• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Smjesa stočnog graška i žitarica

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
cabage kaže:
Nemaš brigu za tvrdoću bala. Dok jednu staviš naprijed, a jednu iza na same, ima da se prepolovi... :blackeye :blackeye :mrgreen: :mrgreen:

uuuu :shock: , valjda nebude :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Grašak + ječam, još malo pa idemo na drugu balu :mrgreen:




Padala je i kiša jučer, al se nisu ništ bunile :lol:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
a ima dosta, tu sredinu možda nebudem potrošil u 2 obroka, budemo vidli sutra kak budu raspoložene :mrgreen:
 

bbrane

Član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
51
Svaka čast bale su super to je rađeno bez noževa čini mi se dosta dugačko .Trebao si poslikat malo iz bliza da vidimo ima li mahuna i klasova jećma.
Ja sam neki dan posijao grašak 75 kila Golda i to sam sijao mehaničkom oltovom za kukuruz,i vračo sam se napola tako da je razmak reda 35 .Posle toga sam amazonkom posiao zob manje od 70 kila ,pala kiša posle toga i sad čekam rezultate .
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
ja ču grašak rasipačem, na ha oko 150 kg i zob s sijačicom na ha oko 120 kg, ima da bude mase :mrgreen:

da to je bez noževa, klasova ječma ima, a graška vidm samo stabiljke s listovima, mahune slabo vidim, al sve je to skupa u nutra pomiješano ;)
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
jučer obavljena sjetva graška za zrno, preorana livada, na oranje bačena 15ica , jedan trag sjetvospremačem bez daske za ravnanje (skinuta dolje zbog umjetnog), i nakon toga je isaria & zeko in the action, a massey duda pivu sastrane 8)
dubina sjetve oko 6cm, jer isaria ima štelanje dubine, i premda zemlja izgleda grubo pripremljena to je za grašak milina,a sijačica se nije ni usudila probat zaštopat

 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Znači, ide grašak i sa sijačicom :!: :!: :mrgreen: Fino!!!

Sutra bude on letio sa rasipačem po zemlji kod mene :mrgreen:
 

dmatkovic96

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
164
Lijepo lijepo dečki, znači i grašak se sije na veliko
sad je tak kak je, ali bum se i ja vama malo priključio tam na ljeto kad krene sirak, zašt bi vaše krave papale bolje nego moje :mrgreen:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
dmatkovic96 kaže:
Lijepo lijepo dečki, znači i grašak se sije na veliko
sad je tak kak je, ali bum se i ja vama malo priključio tam na ljeto kad krene sirak, zašt bi vaše krave papale bolje nego moje :mrgreen:

8) o da drmamo sve u 16 8)
znači buš sijao sirak, ljepo :D a grašak posiješ iza sirka na jesen, pa če i tvoje krave uživat

šanana sam paz da ne prođeš ko ja prije dvije godine, imao sam pšenicu i grašak i dođe meni susjed i veli da mi lupila neka grahorica u pšenici a njem je ostalo u šprici otrova el da mi prođe po polju, mislim svašta, prvo sam ostao zbunjen al sam se sabrao na vrijeme :shock: inače bi svašt bilo na polju :roll:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
abrkili kaže:
bogec:jel valjaš poslije sjetve valjkom?

ne, iza sijačice ne jer je sjeme zatrpano, prošle godine jesam, al nema neke velike razlike, osim što ljepše zemlja izgleda
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
bogec kaže:
abrkili kaže:
bogec:jel valjaš poslije sjetve valjkom?
osim što ljepše zemlja izgleda
Puno je ljepše kositi..
Ja sve trave valjam..
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
marko hurlimann xa86 kaže:
bogec kaže:
abrkili kaže:
bogec:jel valjaš poslije sjetve valjkom?
osim što ljepše zemlja izgleda
Puno je ljepše kositi..
Ja sve trave valjam..

marko trave su jedno a grašak i žitarice drugo :!: travu i ja valjam ali grašak ne jer nema potrebe, a kosi se jednako :!:

ono što je na slici iznad je čisti grašak za kombajniranje :!: a inače ako vam i ostane grašak na površini on je dovoljno jak da pusti korjen u zemlju, grašak je podosta močna biljka :D
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ovako je danas tekla sjetva graška + zobi kod mene :mrgreen:
Zemlja je površine 1 Ha, ujesen je navožen stajnjak po kukuruzištu i izorana je duboka zimska brazda u 11. mjesecu :!:

1. bacanje umjetnog 15-15-15, 250 kg na ha :!:

2. zatanjuravanje umjetnog, jedan prolaz je bio dovoljan da se malo razbije zimska brazda :!:

3. sijanje graška rasipačem, oko 180 kg na ha :!: bude mase :mrgreen: :mrgreen:


4. zatrpavanje graška sjetvospremačem, ujedino i fina priprema za zob :!: :!:


5. sjetva zobi sijačicom, oko 120 kg na ha :!:


I na kraju to izgleda ovako :D

Malo je graška ostalo gore, al kak veli bogec da je to jaka biljka i da bude to sve skupa dobro, mislil sam valjati, al isto veli da netreba, pa nebudem :!: ;) :D

Bogec, ne kužim onaj post s grahoricom i špricanjem, jel si to ti posijao grahoricu il kaj :!: :!: :mrgreen:
Jel se to meni činilo, il je bilo malo sjemena još nekakvog u zobi, možda grahorice :?: :mrgreen: :mrgreen:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
ŠANANA kaže:
Ovako je danas tekla sjetva graška + zobi kod mene :mrgreen:
Zemlja je površine 1 Ha, ujesen je navožen stajnjak po kukuruzištu i izorana je duboka zimska brazda u 11. mjesecu :!:
sijanje graška rasipačem, oko 180 kg na ha :!: bude mase :mrgreen: :mrgreen:
sjetva zobi sijačicom, oko 120 kg na ha :!:
Malo je graška ostalo gore, al kak veli bogec da je to jaka biljka i da bude to sve skupa dobro, mislil sam valjati, al isto veli da netreba, pa nebudem :!: ;) :D

Bogec, ne kužim onaj post s grahoricom i špricanjem, jel si to ti posijao grahoricu il kaj :!: :!: :mrgreen:
Jel se to meni činilo, il je bilo malo sjemena još nekakvog u zobi, možda grahorice :?: :mrgreen: :mrgreen:

fino fino :D

ja da sam ti doneso prikolicu sjemena ti bi sve posijao na to polje :mrgreen: , mirno spavaj bude to gusto ko kefa :D

hranjiva ima dovoljno, za kan češ još malo čekat dok ne krene rast :!:

rekli su kišu, budeš vidio nakon toga da če pustit korjen zrna koja su vani i budu nikla, taman si napravio, jer je več kod nas popodne padala kiša

onaj post- štos je u tome da sam ja posijao grašak a susjed je mislio da to treba bit čista pšenica i da je lupila divlja grahorica, al ustvari to je bilo posijano polje

u sjemenu zobi je bilo graška, tak da si još malo dobio graška, inače grahorica ima sjeme crne boje :!:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
bogec kaže:
fino fino :D

ja da sam ti doneso prikolicu sjemena ti bi sve posijao na to polje :mrgreen: , mirno spavaj bude to gusto ko kefa :D

hranjiva ima dovoljno, za kan češ još malo čekat dok ne krene rast :!:

rekli su kišu, budeš vidio nakon toga da če pustit korjen zrna koja su vani i budu nikla, taman si napravio, jer je več kod nas popodne padala kiša

onaj post- štos je u tome da sam ja posijao grašak a susjed je mislio da to treba bit čista pšenica i da je lupila divlja grahorica, al ustvari to je bilo posijano polje

u sjemenu zobi je bilo graška, tak da si još malo dobio graška, inače grahorica ima sjeme crne boje :!:

Hvala :!: :mrgreen: :mrgreen:
Kan će dobit na 2-3 puta po malo, prva prihrana kad bude oko 10-tak cm, JEDVA ČEKAM :mrgreen: :mrgreen:
ma kad sam sijao zob na kraju več je lagano padala kiša, al ništ puno, sad je mirno, bude valjada dobro ;)

A vidio sam da je bilo graška u zobi, to nema veze :mrgreen: , al mi se čini da sam vidio i dost tog malog crnog sjemena i u grašku i u zobi :scratch , e sad jel bi to bila grahorica il smeće, neznam, ak je neškodi, nek je bude malo u smjesi :D :D
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
kan je dovoljno jednom dodati, ta smjesa če bit na polju jako kratko vremena tako da je za ishranu istoga dovoljna jedna prihrana

a ono crno je smeče jer sjeme nije čiščeno, s tim se ne moraš opterečivat
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Koliko bi mu bilo za 1 ha dosta bacit kana i kad najbolje :?: :?:
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
pa baciš jedno 800 kila :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :idea:
 

Najnoviji postovi

Na vrh