• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Smjesa stočnog graška i žitarica

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
E a šta je ovaj rus mrčao. Došao prijatelj pomoći pa se pravi važan, sad će on to začas. Bome je krenuo i odmah zakočio. Pita on "koji je ovo vrag?" On još ima prijenos kardanom na bubnjeve, a ja remene. Užas, užas i samo užas. Našpanam kolko ide, al ne ide. Stalno se pregrijavaju i počnu proklizavati. Da nije on došao, ne bih pokosio tri jutra cijelo otpodne.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
mario kaže:
Evo slika mog graška
Čini mi se da ove god sprema pšenica osvetu :mrgreen: :mrgreen: Jer ju je grašak prošle god ugušil :D :D
Bogec, to je ok da je pšenica toliko veča?


to je normalno da je u ovoj fazi pšenica višlja i još neko vrijeme bude tako, a kad grašak dođe u određenu fazu on raste po jednu etažu dnevno i vrlo brzo preraste pšenicu, grašak za sada ima prizemni rast

sad bi bilo več red da dođe sunce i povuče sve to u visinu :!:

ti imaš maksimirski rani, on bude podosta višlji od pšenice, a da vidiš maksimirski šampion, njega ne može ni tritikal držat kak je ogroman

visine kod graška ti idu nekak ovak, maksimirki ozimi oko metar, maksimirki rani od metar do metar i pol visine, a maksimirski šampion preko 150cm

tak da se i cabage koji je visok izgubi na polju :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

kao što ti je rekao cabage sve je to ok :D
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
gmiža kaže:
kak to da mu traktor gazi baš posredini otkosa :?:

nemre brati cijeli otkos kose :mrgreen: bere samo pola pa zato gazi :D
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
gmiža kaže:
kak to da mu traktor gazi baš posredini otkosa :?:

ne smije hvatat cjelo otkos da ne rikne traktor, to je velika masa koja izlazi iz kose

a da vidiš kak je divno kosit sa greben kosom, vučeš za sobom pola polja, baš je fora :mrgreen:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,983
cabage kaže:
E a šta je ovaj rus mrčao. Došao prijatelj pomoći pa se pravi važan, sad će on to začas. Bome je krenuo i odmah zakočio. Pita on "koji je ovo vrag?" On još ima prijenos kardanom na bubnjeve, a ja remene. Užas, užas i samo užas. Našpanam kolko ide, al ne ide. Stalno se pregrijavaju i počnu proklizavati. Da nije on došao, ne bih pokosio tri jutra cijelo otpodne.
Znači, kosil je samo vanjskim bubnjem. A zakaj nije išel punom širinom a sporije?
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Kosio je točno onoliko koliko je mogao :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

gmiža

Član
Tu od
19 Kol 2007
Poruka
410
evo pošto je danas padala kiša i nije se nikaj specijalno radilo kod mene, čital sam postove o grašku.
Pošto je pala odluka da se ide s 4 ha graška na jesen-Mario je i videl komad gde to najvjerovatnije i bude, skužil sam po Bogecovom pisanju da bi več sad trebal reztervirat sjeme u bc institutu-a kak treba doč promotorica za kukuruz kod mene ovih dana molim da mi naš Bogec ovim putem još veli koju sortu da uzmem i koju količinu. :?:
Bi če to puno bala ak bu sve kak treba, malo manje zbog dimenzije(120×150)-bum vilice strgal dok to dopeljm doma, ali puno kg :!:
 

gmiža

Član
Tu od
19 Kol 2007
Poruka
410
up, skužio da grašak nije bc-ov več od agronomskog fakulteta: bogec pojasni detalje oko naruđbe, predbilježbe, jel treba dat i odojka :mrgreen: ,
ajde ima nas koji kaskamo al smo još u trci :roll:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
gmiža kaže:
up, skužio da grašak nije bc-ov več od agronomskog fakulteta: bogec pojasni detalje oko naruđbe, predbilježbe, jel treba dat i odojka :mrgreen: ,
ajde ima nas koji kaskamo al smo još u trci :roll:

jedan dio je od bc instituta a dio s agronomije, a detalji naruđbe su mala tajna velike moči :!:

za 4 ha ti treba kojih 500 kila nek bude malo gušče, i tolko žitarice, i sigurno češ potrgat vilice od voženja bala


inače ja sam uživao u kišnom danu, jučer i prekjučer sam rukno kan na ljuljeve, ko da sam naručio kišu :D :D :D
 

gmiža

Član
Tu od
19 Kol 2007
Poruka
410
bogec kaže:
gmiža kaže:
up, skužio da grašak nije bc-ov več od agronomskog fakulteta: bogec pojasni detalje oko naruđbe, predbilježbe, jel treba dat i odojka :mrgreen: ,
ajde ima nas koji kaskamo al smo još u trci :roll:

jedan dio je od bc instituta a dio s agronomije, a detalji naruđbe su mala tajna velike moči :!:

za 4 ha ti treba kojih 500 kila nek bude malo gušče, i tolko žitarice, i sigurno češ potrgat vilice od voženja bala


inače ja sam uživao u kišnom danu, jučer i prekjučer sam rukno kan na ljuljeve, ko da sam naručio kišu :D :D :D


panemreš tak, jel se može prek ove ženske kaj dolazi il treba neka deblja veza?
Veliš da pomažae e od :roll: ;) :!:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
gmiža kaže:
panemreš tak, jel se može prek ove ženske kaj dolazi il treba neka deblja veza?
Veliš da pomažae e od :roll: ;) :!:

naravno da možeš naručit preko promotora , ili kupit u dučanu ako igdje ima, nazoveš bc institut pa naručiš, trebaš malo umješnosti u trgovini

pričekaj kad ču ja naručivat, ne vrijedi ti lupat u prazno
 

Institut

Član
Tu od
18 Sij 2009
Poruka
158
Grasak, grasak kupite grasak!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
Bit ce graska ko u prici a u Bc imamo 3 odlicne sorte i to Maksimirski ozimi, Maksimirski rani i Ozimi sampion.
Agronomski fakultet je oplemenio tj kreirao sorte graska a Bc ih uzmnaza za prodaju. Moja ti je preporuka da uzmes Maksimirski rani ili Ozimi sampion jer daju velikeee prinose zelene mase, raznoliko se koriste tj. mozes ih koristiti cak i za zrno. Po ha ti ide oko 120 kg graska (ovisno o nacinu koristenja) i nosaca (zitarica) oko 50 kg.
Hraniva ti treba oko 50 - 60 kg N
80 - 90 P
100 - 120 K

Obavis jednu prihranu s 200kg kana u proljece ili dvije prihrane sa kanom u fazi busanja (100kg) nosaca i vlatanja(100kg) i to je to. 8) 8) 8)
 

juxi

Član
Tu od
11 Pro 2007
Poruka
163
Institut kaže:
Grasak, grasak kupite grasak!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
Bit ce graska ko u prici a u Bc imamo 3 odlicne sorte i to Maksimirski ozimi, Maksimirski rani i Ozimi sampion.
Agronomski fakultet je oplemenio tj kreirao sorte graska a Bc ih uzmnaza za prodaju. Moja ti je preporuka da uzmes Maksimirski rani ili Ozimi sampion jer daju velikeee prinose zelene mase, raznoliko se koriste tj. mozes ih koristiti cak i za zrno. Po ha ti ide oko 120 kg graska (ovisno o nacinu koristenja) i nosaca (zitarica) oko 50 kg.
Hraniva ti treba oko 50 - 60 kg N
80 - 90 P
100 - 120 K

Obavis jednu prihranu s 200kg kana u proljece ili dvije prihrane sa kanom u fazi busanja (100kg) nosaca i vlatanja(100kg) i to je to. 8) 8) 8)

ljudi, vidim kod vas se sjeme tog graska prolama, ovdje ga ni za lijeka :( ima li taj institut ikakvo predstavnistvo u BiH?
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
institut nisam znao da li da dam usmjerenje na tebe ili na firmu, pošto ti nisi u prodaji več na drugom sektoru
 

Institut

Član
Tu od
18 Sij 2009
Poruka
158
Kak kaze Bandic: Ja sam samo mali mis.......

A cuj dosta cesto ovi iz maloprodaje daju moj broj moba pa ljudi zovu mene i traze sjeme iako ja s time nemam veze, ja im dam kakav savjet za agrotehniku o krmnom bilju pa tako i za grasak i to je to. ajd u dva ili tri slucaja sam potegao par poziva i osigurao nekomu sjeme ali najbolje je nazvati maloprodaju ili komercijalu (pa i promotore) i to je to.....
Samo za neke stvari je dobro napraviti neku predbiljezbu jer treba kuptiti sjeme na vrijeme :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 

Najnoviji postovi

Na vrh