• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Smjesa stočnog graška i žitarica

Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
meni je nosac psenica I sva je zuta,osusila se od bolesti tako da necu nist kositi nego cu kombajnirati pa u prodaju :biggrin: jer gasak je predobar
 

Trnava

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
107
05.06. sam prvi puta pravio sjenažu stočnog grašak i crne zobi, pa sam se nemalo iznenadio kao i kolega koji je baliro, kad je izbaliro 24 bale na jednom jutru :eek:
S obzirom da je to puno više (da ne kažem duplo više) od očekivanog imam za prodaju 10-15 bala sjenaže, pa ako netko treba slobodno na pp.
Pozdrav!
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Opća katastrofa,danas se uspjelo malo glibajući požeti oko 2000 hvati grahorice i žita,prinos od sramote nekih 700-800kg,propala je sigurno trećina od ovog lošeg vremena:mur::mur::mur:
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
I meni je u grasak lupila trava.neznam dal se bude dao kombajnirati.sranje zivo.danas sam zagrazao u tritikalu do osovine:mur:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
kod mene na brijegu frajer je sa Medionom radio tragove 10-15 cm ,truleži od stabljike za popizdit,zelenog ljulja u smjesi koliko hoćeš,sve sam razvukao po tavanu samo 2-3 cm i sutra kreće miješanje
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
mi na 3000 m2 nakosili 200 kg graška bilo ga samo po brijegovima na parceli a u travnju izgledalo super , grahoricu nismo ni kosili jer je sva potrula možda uhvatimo ovo što sada cvate
veliki promašaj ove godine.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Kod mene je jedan dio grahorice pocurio,jedan je najbolje sazrio,ima nešto zelene ali i cvijeta je bilo,sve u svemu ne ponovilo se više,sada kada maknem poslije kiša tu slamu idem sa bočnom kosom počistiti cijeli komad i krajem rujna ide tanjuranje i bacim samo čistu pšenicu za proljeće za sjenažu a jednu ral budem posijao za sjeme ali sa još više pšenice kao nosač u toj smjesi
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
a koliko ti je to više ?
mi smo lani 50 kg grahorice i 80 pšenice.
ako ulovim sjemena posijali bi 20 kg grahorice i 80-100 triticale po ha .U travnju izgledalo kao bajka a onda sve leglo .
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,697
Da se i ja pohvalim da sam na 1000 hvati dobio bačvu i pol graška. Za tjelovo ga kiša i vjetar ruknuli na zemlju i jedva se i ovo poželo. A šta reći na sve kada u pol ljeta po njivama žabe krekeću.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
a koliko ti je to više ?
mi smo lani 50 kg grahorice i 80 pšenice.
ako ulovim sjemena posijali bi 20 kg grahorice i 80-100 triticale po ha .U travnju izgledalo kao bajka a onda sve leglo .
Ovo tvoje bude ok ako nabaviš čistu grahoricu i smiješaš,kod mene u smjesi ima sada i crne zobi,ali uglavno na ovih mojih 100 kila za sijanje budem stavio 30-40 kila čiste pšenice i to bude ok
 

Jackson1

Novi član
Tu od
6 Kol 2014
Poruka
14
Pozdrav!
Ja bih ove godine zasijo jari grašak sa zobi/ječmom. Treba mi prvenstveno za hranidbu prasadi i telci (u zrnu).
Vidio sam dosta puta u temi da jari grašak sijete sami i vidio sam da kad polegne da zna biti zaj***n. Pa zato mislim ga ići sijat sa nekim nosačem jer ovdje kod nas kad zapuse malo jača bura sve polegne. Mislio sam ga i sijati i ozimi sa psenicom za kombajniranje, ali nisam našao sjeme.
Da li ima neko sa takvim iskustvom pa da mi se javi u p.p
 

kole

Član
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
148
da li valja posijati zob i stočni grašak zajedno kako bi se dobilo zrno za ishranu svinja?? ..to bi se moglo na proljeće (ozujak)??
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,697
Ne bi zbog toga što nejednako dozrijevaju i imao bi problema sa žetvom, možda jari ječam.
 

kole

Član
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
148
a s tritikalom? ..ali sad je kasno za to.... s čim bi bilo dobro na proljeće? ..iskustva?
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Mislim da bi sa tritikalom trebalo biti u redu. Susjed je prošle godine posijal tritikal i stočni grašak, trebalo je biti za silažu, al nije stigel sve posilirati pa ostavil kaj je dozrilo i sve je skupa požel i nije niakovih problema imal.
 

kole

Član
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
148
ja bi htio dobit stočni grašak kao zrno koje bi samlio za hranit svinje, kokoši itd... ..a jel bi išlo da se posije samo grašak?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Ove godine sam sijao jedno jutro graška zrnaša (19. 03), solo, bez nosača. Rezultat, pušiona. Pošto je bilo puno kiše, sav je polegao, nije se dalo kombajnirati. Da ipak nešto spasim, pokosio sam koliko se dalo, paukom sam u dva prohoda rastresao grašak, preko njega zob i nešto kukuruza, potanjurao i u 8. mjesecu sam kosio za zeleno, s tim da je grašak opet pao na zemlju, istrunula mu stabljika. Moj savjet je da je bez nosača sjetva graška veliki rizik.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Ova godina je bila smrt za grašak opčenito i dogodine sjeme bude skupo kao Sv.Petra jaje,kada je idealna godina jari grašak uspije bez nosača ali traži dosta zahtjevnu obradu što se tiće pripreme zemlje,ravno ,bez kvrga,ocjedito zemljište,rana sjetva,ali zbog svega ovog sa vremenom dobro je usijati zob,herbicidi za širokolisne korove mogu proći
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Ja sam špricao Basagranom, i lamdex 5ec protiv žiška, ma bio je za slikati za reklamu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh