• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Smjesa stočnog graška i žitarica

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
dali bi se moglo sijati grašak sa ječmom ili zobi sada u jesen za upotrebu kao zrno ne mislim ga silirati
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
dali bi se moglo sijati grašak sa ječmom ili zobi sada u jesen za upotrebu kao zrno ne mislim ga silirati

da moguce je,ja cu sijati sa tritialom bcov sampion.mora biti bjelo zrno da bi bio dobar za zrno.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
da moguce je,ja cu sijati sa tritialom bcov sampion.mora biti bjelo zrno da bi bio dobar za zrno.

ja sam baš danas dobio mail od poljoprivrednog instituta Osjek da se nesmije iskorištavati zrno jesenskog graška...

citat:
"Poštovani,



Proslijeđen mi je Vaš upit u vezi sjetve graška. Jari grašak za zrno se ne može sijati u jesen sa zobi ili ječmom.

Sada se sije ozimi grašak sa nekom od žitarica, a koristi se isključivo kao zelena masa ili sjenaža. Zrno

ozimog graška ne treba koristiti u ishrani stoke jer je štetno. Za zrno će te sijati grašak opet u proljeće.



Pozdrav,
"

sad ga ti znaj nisam ja mislio sijati "jari grašak" več neki kultivar koi se može sijati pred zimu sa crnom zobi ili ječmom kojeg bih poslije kombajnirao
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
ja posijao 2 hektara,prije dva dana,,sampiona,sa psenicom 1hektar i maksimirski sa crnom zobi 1 hektar,,pala kisa,neka rasteeeeeeee,,,:D:
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
ja posijao 2 hektara,prije dva dana,,sampiona,sa psenicom 1hektar i maksimirski sa crnom zobi 1 hektar,,pala kisa,neka rasteeeeeeee,,,:D:

Kolko si bacao sijemena po hektru graska a kolko zitarice,jesi baco sta umijetnog gnoiva???
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
Kolko si bacao sijemena po hektru graska a kolko zitarice,jesi baco sta umijetnog gnoiva???

125 kila graska i 100kila zitarica na hektar,,nisam bacio umjetnog,,navozio gnojnicu, dobit ce kan-a u proljece,,,,u ducanu uzeo,,jos je bilo,,zvao bc,,sve prodali,,
 

Trnava

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
107
Evo i ja sam jučer posijao šampion i crnu zob. Jedino mi se rasipač malo više otvorio prilikom bacanja zobi pa je iscurilo preko 100 kg na 1,25 kj. :(think):
 

igordulic

Član
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
226
Moj grasak sa razi:
3idu.jpg

2huh.jpg
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ajoj tu bude bala,ja možda sutra posijem nešto grahorice sa pšenicom,prošle godine sam kasno sijao i na proljeće isto bilo divota od sklopa
 

igordulic

Član
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
226
Imo sam sa zobi e sad cemo da vidimo kako ce biti sa razi,prijatelj je koristio za hranu u zeno,pa je bio jako zadovoljan,i susio je takodje,pa se ja nadam da ce bit i ovo dobro no vrime ce pokazat svoje.
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
igordulic sve pohvale,ovo tvoje izgleda super!!!
Samo da nebude onih nenormalnih oborina ko prosle zime/proljece...
U proljece KAN-a i tu mora bit robe i za izvoz:drink::drink:
 

gromil

Aktivni član
Tu od
19 Ožu 2013
Poruka
253
pozdrav kolege stocari,s obzirom na to da sam ove jeseni prvi put posijao ozimi stocni grasak u kombinaciji sa psenicom interesuje me kako zastititi ovaj usjev od korova,toplo vrijeme i dovoljne kolicine vlage su pogodovale brzom nicanju i porastu usjeva ali me zabrinjava sto je i korov vec uveliko nikao kao zeleni tepih izgleda.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
nema prskanja,dok krene vegetacija u proljeće,pšenica i grašak budu odjurili gore
 

gromil

Aktivni član
Tu od
19 Ožu 2013
Poruka
253
znaci uopste nema potrebe za prskanjem,to mi se svidja.izvini sto pitam jel to znas iz prakse il teoretski
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Sijao sam ga u toj kombinaciji 2 godine,ali zbog nedostatka sjemena prešao sam na grahoricu u smjesi,zadovoljan sam isto sa tom kombinacijom,ove jeseni budem malo povećao količinu posijane zemlje sa njom
 

gromil

Aktivni član
Tu od
19 Ožu 2013
Poruka
253
ja sam narucivao sjeme,cekao sam 20-ak dana i kad sam vidio koliko je skupo pokajao sam se .prinos treba da bude izuzetno dobar da bi opravdao ono sto je ulozeno.koliki si ti imao prinos graska u rolo balama po hektaru a koliko grahorice
 

Najnoviji postovi

Na vrh