• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SOJA sjetva-žetva 2007.-2008.-2009.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
Re: Sjetva SOJE 2009

MaliBrko kaže:
Evo i ja sam zgotovio žetvu soje ispalo je slabo zbog suše 3300kg po hektaru prosjek a s obzirom na sušu moram ipak biti zadovoljan.
bila je suha soja s vlagom od 9.5-11% i primjesom od 2 %
Evo i koje slike

pizdek, ako si me vidio da idem vršiti u tvoj kraj, zašto nisi došo da vidiš kak se vrši sa pravim kombajnom, a ne skakvcem kakav imaš ti. :lol: :lol: :lol: lovriši sam skinuo u 2 dana 40 ha, a pola je u partizanki bilo.
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
Re: Sjetva SOJE 2009

daniel2356 kaže:
MaliBrko kaže:
Evo i ja sam zgotovio žetvu soje ispalo je slabo zbog suše 3300kg po hektaru prosjek a s obzirom na sušu moram ipak biti zadovoljan.
bila je suha soja s vlagom od 9.5-11% i primjesom od 2 %
Evo i koje slike

pizdek, ako si me vidio da idem vršiti u tvoj kraj, zašto nisi došo da vidiš kak se vrši sa pravim kombajnom, a ne skakvcem kakav imaš ti. :lol: :lol: :lol: lovriši sam skinuo u 2 dana 40 ha, a pola je u partizanki bilo.
koji Lovrša ovaj iz Miljevaca
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
Re: Sjetva SOJE 2009

bole kaže:
tatar kaže:
tomonh kaže:
Danas kolegi izmjerili primjese 22% u soji.Banda lopovska...
Trebali ste presijati ! Kod soje najviše primjesa ima na mjestu gdje je curila iz kombajna u prikolicu. Kada se uzorak uzme na tom mjestu onda su primjese katastrofa!
pa ako je imo veče količine ko bi to sve presijo :scratch :scratch :scratch :scratch


Onaj kome bi ostalo 20% soje !
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
Re: Sjetva SOJE 2009

daniel2356 kaže:
da, taj iz miljevaca, zašto?
to mi je rođak, a kad si reko da je pola od 40 ha bilo u partizanki nisam mislio da je taki poljoprivrednik ili je mašio u prskanju
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
Re: Sjetva SOJE 2009

promašio je u prskanju, sa jedne strane je brojao sa fatnjačom, a sa druge brojao redove, pa su se špricanja razišla po cijeloj tabli pomalo, a oko 5 ha je bilo baš u gustoj partizanki(jednostavno takva zemlja, lani je bila na tom komadu sve puno kamilice), to je na večoj tabli, a i tabla je jako neravna pa me i to zajebavalo da nisam mogo brzo vršit, a na drugoj tabli je bilo dosta popunca (slaka), pa mi se to motalo na puž i vitlo, a i jako puno miševa i vrpa koje su navukli, ali sve u svemu, jako dobro mu je nacurila.
 
M

MaliBrko

Guest
Re: Sjetva SOJE 2009

A vidio sam danas da ideš kositi al sam bio do Miodraga pa se žurio u SIDRO na pijaču haha
Pa jel to bilo šta soje?
Jebe se tebi ti tjeraš za parama ja sam malo poljoprivrednik pa to lagano pokosim sebi.
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
Re: Sjetva SOJE 2009

pa lovriši je nacurilo oko 30 metara po hektaru, a meni je nešto manje, oko 14- 16 po jutru, a s obzirom da nemam nikakva ulaganja u nju, ja zadovoljan. još mi ostalo 5 jutara zrele, i 2 jutra one šta sam posijo po ječmu, još ima zelenih listova po sebi, a moja procjena je da če biti oko 5-7 metara po jutru, pa sam i stime zadovoljan ,pošto je sve bez gnojiva. da je bilo kiše, sigurno bi i na toj više izraslo.
 
M

MaliBrko

Guest
Re: Sjetva SOJE 2009

Ja mislim da je pala kiša prije mjesec dana da bi bilo sigurno oko 4t po hektaru
 
B

Bobo

Guest
Re: Sjetva SOJE 2009

Danas povrsio jednu njivu od 2.6kj. 3740kg, primjesa 4%, vlaga 10.8... Sorta, nemam pojma...
 
B

Bobo

Guest
Re: Sjetva SOJE 2009

Rajtek kaže:
malo si reviše nula napiso , Bobo

Hvala, ispravljeno... :oops: :oops:

Kud bi sreca da je toliko bilo ;)
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: Sjetva SOJE 2009

ma de,poznavajući tebe,ti bi to sve natrpo u jadnu majevicu,pa bi ti rudo putem puklo i sve bi ti se istreslo,onda bi tek kuko.... ovako ti je bolje! :mrgreen:

p.s. jesi sijao na ugovor soju?gdje predajes?
 
T

tomonh

Guest
Re: Sjetva SOJE 2009

Ma ovog kolegu su namjerno sjebali.Zapiknuli su u jedan dio di je bila najlošija...
 
B

Bobo

Guest
Re: Sjetva SOJE 2009

abrkili kaže:
ma de,poznavajući tebe,ti bi to sve natrpo u jadnu majevicu,pa bi ti rudo putem puklo i sve bi ti se istreslo,onda bi tek kuko.... ovako ti je bolje! :mrgreen:

p.s. jesi sijao na ugovor soju?gdje predajes?


Soju vrsim vec 3 dana i danas sam trebao zavrsiti, al kisa pocela padat u 3 ujutro, tako da i berba kukuruza i zetva soje prestaje do daljnjeg...

Istina, soju koju sijem na ugovor vozim na silos u Pozegu (Kutjevo d.d.) jadnom majevicom u kombinaciji s IMT 549...

Kod nas uzimaju uzorak s 5-6 mjesta i odredjuju vlagu (koja se do sao kretala oko 11%) i primjesu (mane od 5%) i nema problema, samo tih 20 kg sto mi izvuce, ne broje u predanu sirovinu, jer se uzorak uzima prije vage, a ne poslije i to me smeta i to jako... trebao bih pitati za na godinu, jel mogu ja prije vagnuti traktor, pa da tek onda vade uzorak...

U mom kraju ima par sistema za kipanje soje u prikolicu radi smanjenja primjese.

Jedan od uvazenijih patenata je postavljanje sita izmedju kombajna i prikolice, tako da sve sitnije od soje ispada pokraj prikolice, a soja preko sita u prikolicu. Mi posto imamo mal kombajn s malim bunkerom, imamo lopatu s kojom stari razgrce soju kad ju iskipam u prikolicu i primjese nema nigdje, nak bode sondu gdje god hoce...
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
Re: Sjetva SOJE 2009

ja upravo završio sa vršenjem one moje soje posijane po ječmu, i nacurilo oko 13 metara na 2 jutra, zadovoljavajuče, budem znal točno kad vagnem.
 
B

Bobo

Guest
Re: Sjetva SOJE 2009

Ja prije dan-dva zavrsio sa sojom... Jad i bjeda...

Bolje da vam ni nepisem koliko sam imao, sramota me :( Malo preko 1500kg/kj...

Kombajn u garazu i cekamo neko lijepse i sretnije vrijeme...
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
Re: Sjetva SOJE 2009

Bobo kaže:
Ja prije dan-dva zavrsio sa sojom... Jad i bjeda...

Bolje da vam ni nepisem koliko sam imao, sramota me :( Malo preko 1500kg/kj...

Kombajn u garazu i cekamo neko lijepse i sretnije vrijeme...


sutra je novi dan, I BIT ĆE BOLJE ZNAM!!!!!
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh