• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Smjesa stočnog graška i žitarica

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
bogec kaže:
grašak tek kasnije kreče u intenzivni rast , i onda po danu raste jednu etažu, tako za par dana preraste ječam bez problema

a gustoča če bit jer se grašak grana, a ječam ga mora držat

izgled gustoče je malo varljiv jer se ječam busa a grašak ne, ali broj biljaka je čak na strani graška, sve u svemu super hrana :D
Hehe...baš sam se i nadao takvom odgovoru, znači sve je uredu. Bit će bala... :D :D
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
znači ječam se busa, a grašak se grana :mrgreen: :?: :mrgreen: :?: oj oraje-oraje...

po ovom mojem iskustvu s graškom u kombinaciju s ječmom, ja ječam nebi preporučio, za mlijeko je zob zakon u kombinaciji, a probat ču ozimog s pšenicom jedno pol rali na jesen-OBAVEZNO
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
ŠANANA kaže:
znači ječam se busa, a grašak se grana :mrgreen: :?: :mrgreen: :?: oj oraje-oraje...

po ovom mojem iskustvu s graškom u kombinaciju s ječmom, ja ječam nebi preporučio, za mlijeko je zob zakon u kombinaciji, a probat ču ozimog s pšenicom jedno pol rali na jesen-OBAVEZNO


ječam je opasan zbog osja na klasu koje se onda napika u probavne organe krava, znači kositi kad vidiš da počima klasat dok još osje nije tvrdo

inače za takve kombinacije sa graškom u kojem se koristi cjela masa se koriste pšenice golice ili ozima zob

šanana trebaš hranit duže vrijeme da znaš šta ti šta od hrane donosi

npr ti jedeš sol ali se ne najedeš od toga, nisi ni jači od toga , ali moraš korisiti, karikirano govoreči, tako i npr grašak i žitarice mogu povečavat litražu ali prvenstveno popravit kvalitetu, ali to ovisi o mnogo faktora u hranidbi i kondiciji životinja

nekad životinje kad im se dade jako dobra hrana ne reagiraju povečanjem mlijeka, zašto, zato jer moraju prvo namirit svoje potrebe koje su im možda bile prije uskračene tj nešto im je falilo u organizmu, tek nakon toga če se to pokazat na mlijeku
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
istina je sve kaj veliš, mojima je trebalo punih mjesec dana šopanja s graškom da dođu u kondiciju za povečanje proizvodnje koje je nastupilo tek za mjesec dana.
kaj se tiče ječma u kombinaciji, nisam se bojao pošto je cabage stručnjak za to, to recimo da sam ja kombinirao, sigurno bi nešto zaje*** :mrgreen:

Kakva je to pšenica golica :?:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
ŠANANA kaže:
Kakva je to pšenica golica :?:

pšenica golica je ona koja nema osje na klasu, a osje su ti one bodlje ko igle na klasu

ječam, pšenica brkulja, tritikale, raž imaju osje na klasu

dok pšenica golica nema osje

zob nema klas ona ima metlicu a samim time nema ni osje jer nema klas


osje ja jako opasno ako se napika u grkljan, od toga krava može krepat jer se počme gušit i još što šta toga , uglavnom sranje na -9u :shock:

ja znam da tritikal je najjači za držanje graška, ali ima osje, a s tim se ne treba igrat, ponekad nije bitna količina mase več kakva je ona i šta je sve sadržano u njoj, stoga pamet u glavu prije nego pozovete bager za rake kopat, a nemože nitko reči da ja to nisam več spomenuo par puta, čak i na prvoj strani ove teme, da se klonite kultura koje imaju osje :!:

pšenica golica i zob su najsigurnije kao držači graška
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
i dok vi tražite darove u uskršnjem gnijezdu, bogec obilazi polja i tu pronalazi darove

jedan od darova je grahorica u mixu sa pšenicom i ozimom zobi koja dobro napreduje :D meni dovoljan dar :D

 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
ovdje žive mala bića kažu da graškograd je to, al to znamo samo ti i ja, ajmo ih posjetiti sad :D

jari grašak za zrno erby :D sijan sijačicom isaria koja ima štelanje dubine, za božje čudo jako dobar posao, kupovina sijačice pun pogodak :D





odlično napreduje :D

nastvak slijedi, kad malo odrijemam 8)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Bogec, jel to onaj što si sad nedavno sijao :shock: :shock: :shock: kak to brzo raste kod tebe :shock: :shock:

Evo malo moje kombinacije, danas poslikao, nekak mi se čini da to sporo napreduje :scratch :scratch :scratch


 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
ŠANANA kaže:
Bogec, jel to onaj što si sad nedavno sijao :shock: :shock: :shock: kak to brzo raste kod tebe :shock: :shock:

da to je onaj nedavno sijani, a kak napreduje pa znaš da sam ja bogec ;) kod mene sve raste iz straha jer ak ne raste kak spada crno mu se piše, tak da ipak raste ;)

dobro je i kod tebe, ak si siguran da bu kiše baci kan, al ak nisi siguran ne bacaj ništa jer ode lova, al imaj to na umu
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Danas sam se fino zajebo, evo sad pada kiša, a počelo je podnoć padat, e da sam bar stigo bacit kan na grašak :oops: :oops: :? :? :cry: :cry:

Vele ovaj tjedan da bude stalno nekaj kiše, bilo bi dobro sad mu bacit kan-a, što ne :?: :?:
Meni se čini nekak premali za prihranu, al vjerojatno da mu dam, možda bi se brže počel dizati, sam nek bude kiše :!: ;)
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
evo malo slika od prije tjedan dana, nisam ih uspio do sad podići na forum

grahorica





i jedna od graška

 
H

Helena

Guest
@Bogec:kod mene je sve ljepo poniklo i zob i grašak samo sporo ide gore ,temperatura iz jutra je oko 2c ,i stalno je skoro kišovito . :(
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja sam jučer bacio 200 kg KAN-a na Ha po svojoj kombinaciji :mrgreen:
danas pada kiša, i noćas ja padala, ma IDEALNO sam pogodio trenutak :D :D :D



a ovako je izgledalo, samo što ne pada :D :mrgreen:
p.s., ovo mi je jedna od najljepših slika :blackeye :blackeye


i situacija iz graškograda je zadovoljavajuča, sad mu kan da onaj potrebni šus i to je to :!: :!: :D :D



i za kraj još jedna zobena slika :mrgreen:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
gmiža kaže:
A kakav je ovo patent s šatorskim krilom :scratch :mrgreen:

Pošto imam par kilometara do polja, to sam gore stavio ceradu i okolo privezao s gumenim vrpcama da me ne uhvati kiša putem i tokom rasipanja :!: :mrgreen:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
gmiža kaže:
A kakav je ovo patent s šatorskim krilom :scratch :mrgreen:

e to ti je patent za bacanje umjetnog po kiši :!:

šanana fino to izgleda, sad če krenut u vis, i ja sam jučer bacao kan po zobi, a grašak ima bakterizaciju tak da on nije dobio, on nek si stvori papicu

meni je lijepa ova zadnja slika

nekak se konkurencija zaoštrava sa lijepim slikama :D samo tako :D

ps, zakaj se slabije vidi grašak kad je slikano iz blizine, pa imao si i previše sjemena za tu parcelu, to je moralo bit gusto ko kefa, il si slikao na uvratini
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
bogec kaže:
ps, zakaj se slabije vidi grašak kad je slikano iz blizine, pa imao si i previše sjemena za tu parcelu, to je moralo bit gusto ko kefa, il si slikao na uvratini

E vidiš to neznam niti ja, malo sam prepješačio okolo po parceli, i negdje ga uopće nema, koda je nestalo sjeme :scratch :scratch :shock: , a negdje ga ima dosta puno, tak da ipak sam zadovoljan, kako mi je to 1. put, prezadovoljan sam, več sam uvidio i neke greškice, al otom ćemo nekom drugom prilikom, sad treba sve to kvalitetno pospremit u bale, e taj dan s velikim nestrpljenjem očekujem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :D

Ma ubiti ima ga svuda, negdje više, negdje manje :D
A slikao sam svuda, više sam tražio mjesta gdje se bolje vidi, ja mislim da još nije krenuo u tu fazu bujanja i grananja, valjda će sad kan napravit svoje poslije kiše, vidjet ćemo ;) :D

Ja se samo nadam da će krenuti u visinu i da bude kak se spada, a ne da mi procvate dok je još malen, onda nebude dobro :shock: 8)
Ubiti, ak bude trebalo spreman sam baciti mu još 100 kg na ovih 200 kg bačenog KAN-a :!: :!: :!:
 

Najnoviji postovi

Na vrh