• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SOJA sjetva-žetva 2007.-2008.-2009.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
V

valtra_8550

Guest
Re: Sjetva SOJE 2009

inace je ovo ranija sorta pa kazu da ona slabije rodi..sad jel istina neznam,mozda vi znate vise.dobro je izvlacim se s time sto je prinos los :lol: :lol: :D :( :? :cry:
a sorta je ampura.

nismo jos odvezli u silose pa neznam tocno koliki je prinos ali po mojim racunicama nekih 3 tone po hektaru. ja(mi) smo t im prinosom zadovoljni i mislim da se tu kod nas ne moze neki veci ostvarit.
a vlaga je bila 11.7,10.9 i 11.9. jedan je covjek cak imao 9%.
cijenu nista ne znamo.ma joj ljudi koda je vazno.pa bitna je ljubav prema poslu.kakve pare :blackeye
 
B

Bobo

Guest
Re: Sjetva SOJE 2009

Jucer isao u RUmu na vasar, Putem kuci smo nabrojali 15-20 kombajna od kojih je 90% u soji, a ostali u kukuruzu... Pokosenih njiva ima vise nego nepokosenih, pogotovo u okolici Sida. U mom kraju se soja tek pocela sareniti, a kamo li da odbaci list.

Kako citam po srpskom forumu, pojavila se neka "bolest" soje pa su se prijevremeno pocele otvarati gornje mahune, pa su ju bili prisiljeni kositi 10cm od zemlje da ne vrse zelene mahune. Kud je prinos los, tu jos i ta pizdarija...


Moja soja zece biti za zetvu prije 10. mjeseca, bar mislim da nece...
 
B

Bobo

Guest
Re: Sjetva SOJE 2009

Ako voznju auto-putem kroz Zupanju tako smatras, onda jesam ;)
 
T

tomonh

Guest
Re: Sjetva SOJE 2009

Oni su završili sjetvu kukuruza dok kod nas nije niti zrno posijano,jel kad su meni oko Uskrsa pneumatsku sijačicu dopeljali iz Majevice,a i suša je svoje uzela,a čuo sam na više mjesta da če kukuruz biti oko 60 lipa suh...
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,571
Re: Sjetva SOJE 2009

Bobo kaže:
Ako voznju auto-putem kroz Zupanju tako smatras, onda jesam ;)

Pa to je u mojem kraju...jel nije par km od mene?
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
Re: Sjetva SOJE 2009

evo i ja završo soju pa evo par slika

sve spremno za pokret
i692173_DSC01153.JPG

soja
i692174_DSC01154.JPG

i maži
i692175_DSC01164.JPG
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
Re: Sjetva SOJE 2009

daniel2356 kaže:
i kako curi, kod nas svuda loše, od 5-14 metara po jutru.
nisam još računo, al ovako od oka :D Zadovoljan :D mislim da če bit više od 14, mada se je dosta rasipala
el zna netko koja če cjena bit soje ove godine
 
R

Rajtek

Guest
Re: Sjetva SOJE 2009

Agrokor-Agroprerada- Belje plaća 2 kn soju sa 13 % vlage i 2 % primjese.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,571
Re: Sjetva SOJE 2009

Eto ovršili i mi svoja 3.5 jutra. U silos je odveženo 56 metara i ostavito još malo u našoj prikolici za sjeme. Neznam točno koliko. Primjese je ženska nabirala 6.6% :evil: :evil: pošto je ovaj zabo u sredinu gdje nije bilo baš čisto. Ovaj što je vozio je rekao da ubode u prednji kraj pošto smo tamo bili očistili a on ubo u sredinu. Taj što je vozio je turu prije moje imao primjesu 2.9 mislim, pošto ga je poslušao i ubo gdje mu je rekao.

Eto imam nekoliko slika i jedan video koji nije baš najbolje kvalitete pošto je snimano mobitelom, pokido sam fotoaparat.

Slike:
jyYEC44ln9tzoN3e.jpg

go0a_W0Q8_DGPaQx.jpg

tIvAIGcHrbciO47W.v.jpg

CT9AIdSxWeC2srgf.jpg

U transportu Zetor 7340 Turbo i kamionska prikolica, neznam koliko tona.
qkFPoy55zMus5Wpf.v.jpg

znxPmJLdOvk3ytMo.v.jpg


I video:
[youtube:23m7a1sm]r9idNSTjq1Y[/youtube:23m7a1sm]
 
V

valtra_8550

Guest
Re: Sjetva SOJE 2009

svaka cast zetoru :!: :!: mi bi tu prikolicu vukli s traktorom 160 ks :lol: :lol:
 
S

seljak03

Guest
Re: Sjetva SOJE 2009

Danas ovršena soja i prinos 1150kg/kj sa 10% vlage i primjesom od 4%. Prinos je prosiječan s obzirom na vremenske nepogode led 30% priznalo osiguranje i suša a i ostali u selu su imali dosada vrlo sličan prinos od 800 - 1450kg/kj kako su rekli.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,571
Re: Sjetva SOJE 2009

valtra_8550 kaže:
svaka cast zetoru :!: :!: mi bi tu prikolicu vukli s traktorom 160 ks :lol: :lol:

Ta prikolica je razna teža od Zetora (tako gazda kaže) i još kad u nju napuni preko vagon žita...i to zetor vuće ;)
 
T

tomonh

Guest
Re: Sjetva SOJE 2009

Danas kolegi izmjerili primjese 22% u soji.Banda lopovska...
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
Re: Sjetva SOJE 2009

tomonh kaže:
Danas kolegi izmjerili primjese 22% u soji.Banda lopovska...
Trebali ste presijati ! Kod soje najviše primjesa ima na mjestu gdje je curila iz kombajna u prikolicu. Kada se uzorak uzme na tom mjestu onda su primjese katastrofa!
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
Re: Sjetva SOJE 2009

tatar kaže:
tomonh kaže:
Danas kolegi izmjerili primjese 22% u soji.Banda lopovska...
Trebali ste presijati ! Kod soje najviše primjesa ima na mjestu gdje je curila iz kombajna u prikolicu. Kada se uzorak uzme na tom mjestu onda su primjese katastrofa!
pa ako je imo veče količine ko bi to sve presijo :scratch :scratch :scratch :scratch
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
Re: Sjetva SOJE 2009

treba onda mene zvati da mu ja kosim, ja imam sito 5mm na sabirnoj ravni ispod korpe, pa sva primjesa iscuri odma, danas sam pokosil 20 hektara soje u partizanki (ambroziji), a primjesa 2%
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Re: Sjetva SOJE 2009

Prošli tjedan kombajnirana soja,nikad lakše ni s manjom vlagom.Za 1,5 dan s dva kombajna površili 33ha(pod dan smatram od 11 h do 19 h navečer).Prinos je dobar,kreće se oko 3 t/ha što je zadovoljavajuće u ovoj suši a i sama ulaganja su ove godine bila manja.Sorte su podravka i balkan(neoplanta).Balkan je imala tako krupno zrno da su na silosu pitali da li je navodnjavana,podravka je bila sitnija.

Slika291.jpg


Slika292.jpg


Slika295.jpg


Slika296.jpg


Slika298.jpg


Slika299.jpg


Slika300.jpg
 
M

MaliBrko

Guest
Re: Sjetva SOJE 2009

Evo i ja sam zgotovio žetvu soje ispalo je slabo zbog suše 3300kg po hektaru prosjek a s obzirom na sušu moram ipak biti zadovoljan.
bila je suha soja s vlagom od 9.5-11% i primjesom od 2 %
Evo i koje slike
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh