valjda uši na voćkama cime spricati????

uzeti neki sistemični insekticid, primjerice Rogor 40, calypso, acctara, wizzard,

beta baytroid, boxer itd....

postupiti po preporuci proizvođača.

namjerno nisam dao preparate po aktivnim tvarima ovako ti je lakše.

ukoliko ima jače deformacije upotrebiti neki biostimulator.

ukoliko nema biostimulatora odraditi tretman prihrane preko lista.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Za ne povjerovati je što znači nadmorska visina i dobar položaj za voćnjak,kod nas nemal da nema štete dok 500-tinjak metara dalje ništa nije opstalo od studeni.Na ovom položaju preživjele su sve voćne vrste dok kod kuće nema nijednog ploda na nijednoj voćki.

čuj gore je kasnila vegetacija pa je to spasilo od mraza.svugdje je ove godine tako
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

wajbul65

Član
Tu od
8 Velj 2012
Poruka
42
Ove godine mraz ,na iduću led,na treću ponovo mraz i itd....
Ode se vratiti staroj ljubavi......pecanju:heart:
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
prskanje.jpg

javile se lisne uši pa su dobile Zagora za druženje
 

Najnoviji postovi

Na vrh