• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

snow blower

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Ako pogledamo sa tehničke strane toliko samo vrijede pojedini dijelovi na njoj

mada nešto sam skeptik prema tome da traktor gazi kroz snijeg , sve je bolje kada ideš iza turbine ili ralice jer ideš po počišćenom

a princip, nema onaj puz, nego samo turbinu, vjerovatno moze da radi, nisu valjda u tvornici fulali
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Ne bih znao, no čini mi se da bi taj blower mogao imati problema sa većom kolićinom mokrog snijega:scratch
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Nisu fulali ali se dešava upravo ovo što kaže jeffy , radi ali nemože u svim uslovima , onaj sa spiralom povećava mogućnosti za mnogo jer on prije turbine pravi bukvalno smješu snijega i vazduha a to mnogo bolje ''prolijeće'' kroz turbinu
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
ja sma gledo ovakav kako radi na traktoru,vuko ga je stari lanz buldog sa 27 ks.išao je polako,ali je čistio temeljito.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
svaki ide polako , za veće brzine trebaju moćnije turbine i brutalne snage motora
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Savo, kolko je širok tvoj snowblower?
I kolki ti je promjer turbine?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Širok je 175cm (ili 180 tu je negdje) a turbina je 50cm u prečniku , za širinu lopatica ne sjećam se ali nemogu biti preširoke

Ako misliš raditi preporučujem turbinu većeg prečnika ako traktor ima samo kardan od 540 , ako imaš neki brži onda i nema neke pretjerane potrebe
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Širok je 175cm (ili 180 tu je negdje) a turbina je 50cm u prečniku , za širinu lopatica ne sjećam se ali nemogu biti preširoke

Ako misliš raditi preporučujem turbinu većeg prečnika ako traktor ima samo kardan od 540 , ako imaš neki brži onda i nema neke pretjerane potrebe

e da,spremam se u izradu jel sam nabalil skoro sve dijelove,pa me zanima, mislil sam napraviti širine od oko 2 metra pa možda i 2,20 m al pošto bi ja to teral sa 533/539 neznam jel bude imal dovoljno spor rikverc da proguta taj sav snijeg pa me zanima tvoje mišljenje i možda neki savjet....
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Pa u svakom slučaju ti imaš dvostepeno kvačilo i možeš ga koristiti da proguta ako je previše , čak IMTejci imaju i malo brži kardan tako da si i tu u prednosti , znači spori rikverc bi trebao da bude primjeren

Ja nebi pretjerivao preko 2 metra , ako se ukaže potreba lako je posle dodati neka dva usmjerivača koja će da prošire zahvat
 
D

dennnis

Guest
Danas bio u Pevecu i vidim ovo izlozeno vani:



Cjena prava sitnica... 7 000Kn, Istina, benzinac je ovo, ono, al skoro 1 000€ dat za ovo, treba stvarno bit puno snijega za ciscenje i to bar 3-4 godine za redom...

ja imam nekaj takvo u planu. naime imam doma brigsovu kosilicu koja radi kak treba ali je ne koristim jel imam novu....sad bi ju trebalo malo preraditi..odnosno samo bi njen motor iskoristio a ostalo home made.
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Pa u svakom slučaju ti imaš dvostepeno kvačilo i možeš ga koristiti da proguta ako je previše , čak IMTejci imaju i malo brži kardan tako da si i tu u prednosti , znači spori rikverc bi trebao da bude primjeren

Ja nebi pretjerivao preko 2 metra , ako se ukaže potreba lako je posle dodati neka dva usmjerivača koja će da prošire zahvat

Dobro, a za odnos vrtnje između turbine i pužnice, jel bi bilo dobro obrtaji pužnice budu u pola manj od obrtaja turbine ili možda, koji drugi odnos?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Opet zavisno od prečnika jednog i drugog , otprilike puž se okreće 3-4 puta sporije , moja preporuka za 4 puta , nema potrebe za velikom brzinom jer postoji opasnost od udara u prepreku
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Opet zavisno od prečnika jednog i drugog , otprilike puž se okreće 3-4 puta sporije , moja preporuka za 4 puta , nema potrebe za velikom brzinom jer postoji opasnost od udara u prepreku

Dobro, to se budem onda malo poigral s lančanicima...
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Savo imam opet jedno pitanje
Napravil sam turbinu fi 55cm, 4 lopatice širine 15 cm, a izlazna rupa turbine je 15x20 cm.
Kaj misliš jel je to pre mali otvor i da napravim veči ili bude i ovak dobro? I da jel bi bilo bolje da sam moža 5 lopatica napravil?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Zavisi koliki ti je zahvat freze , nebi rekao da je to mali otvor
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
dsc01902lw.jpg


Okvir bude naravno dobil još svoja dodatna pojačanja


dsc01899n.jpg
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Hm hm , možda je i mali otvor
Samo gledaj da ti se negdje ne sužava taj izlaz , ja sam imao tih problema i lako je dolazilo do zaglave , sada kada sam prepravio izlaz ne zaglavljuje
 

Najnoviji postovi

Na vrh