• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Smjesa stočnog graška i žitarica

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,462
Da, to je problematika takvog tipa tla. Oranični sloj se ultrabrzo napije vode i ne može više, pa voda ostaje ondje gdje je najniže. Jedno dobro podrivanje, Šanana. Kod mene hvala bogu ne dolazi do ovakvih situacija, drugačiji tip tla. Samo na nekim mjestima, ali to nisu moje parcele.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
cabage kaže:
Da, to je problematika takvog tipa tla. Oranični sloj se ultrabrzo napije vode i ne može više, pa voda ostaje ondje gdje je najniže. Jedno dobro podrivanje, Šanana. Kod mene hvala bogu ne dolazi do ovakvih situacija, drugačiji tip tla. Samo na nekim mjestima, ali to nisu moje parcele.

Podrivanje je u planu na godinu, čekam samo da susjed napravi podrivača za svog Fiata F100, pa sam mu dao neko železanje i reko mi je da če mi posudit podrivača kad budem trebao, pa ču onda sva polja izbušiti do kineza :mrgreen:
sorry na off :oops:
 
M

MF3095

Guest
Podrivanje ti je kak tak,ako ti je jesen mokra nemreš posijati ništa.Podrivanje je fest dobro ako jesen nije fest mokra,pa,da naprolječe voda ide brzo v zemlo.Lp.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
nemam računa radit drenažu za tako malu površinu, trebalo bi barem oko 5 ha u komadu minimalno za radit dremažu
 

bbrane

Član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
51
Pozdrav svima iz GRAŠKOGRADA :lol: :lol:
Ja sam novi na ovoj temi graškova .Pošto sam okasnio jesenas sa graškom a nisam toliko
ni znao o grašku dok nism sve pročitao u ovoj temi.
Zanima me ovako; siao bih jari grašak (GOLD) Osiječki i zob na 1 jutro ali u rolo bale.
To je niski grašak i gospođa u institutu mi kaže da je to zrnaš pa me zanima dali taj može u rolo
bale sa zobi.Cijena mu je 6,5 kuna ... :scratch POMOĆ BOGEC :idea:
Još gospođa u institutu kaže da ide 225 kg po hektaru,a pakovano je po 25 kg
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
ja mislim da može i taj bez frke u rolo bale, možda če koju kilu biti manje prinosa, al može!
I ja ču sad na proljeće posijat grašak erby isto zrnaš niski u kombinaciji sa zobi, reko je bogec de to sve ide, pošto ču kod njega uzet sjeme :mrgreen:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,276
bbrane kaže:
Pozdrav svima iz GRAŠKOGRADA :lol: :lol:
Ja sam novi na ovoj temi graškova .Pošto sam okasnio jesenas sa graškom a nisam toliko
ni znao o grašku dok nism sve pročitao u ovoj temi.
Zanima me ovako; siao bih jari grašak (GOLD) Osiječki i zob na 1 jutro ali u rolo bale.
To je niski grašak i gospođa u institutu mi kaže da je to zrnaš pa me zanima dali taj može u rolo
bale sa zobi.Cijena mu je 6,5 kuna ... :scratch POMOĆ BOGEC :idea:
Još gospođa u institutu kaže da ide 225 kg po hektaru,a pakovano je po 25 kg

ahoj :D

jedno jutro graška sa zobi za sjenažu , metni ovako pošto je pakovano tak kak je, 75kg graška, i toliko zobi, to je za jedno jutro
onih 225 kg ti ide na ha ako je čisti grašak za zrno , niski vitičar

naravno da može iči niski grašak za zrno u sjenažu, ja sam u početku samo takvi sijao pa je bio jako dobar :D
 

bbrane

Član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
51
E to majstore to me je zanimalo imam jutro talijana , sad planiram jutro graška + zob,i još jutro sudanske i sve u rolo bale i dva jutra kukuruza za silranje .U jesen ozimi grašak 2 jutra.
Sramota me je kupovati više sijeno po 1,20 kn svake godine ista priča.
Okrečem ploću na drugu stranu zahvaljujući BOGECU :idea: :idea: :lol: :lol:
Svaka ti čast majstore.
 

juxi

Član
Tu od
11 Pro 2007
Poruka
163
bbrane kaže:
E to majstore to me je zanimalo imam jutro talijana , sad planiram jutro graška + zob,i još jutro sudanske i sve u rolo bale i dva jutra kukuruza za silranje .U jesen ozimi grašak 2 jutra.
Sramota me je kupovati više sijeno po 1,20 kn svake godine ista priča.
Okrečem ploću na drugu stranu zahvaljujući BOGECU :idea: :idea: :lol: :lol:
Svaka ti čast majstore.

Tako i ja govorim pa nikad, sve danas, sutra, prekosutra, a jos da je gore ova se zima i snijeg razvukli ni uzorati nisam stigao :(
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,276
juxi kaže:
bbrane kaže:
E to majstore to me je zanimalo imam jutro talijana , sad planiram jutro graška + zob,i još jutro sudanske i sve u rolo bale i dva jutra kukuruza za silranje .U jesen ozimi grašak 2 jutra.
Sramota me je kupovati više sijeno po 1,20 kn svake godine ista priča.
Okrečem ploću na drugu stranu zahvaljujući BOGECU :idea: :idea: :lol: :lol:
Svaka ti čast majstore.

Tako i ja govorim pa nikad, sve danas, sutra, prekosutra, a jos da je gore ova se zima i snijeg razvukli ni uzorati nisam stigao :(

bravo bbrane :D mislim tj uvjeren sam da če se to poznat na proizvodnji :D

juxi stigneš još poorat i sve se stigne napravit, ja nikad ne sijem na datum, ja sijem kad su dobri uvijeti, jer ako bi gledao datum onda nikad nebih sijao ljulj u 10 mjesecu il grašak u travnju, to sve ovisi o godini
samo treba radit
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
tako je, kad sse može i kad su najpovoljniji uvijeti, u to sam se sam uvijerio puno puta, name datum veze :mrgreen:

nego, koliko dugo može maximalno stajati otvorena bala graška, tj koliko se dana može s njome hraniti, a da se ne pokvari :?: :?: :?:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
marko hurlimann xa86 kaže:
Može stajat 3 dana...sve zavisi kakva je bila balirana....

mislim, ja ju trošim, al koliko dugo se može trošiti da se ne pokvari :scratch
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,276
ŠANANA kaže:
[quote="marko hurlimann xa86":eswyubgn]Može stajat 3 dana...sve zavisi kakva je bila balirana....

mislim, ja ju trošim, al koliko dugo se može trošiti da se ne pokvari :scratch[/quote:eswyubgn]

neče se pokvarit ni za tjedan dana, provjereno :D
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
bogec kaže:
ŠANANA kaže:
[quote="marko hurlimann xa86":y7ml5hgl]Može stajat 3 dana...sve zavisi kakva je bila balirana....

mislim, ja ju trošim, al koliko dugo se može trošiti da se ne pokvari :scratch

neče se pokvarit ni za tjedan dana, provjereno :D[/quote:y7ml5hgl]

kaj stvarno misliš dabi tak dugo mogla stajati otvorena :scratch , ja planiram oko 4 dana po bali za 6 krava trenutno :scratch
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
cabage kaže:
Neće se kvariti ak su dobro naprešane.

a kak su naprešane :?: :?: :?: :?: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

p.s.
... i graška 3 bale :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,462
Nemaš brigu za tvrdoću bala. Dok jednu staviš naprijed, a jednu iza na same, ima da se prepolovi... :blackeye :blackeye :mrgreen: :mrgreen:
 

Najnoviji postovi

Na vrh