• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

snow blower

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
A, da probate orenuti gume, traktor bi imao bolji grip jer bi gume istiskivale snijeg van, a sad ga vuku pod sebe!
Stroj je stvarno super.
 
V

VTZ

Guest
Savo, zaboravio sam ti reči jednu stvar u vezi rada sa bacačem snijega - operater na uređaju obično na kraju posla bude prilično zameten od snijega. :mrgreen: :lol:

Bolje ti je da taj uređaj prepustiš meni, a ti počni raditi novoga! Vidi kakve ja imam radne uvjete (moram ga malo narašiti)

IMG_2808.jpg


IMG_2811.jpg


IMG_7468.jpg
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
@ VTZ stvarno ti zavidim na uslovima , a vidim da ni ti sigurno nemas manje znanja od mene = napravi sebi :mrgreen: \

to za okretanjem guma sam bas razmisljao ali za sada nema potrebe , lanci su suvisni
proklizava onda samo ako ima mnogo snijega ispred dok ga ne proguta i za sekundu dve nastavlja se kretanje

da desilo se da zastopa na jednom dijelu gdje ima prosirenje u tunelu, to se samo desi ako pokrecem kardan onda kada je masina zabodena u kamaru snijega ,ako se kardan nonstop okrece definitivno nece stopati
mada otklonit cu i taj nedostatak
sada imam nenormalnu vvolju za ovim strojem
 
V

VTZ

Guest
savoris kaže:
sada imam nenormalnu vvolju za ovim strojem

Pa imaš razloga biti i ponosan na svojih ruku djelo! Ipak je to malo složeniji stroj, za kojeg je trebalo puno strojarskih dijelova, plus željezne ploče i sav ostali materijal. O volji, vremenu, trudu, novcima i t.d bolje da ne govorim! :roll:

Ti si svoj dio odradio najbolje kako si mogao, naravno da bi bilo lakše takav priključak imati na prednoj hidraulici i prednjem kardanu, ali već i ovako stvar radi!

Kako si riješio donju skiju, dali pustiš hidrauliku u plivajući položaj?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
dole je noz kao u ralice i on ide do dna
da ide u plivajuci polozaj , samo ne bi bilo lose da daogradim dve opruge koje ce uredjaj da pomalo dizu tako cu manje da ostecujem podlogu a i traktor ce da ima malo vise gripa

planirao sam na one dvije stranice bocne postaviti dvije skije dole to ce mnogo da olaksa rad
 
V

VTZ

Guest
savoris kaže:
planirao sam na one dvije stranice bocne postaviti dvije skije dole to ce mnogo da olaksa rad

Pretpostavljam da je pračenje podloge vrlo važan dio takvog stroja, jer u protivnom neravnine mogu smetati i zapinjati na nožu. Slično je i kod daske za snijeg, teško ju je gurati ako ona čitavom težinom struže po podlozi.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
na naravno da je bitan faktor pracenje podloge
recimo kada idem po putu koji nije asfaltiren stalno zapinje za nesto samo tresti oce da se raspadne
bolje je da ostane 5mm do tla neocisceno nego da stalno struze
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Savoris: šta bi se dogodilo da uleti kakva kamenčina u turbinu a to bi se na neravnom makadamu moglo vrlo lako dogoditi.Tvoj stroj je ispao kao bombon ali ipak mislim da je predviđen za deblji snijeg.Ovo do 30 cm ralica puno brže i bezbolnije riješi,jedino gdje nema prostora za snijeg tu freza radi čuda.Ja imam NH TD5050 s prednjim hidraulikom i kardanom i mislim da bi mu ovaj stroj legao samo tako.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
pa ovaj stroj bi legao na njega samo tako, mada mislim a bi on manipulisao i sa vecim strojem bez napora

a kamen ne predstavlja problem kupio sam kamenje doduse manje velicine a kada je kamen pomijesan sa snijegom on amortizuje udarce i uopste ga ne osjetis , a imam i tacke koje su predvidjene za pucanje u slucaju necega krupnijega ,nekoliko tacaka

a video sam kod jednog drugara idealan traktor za ovaj stroj cini mi se da je HOLDER zglobar 50tak konja prednja hidraulika kabina zatvorena grijanje, ma mrak traktor za ove stvari , pao sam na dupe kad sam ga vido

a inace cilj svega je da ja radim tamo gdje se nema kuda sa snijegom
recimo mogu lako da ga tovarim na kamion ili traktor isti sistem kao i kod siliranja
 
B

Bobo

Guest
Savo, a pogledaj ovaj stroj sto je brat danas na poslu uslikao:

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

IMT 628-595
Obrisan neispravan link.

Nisam do danas pojma imao sto je sve IMT bio u moci izmisliti i napraviti. 533 sa slike ga pogoni pri 720 okretaja kardana (2000 okretaja motora) bez problema i radi s njim vec ohoho vremena. Danas je covjeku sluzio za razgrtanje nekog sodera. Sistem je zanimljiv, ralice sa svake strane guraju snijeg u svrdlo, koje gura snijeg u ventilator. Malo mi je cudno izgledalo jer je svrdlo postavljeno uzduzno, a ne poprijeko, kao na svim normalnim blowerima, no kazu da radi bez greske i da super ocisti snijeg.

Fali mu nekih djelova (nastavak cjevi, rucka za reguliranje nakosenja...) ali radi on i bez toga, ipak je to IMT ;)
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
Dobra strojčina!
Lakše sa tim nego sa lopatom, što mu fali neki dio nije ništa strašno, kako kažeš Bobo ipak je o IMT napravio, može i da radi i bez nekog sklopa! :lol: :lol:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
pazi cuda majku mu :scratch
gledajuci sa tehnicke strane nije lose, jedina zamjerka kod ovakvog nacina je sto je trenje od bocne daske veliko i snijeg nije u stanju da kliza prema turbini posto se tamo prostor suzava

a sa prakticne strane je nepraktican

inace lijepo robusno i ipak je to IMT :mrgreen:
 

slatky

Član
Tu od
28 Tra 2008
Poruka
222
doves ću u pitanje dali je to izvorno IMT

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=Y6CAEe6IN5E&feature[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
B

Bobo

Guest
Vjerovatno nije samo IMT zasluzan za taj prikljucak, jer sve prikljucke vise-manje rade u suradnji s nekim... Sjetvospremaci su u direktnoj suradjii sa KONGSKILDE firmom, Plugove rade s V&N-om, i tako da dalje ne nabrajam...

Ovakav blower je vjarovatno neki skandinavski izum, jer je to njima prvi prikljucak koji uz traktor kupuju, imaju snijega na izvoz ;) Dobro je znati da se IMT zbilja bavio svima i svacime...

Sto kaze moj brat, pa preko zime 500 radnika nema sto raditi, daj im da neki vrag rade od onih otpadnih limova. Najvjerovatnije su tako i dosli na ideju da prave ove blowere...
 

slatky

Član
Tu od
28 Tra 2008
Poruka
222
ovo je snijeg ali opet nebi se toliki traktor trebo gušit

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=VEuK-qkoRNo&feature[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
u sunce ti tvoje jes snijeg veliki vidi se do polovine zadnjeg tocka
a mislim da mu je i brzina kretanja prevelika u odnosu na visinu snijega
ali ipak 150 konjova :scratch
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Savo, šta reć, nije to rus pa da smo po gasu, ali nije ni stroj kao tvoj, prodaj im tehnologiju izrade blowera pa da nebudu preteški za terat ;)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
haha imat cu na umu
kada dobijem kesh castim pivo za sve forumase :partyman:
 
Na vrh