• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Smjesa stočnog graška i žitarica

P

paor

Guest
ja imam silos s bočnim betonskim zidovima a dole je zemlja, nema ništa pokvareno

izuzimam ručnim kolicima i imam izbetonirano samo usku stazu duž cijelog silosa...to je tako ispalo jer se u početku gradilo postepeno, ali ne mislim ni betonirati pod jer je najveća prednost tog sistema ta što zemlja upije svu kišu (snijeg) tako da nemoram misliti na silnu čistoću ili padove iza sebe

ipak, za izuzimanje traktorom je možda bolje imati beton
 

Ä‘uka

Član
Tu od
2 Sij 2008
Poruka
94
paor kaže:
ipak, za izuzimanje traktorom je možda bolje imati beton
pa da na betonu brusim noževe :lol: imam dva betonska silosa 3,5x6 metara ali ih ne koristim puno ih je teže dobro zatvoriti a nemaju krov pa sva voda uz zid ulazi u silažu a kada je silos na zemlji jednostavno foliju zaoreš jednobraznim plugom baciš par starih guma na njega i to je sve zatvoren za pola sata
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
ja imam silos s bočnim betonskim zidovima a dole je zemlja, nema ništa pokvareno
Da moram birati onda bi radje imao samo betonsku podlogu.


a nemaju krov pa sva voda uz zid ulazi u silažu
Krov za silos- po meni najgluplja investicija.
Ako se silaža temeljito i dobro nagazi uz zid, ne ide ništa vode između zida i najlona, može se silos napunit nekoliko cm(10-15) iznad zida tako da se sva voda sa silosa cijedi na taj zid.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
mario kaže:
Krov za silos- po meni najgluplja investicija.


tako je , ima kod nas pametnjakovića koji su radili krov i što je još bolje zeznuli su se za visinu jer kad je silos več podosta pun onda neide traktor ispod :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :madmana: :madmana:

evo jedna slikica s mog jednog komada , tu je grašak i pšenica , onaj drugi komad gdje je grašak pšenica i zob nisam sliko jer je krepala baterija al budem i to
ps puno je gušče nego lani , a vidli ste na slikama kakav je bio lani super, bit če prinosa i proteina :partyman: :prayer: :supz:
slijedi pikčr

Obrisan neispravan link.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
ĐUKA dobro izgleda, ti si sijao sijačicom kak mi se čini po slici, el si i grašak sijačicom :?: bit če super sam dok se razbusa tritikale i razgrana grašak
 

Ä‘uka

Član
Tu od
2 Sij 2008
Poruka
94
da sijano je sijačicom oltova gama 14 grašak uzduž najdublje što je bilo moguče a tritikal poprijeko
 
D

dado_berek

Guest
đuka kaže:
da sijano je sijačicom oltova gama 14 grašak uzduž najdublje što je bilo moguče a tritikal poprijeko
daj sused, kaj će ti sijaćica rasipać je zakon... :lol: :lol: ;)
 
E

explorer 2

Guest
Pozdrav svima na forumu.Ja sam ovdje novi i još se uhodavam.
Evo par slika zobi+stočni grašak, sijano lanu u 10. mj.
Obrisan neispravan link.



Slika ispravljena. Prouči pravila za stavljanje slika na forum: Obrisan neispravan link. nemoj pisati duple postove, nego ako si nešto zaboravio ili želiš dodati u postoječi post koristi tipku UREDI. Dobro došao na forum! Alen28
 

Ä‘uka

Član
Tu od
2 Sij 2008
Poruka
94
explorer 2 kaže:
Pozdrav svima na forumu.Ja sam ovdje novi i još se uhodavam.
Evo par slika zobi+stočni grašak, sijano lanu u 10. mj.
pozdrav i tebi explorer 2 grašak ti izgleda odlično :D
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
EXPLORER 2 izgleda ti grašak fenomenalno, ništa ti to nije plitko bilo posijano kak si mi rekao, da vidiš kad počme intenzivan rast kak če to super bit, samo tako, to kravice vole :D
e da dobrodošao i budi aktivan na forumu :!:
kolka je to površina graška :?: si ga gnojio kod sjetve
 
E

explorer 2

Guest
Površine je otprilike 0.7ha, gnojeno prije sjetve sa 300 kg 3x 15
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
pošto je bilo puno upita na pm o kombajniranju zobi i graška skupa evo jedna slika da vidite kak to izgleda.
zob je malko 2007.godine bila lošija zbog suše al sve u svemu grašak joj je popravio zdravstvenu sliku.
pošto ima razlike u obliku i veličini zrna ove dvije kulture kombajn se mora dobro naštelat, gubljenje zrna je jako malo i ako ga ima to se lagano zatanjura i narast če za košnju za zeleno.
slijedi pikčr

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 

Dominik

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
520
Ajde da rezimiramo.
Planiram sijati grašak sa zobi za zrno. Kolko graška, kolko zobi???
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Dominik kaže:
Ajde da rezimiramo.
Planiram sijati grašak sa zobi za zrno. Kolko graška, kolko zobi???


prvo zatanjuraj lagano 120kg graška po ha i po tome posij zob oko 120 kg po ha, dobit češ gust sklop ali pošto su to biljke koje svaka drukčije izgleda neče si smetat.
ako ti u žetvi dođe do djelomičnog rasipanja graška ovisno o sortimentu graška i zobi , nakon žetve ti opet to rasipano zrno zatanjuraj i evo zelene krme.
u žetvu ideš kad je zob zrela.
špricanja nema osim protiv leme
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Dominik kaže:
Ako sam dobro shvatio sjetva se vrši rasipačem ili?

ak možeš naštelat sijaćicu da sije na dubinu od 6-8 cm onda s njom a ak ne onda rasipačem siješ grašak i zatanjuraš.
nakon toga sijačicom normalno zob posiješ, il ak nemaš sijačicu onda i zob rasipačem i zadrljaš običnim drljačama
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
đuka kaže:
kada ćemo u sjetvu graška :scratch

obavljeno danas , 5 rali jari grašak i jara zob, metnuta 15ica po rali 200 kg :!: :!: :D
još moram grašak za sjeme posijat , a to če bit valjd u petak jer u četvrtak idem po bakterije za bakterizaciju sjemena.
danas sam prodo 600 kg sjemena graška, čovjek je reko daj sve što imaš ne pitam za cjenu, ja osto paf :shock: pa ajd dobro kad je tak, sad sam ljepe pare dobio i u četvrtak idem kupit video nadzor koji ču postavit u štalu da ne moram ič po noči prigledat koja se krava teli, bogec je dobro prošao danas.
 

Najnoviji postovi

Na vrh