• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Smokva

  • Temu pokrenuo Zeljko123
  • Datum prvog posta

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
pa ako ti malo lišča bude oštečeno nemoj špricat. probaj objaset flaše sa šečerom.
 

Pero Jukić

Novi član
Tu od
12 Lip 2021
Poruka
1
Imam smokvu , staru 3 godine, lijepa, zdravog lišća, krošnjata.Prošle godine je bilo desetak plodova u prvom i drugom rodu koji su otpali prije zrenja.Ove godine se razvila u pravo stablo sa stotinama plodova.Taman kada sam pomislio da će konačno donjeti ploda, početkom lipnja plodovi su počeli redom žutjeti i opadati.Negdje sam pročitao da je to zbog toga što smokva nije kalemljena nego je sadnica iz panja.Molim odgovor
 

Prilozi

  • IMG_20210610_173807.jpg
    IMG_20210610_173807.jpg
    46.3 KB · Pregleda: 4
  • IMG_20210610_173848.jpg
    IMG_20210610_173848.jpg
    32.4 KB · Pregleda: 4
  • IMG_20210608_164446.jpg
    IMG_20210608_164446.jpg
    36.3 KB · Pregleda: 4

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Mi imamo smokvu uzgojenu iz reznice i rodi normalno niti otpada plod.To je ili nekakav štetnik ili čak nešto s samim tlom,neki mikroelement ili sl.
 

sonofanarchy

Član
Tu od
9 Lip 2019
Poruka
42
Nevrijeme ju prepolovilo skroz pri dnu, mislio da sad odrežem manji komad,ali bi trebalo nešto staviti preko reza. Ima nešto takvo , malo googleam i ništa ne mogu pronaći na našim prostorima.
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
imaš kakvu sliku? ja imam žbunasti uzgoj na 3 glavne grane. ako jedna pukne poterati če iz zemlje i ta nova če nadomjsestiti staru. prošle godine sam jednu sa motorkom prerezal na pola divljački i nisam mazal i ništa ji nije.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Moj savjet, ako je moguće, spojiti je nazad čim bolje, gurtna ili što god. Zamazati voćarskim voskom vanjski dio spoja malo i čvrsto omotati izolir trakom, ali ostaviti i gurtnu dok ne opadne list.

Vrijedi ako je friško, ako se već osušilo, onda pilica i otvorenu ranu namazati voćarskim voskom, ove godine spašeno više kajsija na taj način, a prije par godina jedna starija kajsija. I dan danas nema peoblema, zaraslo je kao da se ništa nije ni dogodilo.
 

sonofanarchy

Član
Tu od
9 Lip 2019
Poruka
42
Hvala na savjetima, meni isto pao na pamet vosak ,ali mislio da možda ima nešto bolje.
Nisam siguran koliko dana je to već tako pa ne znam da li bi se upuštao u spajanje tako ,ali opet nije da može naštetiti ,ako ne uspije uvijek mogu odrezati granu kasnije, makar da se ne dogodi da obje propadnu , ne znam.
 

Najnoviji postovi

Na vrh