• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Smjesa stočnog graška i žitarica

bbrane

Član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
51
LJudi imam problem sa graškom i zobi .Grašak je zreo a zob još nije napunila klasove ni blizu .
Šta mi je činiti bojim se ga ostaviti da nebi grašak ispadao dok nedozre zob(klas)
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,276
bbrane kaže:
LJudi imam problem sa graškom i zobi .Grašak je zreo a zob još nije napunila klasove ni blizu .
Šta mi je činiti bojim se ga ostaviti da nebi grašak ispadao dok nedozre zob(klas)

to je za kombajniranje :?:

nije grašak sigurno dozorio :!: to garant :!:
sve če bit ok, grašku treba duže da sazori, sad je samo napunio mahune, a niti to još nije u potpunosti, a zob če puno brže naliti zrno tak da če to sve bit ok
 

bbrane

Član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
51
Ne Bogec to je za sjenažu ,
omotavanje da je za kombajniranje nebi mi bio problem.
Kod nas pada kiša svaki dan ,koliko sam je molio da pada sad je već dosta.
Čim stane kiša kosim grašak i zob pa kakomu bude a i ljulj mi je bacio metlicu i njega isti dan
kosim, sušenje i omotavanje.
Sad smo već potrošili 3 bale ljulja ,3 dana bala traje krave da se potrgaju za ljulj sušeno sijeno baš negledaju sad stari kaže kako je to super stvar.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,276
bbrane kaže:
Ne Bogec to je za sjenažu ,
omotavanje da je za kombajniranje nebi mi bio problem.
Kod nas pada kiša svaki dan ,koliko sam je molio da pada sad je već dosta.
Čim stane kiša kosim grašak i zob pa kakomu bude a i ljulj mi je bacio metlicu i njega isti dan
kosim, sušenje i omotavanje.
Sad smo već potrošili 3 bale ljulja ,3 dana bala traje krave da se potrgaju za ljulj sušeno sijeno baš negledaju sad stari kaže kako je to super stvar.

a zoooooooo, ma nemaš brige, sve je to još ok, samo pazi da se ne presuši, na to obrati pozornost, bit če to super sjenaža
mi smo posadili kukuruze po grašku, ostao je na polju samo ozimi i jari za zrno

makivaj i ljulj, sve makivaj čim se ovremena

ljulj ima klas, zob ima metlicu

naravno da se krave trgaju za ljuljem , i kod mene sijeno ne prolazi, dam telcima pa me gledaju bljedo, tak da sam krave koje zasušujem dobiju sijeno
eto vidiš da si nekaj svog starog i naučio, bude on tebe još terao da još više posiješ krmnog bilja :D

kod nas slabo kiše :shock:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,276
ŠANANA 8) 8) 8) 8) 8)

bude to super masa 8)

ja sam danas u susjednom selu balirao grašak i zob kod jednog čovjeka, bila je super masa 8)

el ide kukuruz na to polje :?:
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
2,939
Evo slika od košnje i baliranja graška kod mene
SOGf2QhTXx7kYSLu.v.jpg

MqSe8oh_nWqRQCAa.v.jpg

bDnMIU7kZIbyNqPl.v.jpg

lFfQMPUdxfTnlh2O.v.jpg

IMT je probal malo s 8 bala :D :mrgreen:
gsaYjhmiQXBwIxPi.v.jpg

RdNDqlE26hiy8tQG.v.jpg

ovzgO9wOCqILrEcJ.v.jpg

8B_EwjEA5p9yXn8d.v.jpg

AEUEFjMMgT9ZDfPj.v.jpg

0fhcm7cEEleKO5cY.v.jpg

6FNXpEnrzKSmWhjb.v.jpg

Malo za osvježenje :D :mrgreen:
WUvPVmEVlt6n1Y5o.v.jpg
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Odlične slike... :D
Ljepo je vidjet mnogo traktora ne jednoj njivi i još svi isti :D
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Odlične slike i odlično obavljen posao, ali zadnja slika je bez konkurencije :D :supz: :partyman: :drinkers:
Inače...koji je bio prinos?
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,276
super mario, vidim tablica ti stoji nahero u tvom traktoru KR :shock: MARIO

u daljini pada pljusak, vidi se duga, ali ipak ste uspjeli napravit posao

daj mi reci el čovjek sa tom balirkom ti je išao za novce ili kak, dojma sam da bala treba bit puno čvršča jer na grašku ispadaju savršene bale, to mora bit savršenstvo od bala, zato pitam :?:
balirka je malo stariji model od moje ali ako ima noževe to mora bit perfektna bala, il taj lambo nema snage da ju malo još potera da ju zbetonira :?:
al valjd su bale ok jer lambo mora imat balu odozada da ga ne pravagne :D

ja kad sam krenuo balirat grašak napravio sam dvije prve bale podosta nabite ali ne i jako nabite, kod graška pošto je to drugačija masa od trave treba terat sporije sa malo večim gasom i onda su bale ko čelik :D
učimo dok smo živi 8)

inače jako dobar posao, i meni se sviđa onaj modni detalj na balama, barem lijeva strana slike 8) vodu prepuštam mlađim članovima 8)
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
2,939
M.M.
Na slici gdje balira Lamborghini mi je prinos 33 bale/ha, a ukupno prosjecni prinos mi je 29 bala/ha.


Bogec

Galignani je balirao samo ovaj grasak gdje su sva 3 lambija.
Nije radio za novce, bale su nabijene maximalno, i rubovi i centar.
Jedino ti se mozda cini da nisu nabijene zato jer jer mu malo mreza bjezala k sredini, neznam zasto, valjda je mreza kriva.

Bez gemista nis :)
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,007
Bitno je koliko je nabijena ali ne koliko ako se dobro ne omota, kod baliranja najbitnije je zamatanje bale u foliju, ako je nema dosta ne valja. Ja sam imao balu tako malenu da se jedva na vilicama donijela doma, nije imala ni malo plesnivog, a nabijena nikako nije bila.
@ Mario-Di je cerada sa BCS-a, odma i rastepeš vakal :) Ide to imt-u
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
2,939
toma84 kaže:
Bitno je koliko je nabijena ali ne koliko ako se dobro ne omota, kod baliranja najbitnije je zamatanje bale u foliju, ako je nema dosta ne valja. Ja sam imao balu tako malenu da se jedva na vilicama donijela doma, nije imala ni malo plesnivog, a nabijena nikako nije bila.
@ Mario-Di je cerada sa BCS-a, odma i rastepeš vakal :) Ide to imt-u

Toma
Nisam skuzil pitanje. Bale su omotane sa 6 slojeva.
Cerada je skinuta, i odrezana je greda za ceradu :)
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
2,939
imt539 kaže:
Mario, a kako to da nisi vozio bale sa zetorom?

Otisla je neka gumica na pumpi.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,007
mario kaže:
toma84 kaže:
Bitno je koliko je nabijena ali ne koliko ako se dobro ne omota, kod baliranja najbitnije je zamatanje bale u foliju, ako je nema dosta ne valja. Ja sam imao balu tako malenu da se jedva na vilicama donijela doma, nije imala ni malo plesnivog, a nabijena nikako nije bila.
@ Mario-Di je cerada sa BCS-a, odma i rastepeš vakal :) Ide to imt-u

Toma
Nisam skuzil pitanje. Bale su omotane sa 6 slojeva.
Cerada je skinuta, i odrezana je greda za ceradu :)

Pravilno da, ali ima rulje koja to radi za novce i onda ti ne omotaju balu kako treba, stavi manje folije i automatski ti se kvari sjenaža. Platiš i onda te još zaje..
 

juxi

Član
Tu od
11 Pro 2007
Poruka
163
auuu ljudi, nikad ovoliko traktora na ovako malom prostoru nisam vidio :D pola sela bih morao okupiti kod sebe, hehe lijepo bas...svaka cast, moracu i ja na jesen poraditi oko graska, ova sezona mi se izvukla zbog zime ali sad se spremam da ne bi bila fula opet :)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
bogec kaže:
ŠANANA 8) 8) 8) 8) 8)

bude to super masa 8)

ja sam danas u susjednom selu balirao grašak i zob kod jednog čovjeka, bila je super masa 8)

el ide kukuruz na to polje :?:

evo grašak je izbaliran u srijedu popodne :mrgreen:
što se tiče prinosa nije bog zna što, al za 1. puta ja sam zadovoljan :D :D
bilo je 18 full nabijenih bala na 1 Ha površine :mrgreen:

da kukuruz je več posijan na to polje :!:

malo slikica od tog događaja :D








i odmah je bila akcija odvoza :mrgreen: bratić sa 565, a ja s raketom :mrgreen:



10 bala sam doma pospremio, a 8 je na polju u blizini doma ;)


@ mario:
to tvoje je predpostavljam visoki, ozimi grašak :?:
inače, svaka čast, ima bala.... :mrgreen:
 

juxi

Član
Tu od
11 Pro 2007
Poruka
163
Dobro neoštetite, foliju na balama kad ih ovako umotane prevozite...jel imas koliko dugo da ih vozis do kuce?
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,276
ŠANANA kaže:
evo grašak je izbaliran u srijedu popodne :mrgreen:
što se tiče prinosa nije bog zna što, al za 1. puta ja sam zadovoljan :D :D
bilo je 18 full nabijenih bala na 1 Ha površine :mrgreen:

da kukuruz je več posijan na to polje :!:

ajd ti meni sad objasni a s koliko bi ti bala na jarom niskom grašku na ha bio zadovoljan :?:
imaš super prinos niskog graška, u dva mjeseca kolko je na polju to raslo si dobio finu masu, EJ DVA MJESECA :shock: , i druga kultura raste več i ti si nezadovoljan i veliš da nije bog zna što :shock:
izjava je ono :shock:

ozimi grašak od marija i mene je na polju od 10 mjeseca i naravno pošto je visoki i to duplo više i još malo više, da će imat puno više bala, ali i puno duže je zauzimalo zemlju

mario je imao malo bala na ha prošle godine, jer nije slušao mene, ove godine je slušao mene i ima fenomenalan prinos graška.

šanana imao si dobar prinos, i još kad se uzme u obzir da baš i nije prolječe bilo bog zna kakvo, nema mjesta za nezadovoljstvo
 
Na vrh