• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Smjesa stočnog graška i žitarica

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Bogec, to ti je Šanana samljeo grašak i dao ga kravama da jedu, šta će on sad tu nešta sijati. Ima on bala i kod mene :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Šala naravno, da netko krivo ne shvati ;)
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
:D

malo u šlajfungu danas predvečer po poljima
maksimirski rani :D

ima ga ima :D a ima i još polja a još raste i raste :D :D :D :D :D :D

jedino mi bambiji rade kvara, vidim da vole spavat u grašku jer se ne vide iz njega, a naravno fina papica oko njih





 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Bogec, pa to več cvjeta :shock: kad češ to kosit, il je to za zrno :?: :?:

Kakav bi trebao biti moj boje cvjeta - erbi, to je niski i predpostavljam isto bijeli :scratch


Moram ga obići, evo sad kod nas pada kiša i nadam se da bude padala cijelu noć, a to mu paše, dušika je dobio dovoljno, samo nek krene u vis :D :D :D
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
ŠANANA kaže:
Bogec, pa to več cvjeta :shock: kad češ to kosit, il je to za zrno :?: :?:
Kakav bi trebao biti moj boje cvjeta - erbi, to je niski i predpostavljam isto bijeli :scratch
Moram ga obići, evo sad kod nas pada kiša i nadam se da bude padala cijelu noć, a to mu paše, dušika je dobio dovoljno, samo nek krene u vis :D :D :D

šanana to je ozimi grašak, da počeo je cvjetat i ima super visinu oko 1,5 metara, potamanio je sve ispod sebe, crna zob se ni ne vidi 8) mighty grašak 8)
jedan dio ču kosit a jedan dio kombajnirat 8)

tvoj če imat cvijet bijele boje 8)
ja svom erbyu nisam davao dušik jer je rađena bakterizacija 8)
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
vidim svi nekak anemični pa da ja nastavim ep o grašku 8)

drugo polje maksimirski rani i pšenica :D







erby :D sijan sijačicom :D



i on polako počinje iči u cvatnju :D

 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
bogec ti bi ozbiljno mogao dobit po njušci,znaš...

tu nas jadne obične neuke seljake mučiš,vadiš nam mast.. 8) :D e da smo svi mi magistri znanosti,nebi ti bio glavni 'travar'... ;)

ma šalim se,majstorčino,samo ti deri tako...Ja bi jedan dan uzeo onako za izlet pa malo doletio do tebe...Koliko si daleko od bj?

i da,skidam kapu do poda,još jednom..i bacam ju na grašak,ako propadne,nek se jebe i grašak onda.. :D ;)
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
abrkili kaže:
bogec ti bi ozbiljno mogao dobit po njušci,znaš...
tu nas jadne obične neuke seljake mučiš,vadiš nam mast.. 8) :D e da smo svi mi magistri znanosti,nebi ti bio glavni 'travar'... ;)
ma šalim se,majstorčino,samo ti deri tako...Ja bi jedan dan uzeo onako za izlet pa malo doletio do tebe...Koliko si daleko od bj?
i da,skidam kapu do poda,još jednom..i bacam ju na grašak,ako propadne,nek se jebe i grašak onda.. :D ;)

hi hi hi :mrgreen:
nekak je postalo opasno, cabage bi me tužio, ti bi me po njušci :mrgreen: :mrgreen:

ja sam kojih 20km od bjelovara prema daruvaru, a tebi je nekak bliža daruvarska strana od kuće, bar tak mislim

vjeruj mi ni da se ti baciš a ne sam kapu da baciš nemreš do zemlje doč, ni udarit se, vidiš da se pšenica ni ne vidi od graška kak je jak, a i pšenica ispod je jaka, bio je prošle godine alen na polju pa nije mogao hodat po grašku , sam se zapleteš i dalje ni mrdac 8)

al ima još polja graška, i to još nije sve :D



sad sigurno bum dignuo nekom živac :mrgreen: 8)
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
al ako dolazim iz zg,onda mi je bliže ne?

još sad kad počneš to kosit,bolje nemoj stavit slike,jer ćeš bježat... :D
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
abrkili kaže:
al ako dolazim iz zg,onda mi je bliže ne?

još sad kad počneš to kosit,bolje nemoj stavit slike,jer ćeš bježat... :D

je kad dolaziš iz zg onda je bliže i u tom pravcu je :!:

hi hi bježat :mrgreen: :mrgreen: ja volim kad su mi polja malo divlja i neobuzdana :mrgreen:

evo ti malo za promjenu da popizdiš, četverostruki mix :!: , grahorica, grašak, pšenica i ozima zob :!: :!: :!: :!: :!: sve na jednom polju i super raste :D :D :D

meni je dosadno imat malo kultura na polju, sad več imam po 4 odjednom :shock:

slikica



ps kad ovo netko pročita stvarno si svašt bude mislio :shock: al ipak bogec mora malo pomaknut granice
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Znači tako to biva kad djeci mašta proradi...
Da ovo vide krave, digle bi seljačku bunu i uzele kose i vile u ruke.

Bogec, svaka ti .... dala 8)
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
bogec,imat ćeš sjeme grahorice za prodati?ili znaš gdje ima nabaviti?

primijetio sam na par livada gdje raste sama da je ima svake godine,pa znači da ako bi na par livada posijao,da bi ona svake godine rasla?
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
abrkili kaže:
bogec,imat ćeš sjeme grahorice za prodati?ili znaš gdje ima nabaviti?

primijetio sam na par livada gdje raste sama da je ima svake godine,pa znači da ako bi na par livada posijao,da bi ona svake godine rasla?

e za taj dio nisam siguran da bi grahorica rasla stalno jer ono što ti vidiš na tim kakti livadama je negdje raslo sastrane pa je dalo sjeme i tak je jedino moglo stalno se očuvat, znači sazorilo je, a sjeme je nekim načinom prošireno dalje

ja sam to sjeme dobio, ali jako rijetko ga ima za kupiti
da budem kombajnirao grahoricu, pa bumo vidjeli kaj bude jer ju nisam do sad kombajnirao
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Bogec, odlične slike, još odličnije trave i još bolje sve to skupa zajedno :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ja s velikim nestrpljenjem čekam kad če moj procvast, a onda bude svega :D :D
samo taj dan čekam :D
 
J

jevgenij

Guest
e samo da ja znam postavljati slike na forum, može se bogecov grašak skriti pred mojim
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
ajde jevgenij,imaš sve potanko objašnjeno u obavijesti i poruke(prva podforumska lista)... pa da te vidimo.. ;)

bit će nam drago ako bude jači od bogecovog,to će značit da si skinuo kineski rekord! ;)
 
J

jevgenij

Guest
ej šanana, iz gole sam, pratim ja vas več duže vrijeme samo se meni neda pisat, imam 18 krava, podmladak i znaš več kak to ide, vjeruj mi grašak je bomba, drugi tjedan ga kosim, jučer je buraz baliral talijanca, 77 bala na 3,5 rali
 

Institut

Član
Tu od
18 Sij 2009
Poruka
158
erbi ima bijeli cvjet, posto se on uzgaja za sjeme treba jos malo pa obaviti zastitu protiv ziska....
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
U mojoj kombinaciji graška sa zobi ima jako puno onih gusjenica na zobi, odnosno leme, e sad se ja pitam dal to bude možda smetalo nešto, inače zob je potpuno prevladala, grašak je skriven unutra, danas sam ga obišel i lagano več kreće prema cvjetu, do 1. 6. bude pokošen najvjerojatnije, samo mi je žao što je zob prevladal, grška koda niti da nema, sav je skriven unutra i nekako mi se čini mali i nizak :scratch :scratch :scratch :?:
 

Najnoviji postovi

Na vrh