• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Smjesa stočnog graška i žitarica

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
Moj je tek do koljena,a od cvatnje još ni "C", nema nikakve naznake za cvatnju.
Kakva bi bila kvaliteta da se ranije pokosi, jer se bojim suše za kasnu sjetvu kukuruza?

dobit ces vecu probavljivost ali manju masu...
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
ja dvije parcele odnosno jedno 2 hektara budem ostavio za kombajniranje jer graška ima više nego žita i tako je lijep i zelen..možda ostavim i ostalih hektar i pol..ima ljulja za siliranje.bolje mi ostaviti grašak,budem ušparao na soji:icon_mrgreen:..
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
ja dvije parcele odnosno jedno 2 hektara budem ostavio za kombajniranje jer graška ima više nego žita i tako je lijep i zelen..možda ostavim i ostalih hektar i pol..ima ljulja za siliranje.bolje mi ostaviti grašak,budem ušparao na soji:icon_mrgreen:..

jel si spricao protiv korova?ja isto imam u planu nesto ostavit,ali bojim se trave
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
jel si spricao protiv korova?ja isto imam u planu nesto ostavit,ali bojim se trave

nisam špricao jer sam mislio silirati.sad je možda prekasno za to,al opet ni nema ništa previše trave,dosta je to gusto tak da je izgleda ugušilo travu..budem ostavio ovako pa kako bilo da bilo...:icon_eyes:
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Kod mene grasak velika nula u odnosu na lani...pojma nemam sta mu je pa jedva da je 10-15 cm visok dok je lani u ovo doba bio vec presao 50 cm...totalno los, totalno...lani sam kosio 06.06. i bio sam malo zakasnio jer je tritikal prestario ove godine imam namjeru ranije, medjutim kako sporo raste to je za ne povjerovati tako da za 15-tak dana ne vjerujem da bude presao 50 cm i kraj...

Imate li neku svoju sliku visine graska...

Ja sam posijao Novosadski i Bogecov...novosadski s vecom kolicinom tritikala kako - tako...bice nesto...a Bogecov jako malo psenice...gotovo sam grasak...mozda tako i ide...

Dajte neke svoje slikice da se mogu orjentirati
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Pa Emy đes ti,kolega,a čuj da nisi što zajebo sa špricanjem na toj zemlji prošle godine pa rezuidi rade,loše prolječe isto svoje odrađuje,evo ja nemam grašak ali imam grahoricu ,tri komadička,razlika ti je nebo i zemlja,jedna bude cvala drugi tjedan,tu ostavljam za sjeme a ovaj najlošiji komad još nije ni zemlju pošteno zatvorio,ubilp ju je previše vlage,za ovu parcelu što si sijao Bogecovo sjeme,ako kažeš da ima puno graška ,ostavi i iskombajniraj za zrno,bude isto ekonomska korist,a šta se može takav ti je život seljaka,mi i problemi smo kao opča svakodnevnica,pozdrav Emy
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Ma evo me kolega, tu sam zapeljan od posla, a kako sam mogao biti kirurg i zivjeti ko lord...:D

Nista srpicanje nikakvo nije islo, lani po grasku isla sudanska i isto tako bez spricanja, to mi je komad zemlje koji jos nikakvog spricanja nije vidio...

Uglavnom jako lose, jedino kontam da budem primoran ostaviti za sjeme, ali nema sanse da to spricam protiv ziška jer Bog najbolje zna ima li kod nas vode za žižak.

Pa ovako sto bude odradio neka odradi tamo negdje do 25.05. poslije ga kosim i preoravam, ostavicu nesto za kombajniranje jer je Bjelovar stvarno daleko da idem po sjeme...

Da mu nije problem stajski djubar, lani sam bacio nekih 6 prikolica na 6-7 dunuma, mada to nije neka gnojidba ali mozda je dovoljna da mu zbrlja rast....
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
evo slika od danas...grasak je visok 1,1m gje stoji a gdje lezi tamo je duzi od 1,1m :D :(clap):


maksimirski rani + psenica

osjecki zeleni+tritikale

ovaj tjedan kosit i u silos
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
prosli petak kosio grasak...fino vec kuha u silosu
toliko je bilo mase....nevjerojatno...stopale su se bubnjare,a to mi se do sad nije dogadalo...s diskastom sam kosio samo na mjestima gdje je bilo rjede...
nekih 15% ga je lezalo



 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
hej zombie da te pitam nešto vidim da si kosio grašak,meni sad nije nešt jasno moj ima crveni cvijet i negdje sam čitao da taj nevalja za zrno,odnosno za kombajnirati?možda ti znaš el to istina jer ni sam neznam ako je tako morat ću ga silirati..:mur:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Je negdje je bio članak ,mislim od profesora Štafe da se kultivari sa crvenim cvijetom koriste za sjenažu a sa bijelim cvijetom mogu ići i za zrno
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903


grašak je počeo cvasti, mada se tu na slici baš i ne vidi previše...to je ovaj sijan u 3.mj, a ovaj sad u 4. mj je manji al bude i on počeo drugi tjedan podkraj...
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,142
matija grašak ti je odličan,ja imam jedan hektar koji je sijan u četvrtom mjesecu i još ne cvate,jel si ga prihranjivao?
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
hej zombie da te pitam nešto vidim da si kosio grašak,meni sad nije nešt jasno moj ima crveni cvijet i negdje sam čitao da taj nevalja za zrno,odnosno za kombajnirati?možda ti znaš el to istina jer ni sam neznam ako je tako morat ću ga silirati..:mur:

nebi znao .. jos do sad nisam kombajnirao grasak,a necu ni ove godine...sve sam pokosio...:)
bas budem pitao...
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Kultivar graška sa crvenim cvijetom je isključivo za sjenažu,a sa bijelim cvijetom ide i za zrno i sijenažu,evo jučer se pokosilo 1200hvati grahorice mix,danas bilo napeto za naći balirku jer susjed sa dugom devetkom je imao svoje livade za suho ali je uskoćio susjed Dario i uspijelo se maknuti,ja zadovoljan,10 roli ,sa obzirom da su bili loši komadi radi više sile,jedan komad od pola rali ostaje za sjeme,

Uploaded with ImageShack.us,

Uploaded with ImageShack.us,

Uploaded with ImageShack.us,ova ide za sjeme i ako ne bude lošeg vremena bude robe,

Uploaded with ImageShack.us,zeleko i crvenka,

Uploaded with ImageShack.us,

Uploaded with ImageShack.us
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
984
Ja sam svoj prije tjedan dana zamotao, bilo je 19 bala na malo manje od dvije rali, sjeme Bogecovo (grašak+pšenica). S obzirom da sam ga u jesen prvi put sijao i na dosta kasno proljeće i nikakvo vrijeme mogu biti zadovoljan. Jučer na tim parcelama posijan kukuruz, pa nek raste....:icon_biggrin:
 

igordulic

Član
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
226
Evo koja i od mog graska:
11042013929.jpg

170520131050.jpg

170520131052.jpg

Neki dan je izbacio gornji cvet,sad pitanje kolko cekati za siliranje,kako sma citao po forumu prve mahune i puno cvetanje je idealna faza,pa sad kako ispadne.
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Prvi put sijao stočni grašak, za probu,malo više od pol jutra,kombinacija Osječki zeleni/pšenica....s obzirom da nisam imao nikakvog iskustva s tim prezadovoljan sam,14 kom. rolo bala 120/120 sjenaže na tom jadnom komadu.Mislim da je i vrijeme pogođeno,pšenica u mlječnoj zriobi,grašak krenuo s mahunama....al zna se ko će dat krajnji sud.Na toj parceli već posijan OS 2985 za silažu,kišica lijepo pada pa bi moglo bit ništa,ovaj htjedoh reć nešta!
 

Najnoviji postovi

Na vrh