• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Smjesa stočnog graška i žitarica

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
sinoč malo lunjao po polju, i uhvatio svoju grahoricu i crnu zob, rodna je grahorica :D al je bogami povaljala zob jer je teretna ;)

pa slijedi slikovito izvješče 8)

 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Znači, bude :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ja ču trebat za najesen crnu zob, grahoricu, ozimi grašak i pšenicu golicu :D :D :D


Ovo je dio mojih bala graška i zobi :!:


ovo naprijed je moja lucerna, a ono iza moja pšenica :mrgreen:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
ŠANANA kaže:
Znači, bude :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ja ču trebat za najesen crnu zob, grahoricu, ozimi grašak i pšenicu golicu :D :D :D
Ovo je dio mojih bala graška i zobi :!:
ovo naprijed je moja lucerna, a ono iza moja pšenica :mrgreen:

:mrgreen:

o pa širok asortiman budeš sijao :D super :D tak treba

vidim na slici je sve tvoje, el i pruga željeznička tvoja :?: trebao bi par šlipera i malo šinja, šliperi mi trebaju za most a šinja za u štalu jer mi se je dio moje pruge kaj je u štali po kojoj se vozi vagonet u koji čistim balegu malo zdošel :!:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: nije pruga moja :mrgreen:
za šlipere bi se dalo nešto riješit, a za šine stvarno neznam :blackeye :blackeye
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Šanana...ono desno dolje na slici, jel to tvoja rotokosa :D :mrgreen: :?:
Koliko imaš tu u komadu zemlje?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
M.M. kaže:
Šanana...ono desno dolje na slici, jel to tvoja rotokosa :D :mrgreen: :?:
Koliko imaš tu u komadu zemlje?

JE, moja je rotokosa :D to sem sliknul z 565 dok sam išel nakositi lucernu za zeleno :mrgreen:

tu imam u komadu oko 4 rali i lagano se širim, pola rali se kupuje na jesen i onda se to spaja i tak po malo kak koga nagovorim da mi proda :lol: :lol: :D
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
ŠANANA kaže:
JE, moja je rotokosa :D to sem sliknul z 565 dok sam išel nakositi lucernu za zeleno :mrgreen:

tu imam u komadu oko 4 rali i lagano se širim, pola rali se kupuje na jesen i onda se to spaja i tak po malo kak koga nagovorim da mi proda :lol: :lol: :D
Hm... :scratch da nemaš ti kakve informacije o mogućoj izgradnji još jednog kolosijeka pa zato kupuješ sve uz prugu :scratch :mrgreen: :mrgreen:
Neka, neka treba se širiti, usput...kak se kreću cijene kod tebe?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
M.M. kaže:
Hm... :scratch da nemaš ti kakve informacije o mogućoj izgradnji još jednog kolosijeka pa zato kupuješ sve uz prugu :scratch :mrgreen: :mrgreen:
Neka, neka treba se širiti, usput...kak se kreću cijene kod tebe?
Pruga se nebude širila, to je sigurno, nego u 10-godišnjem planu je autocesta iza moje zemlje :mrgreen: :mrgreen: , a industriska zona uz prugu je u potezu, pa treba sve to pokupovat, a dalje čemo vidjet :roll: :mrgreen: :roll: :mrgreen:

Cijene od 7000 - 10000 kn za jednu ral (jutro) :!:
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Ma znao sam ja da je tu neki dugoročni biznis u igri... :D :mrgreen:
Kod mene je veliki problem napraviti veću povrršinu u komadu jer su svuda okolo šume i šikare, tako da s čim imam s tim klimam :mrgreen:
 

juxi

Član
Tu od
11 Pro 2007
Poruka
163
ŠANANA kaže:
[quote="M.M.":3dbe5di3]
Hm... :scratch da nemaš ti kakve informacije o mogućoj izgradnji još jednog kolosijeka pa zato kupuješ sve uz prugu :scratch :mrgreen: :mrgreen:
Neka, neka treba se širiti, usput...kak se kreću cijene kod tebe?
Pruga se nebude širila, to je sigurno, nego u 10-godišnjem planu je autocesta iza moje zemlje :mrgreen: :mrgreen: , a industriska zona uz prugu je u potezu, pa treba sve to pokupovat, a dalje čemo vidjet :roll: :mrgreen: :roll: :mrgreen:

Cijene od 7000 - 10000 kn za jednu ral (jutro) :!:[/quote:3dbe5di3]

Pa to je dzabalunga kod vas, još je ravan daj odmah 10ha da uzmem :mrgreen:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
jari grašak erby :D

čeka sunce i kombajn, malo se je povaljao,al sve je to super :D

 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
bogec,znaš ti šta... prijavit ću te za duševno zlostavljanje!

p.s.možemo se i dogovorit u zamjenu za sjeme,pa ljudi smo jel... :blackeye
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
abrkili kaže:
bogec,znaš ti šta... prijavit ću te za duševno zlostavljanje!

p.s.možemo se i dogovorit u zamjenu za sjeme,pa ljudi smo jel... :blackeye

:mrgreen:

ps :mrgreen:
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
857
Helena kaže:
Dečki moji evo da vidite koliko kod nas kasni vegetacija i kako izgleda prva parcela u povijesti livanjskog kraja ,zasijana stočnim graškom i zobi ,nije baš nešto ali mislim da je zadovoljavajuće ,da će naredne sezone biti još bolje ,slušajući bogecove preporuke na dobrom smo putu da postanemo livanjski bogeci ,ha ha :D Ovako, sad bih molili sve vas a posebno bogeca, da nam kaže kako bih ovu zasijanu smjesu bilo najbolje spremiti . Isključite mogućnost rolanaja u rolo sa foliom kao što vi to radite ,jer takva tehnologija nije još stigla kod nas ,mada bih je rado primjenjivali ,dali masu spremati kao suho sijeno ,ili pokušati silirati sa samoutovarkom ,ili pak dogoniti kravama kao zelenu krmu . Na slici je samo jedna parcela inače je zasijano nekih hektar .

Prošla su tri tjedna, otkako je to slikano.
Jel bilo par dana bez kiše, da ste posilirali?
Kako je išla primjena nove tehnologije?
Ima novih slika?
 
H

Helena

Guest
Ma imali smo jaku želju i volju da siliramo ali kiša, kiša svaki dan već tri tjedna .Krenuli smo skidati i dovoziti kravama,ovako sad izgleda smjesa . :madmana: :madmana:
 
H

Helena

Guest
Bogec, Hoće li grašak brzo formirati mahunu ako je sad u fazi cvatanja .
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Helena kaže:
Ma imali smo jaku želju i volju da siliramo ali kiša, kiša svaki dan već tri tjedna .Krenuli smo skidati i dovoziti kravama,ovako sad izgleda smjesa . :madmana:

i kako su krave prihvatile graškograd mix :?:

još uvijek stignete silirati, se je to još zeleno, u ok fazi, još ima mjesta za manipulaciju krmom :!:

da malo kiša zeza, ali to je tak nikad nije idealno :!: smeta za žetvu, dok travama i nekim drugim kulturama pogoduje

i kakvo je iskustvo za prvi puta :?:

da kroz tjedan dana če formirat mahune, znači još nema mahune, ooooooooooo pa još se stigne silirat :D
 

Najnoviji postovi

Na vrh