• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šljivarstvo

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Pozdrav od forumaša Breskvara i šalje Vam slike :)
1.Šljive, sadnice su kupljene u "Kraš" rasadniku u Osijeku pod "Grof Athlan", no najvjerojatnije je riječ o sorti "Krupni zeleni ringlo", ima sigurno 150 - 200 kg na svakom stablu
2.Pogled na stablo iste sorte malo izdalje
3.Šljive, sorta Black Diamond - iz skupine kinesko/japansko - američkih hibrida, vrlo rodna i krupna, crvenog mesa i sitne koštice veličine trešnjine koštice


Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us




1. Šljive, sorta čačanska rana
dscf0052m.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Spoki to je od forumaša Breskvar. Ja samo uslužno uploadam slike pošto imam plačeni imageschak account. Poz

Žuti jesi li ti sad pobrkao slike? Bila je dobra ona druga sada nešto opet ne valja. Poz
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Žuti jesi li ti sad pobrkao slike? Bila je dobra ona druga sada nešto opet ne valja. Poz

Na drugoj slici si stavio toliku rezoluciju da nestan na dva monitora , kada sam smanjio rezoluciju slika se smrdala .
Ajd probaj ponovo postaviti drugu sliku rezolucija 800 x 600

Pozzz
 

vitomir 1

Član
Tu od
7 Lip 2011
Poruka
292
meni je ovaj krizanac bez-vez to nema veze s sljivom to je jabuka, ali takvo je trziste svi oce da su plodovi sto krupniji.
jel navodnjavas te sljive, koko se krece cjena sljive u vas gore, kod nas ide od 4-6 kn
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
meni je ovaj krizanac bez-vez to nema veze s sljivom to je jabuka, ali takvo je trziste svi oce da su plodovi sto krupniji.
jel navodnjavas te sljive, koko se krece cjena sljive u vas gore, kod nas ide od 4-6 kn

Ako prodaješ u maloprodaji na tržnici, kao ja, moraš imati šarolik sortiment. I po vremenu dozrijevanja i po boji (obliku) itd. Inače, kod nas je cijena oko 5 kn sada, a bila je 10 za ove najranije. California Blue išle su po 8 kn, kao i Black Diamond...
 

vitomir 1

Član
Tu od
7 Lip 2011
Poruka
292
Ako prodaješ u maloprodaji na tržnici, kao ja, moraš imati šarolik sortiment. I po vremenu dozrijevanja i po boji (obliku) itd. Inače, kod nas je cijena oko 5 kn sada, a bila je 10 za ove najranije. California Blue išle su po 8 kn, kao i Black Diamond...
imas pravo slazem se s tobom,nemam ni ja puno toga cca 40 stabala morat cu nesto prejepit tako da mi dolaze jedna za drugom,ja to isto na malo polako prodajem ,tako mi je najisplativije.ovak krizanac dozrijeva kad i cacanska ljepotica ili ....
koje sorte sljiva jos imas
hvala
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
imas pravo slazem se s tobom,nemam ni ja puno toga cca 40 stabala morat cu nesto prejepit tako da mi dolaze jedna za drugom,ja to isto na malo polako prodajem ,tako mi je najisplativije.ovak krizanac dozrijeva kad i cacanska ljepotica ili ....
koje sorte sljiva jos imas
hvala

Black Diamond dozrijeva kad i California Blue. Imam cijeli sortiment čačanskog instituta (osim č. rodne), California Blue, Ruth, Wagenheim, Stanley, "Grof Athlan", Black Diamond.
 

vitomir 1

Član
Tu od
7 Lip 2011
Poruka
292
Black Diamond dozrijeva kad i California Blue. Imam cijeli sortiment čačanskog instituta (osim č. rodne), California Blue, Ruth, Wagenheim, Stanley, "Grof Athlan", Black Diamond.
vjerujem da su to sve krupne sorte,vecinu poznajem osim California Blue, Ruth, Wagenheim,Grof Athlan"
ja imam cacansku ljepoticu i rodnu koju cu precjepit a neke i povadit i imam jos i stanley.
reci mi gdje si kupovao sadnice

hvala
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
vjerujem da su to sve krupne sorte,vecinu poznajem osim California Blue, Ruth, Wagenheim,Grof Athlan"
ja imam cacansku ljepoticu i rodnu koju cu precjepit a neke i povadit i imam jos i stanley.
reci mi gdje si kupovao sadnice

hvala

Wagenheim je sitna šljiva, sitnija od č. rodne...kupovao sam na više mjesta, jer sam i sadio kroz više godina, dio po dio nasada
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
Evo slika šljive Felicija Grose slikano 04.07.2012.god,
p1030887t.jpg


p1030888m.jpg
 
Posljednje uređivanje:

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
Evo slika šljive Felicija Grose slikano 04.07.2012.god,

...To ja moram nekako prešvercat ove jeseni kod sebe. Dok ne bude shengenska granica nagodinu...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
Breskvar samo javi dva, tri dana prije i nije nikakav problem.
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
Felicija Grose se bere oko 5 - 15 septembra (rujna), u zavisnosti od lokaliteta.
 

vitomir 1

Član
Tu od
7 Lip 2011
Poruka
292
Felicija Grose se bere oko 5 - 15 septembra (rujna), u zavisnosti od lokaliteta.

kakva je u odnosu na sortu president,ona se bere takoder u prvoj polovini rujna,plodovi su cca 70 grama,kolika je njezina gramaza

i da pitam ima li koja rana sorta da je krupna prije cacanske rane ,ona dozrjeva krajem lipnja i plodovi su joj krupni
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
Ne mogu ti ništa reći u odnosu na president jer sa njim nemam iskustva odnosno nemam ga uopšte. Plod od Felicije je izuzetno grupan nisam ga vagao.
Jedina šljiva koja dolazi prije Čač. rane a da je kvalitetna je Rut Gešteter. Međutim on je sitnije od Rane.
 

wajbul65

Član
Tu od
8 Velj 2012
Poruka
42
Po mom iskustvu a imam je u nasadu , Rut Gešteter je šljiva za izbijegavati,ni po veličini ni po okusu nije atraktivana
Jedina prednost je ta što je najranija šljiva
Čačanski sortiment ima Boranku ,koja je puno kvalitetnija i krupnija od Rutha ,ali je nema u HR,možda rijetko da je netko ima u malim količinama.
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
Slažem se da Rut nije baš atraktivna, ali kao što reče je prva šljiva pa tako da se i prodaje fino. Još jedna prednost ove šljive je što je plava. Kupci radije kupuju sitnu plavu nego neko renklodu krupniju druge boje. Moja preporuka je da Ruta u zasadu ko prodaje šljivu kao stonu treba imati 5-10%, nikako ne više.
 

Najnoviji postovi

Na vrh