• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SOJA sjetva-žetva 2010.-2011.-2012.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,337
Re: Sjetva SOJE 2009

ako cijela europa osjeti štete na usjevima možda malo porastu cijene na tržištu pa nama naša proizvodnja uz svu ovu štetu možda dođe na isto.
 
H

Hurlimann86

Guest
Re: Sjetva SOJE 2009

Josipe ove tvoje slike je žalosno za gledati strašno...
 
H

Hrvoje_cvangic

Guest
Re: Sjetva SOJE 2009

josipe123 znamkak ti je..kod nas na tabli od 23 hektara..samo se klasovi na zitu vide..na nekih 10 jutara..ostatak je proljetna sjetva bila..i sigurno 90% je pod vodom..kaos zivi..
 

miroslaw

Član
Tu od
20 Sij 2008
Poruka
42
Re: Sjetva SOJE 2009

josip123 kaže:
ako cijela europa osjeti štete na usjevima možda malo porastu cijene na tržištu pa nama naša proizvodnja uz svu ovu štetu možda dođe na isto.

Nevjerujem u to.....sve i da je tako uvozni lobi, trgovci.....uvost će robu lošije kvalitete i opet nam spustiti cijenu.....

Nadam se malo boljoj cijeni.....ali ove štete nam niti jedna cijena neće pokriti........
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,337
Re: Sjetva SOJE 2009

kod mene se voda polako povlači sa njiva pa se nadam da će se dobar dio soje oporaviti iako će gotovo sigurno doživjeti nekakav šok.neznam da li će ova poplava da ispere zemljišne herbicide,da li ću poslije imati problema sa korovima?
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,430
Re: Sjetva SOJE 2009

Bolje poslije imati problema s korovima nego da soja preko korijena direktno povuče sredstvo jer je onda gotova,osuši se u potpunosti.Jedino što se ovdje radi o puno vode pa će koncentracija herbicida biti manja.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,337
Re: Sjetva SOJE 2009

ostalo mi je još pola doze lagune i puna doza harmony-a pa se nadam da će to biti dovoljno.
 
T

tomonh

Guest
Re: Sjetva SOJE 2009

sad bi ju dobro bilo poprskat folijarno kad češ moć unutra
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,337
Re: Sjetva SOJE 2009

što se prskanja tiče išao bi odmah sutra protiv trave,ali mislim da neću moći ući do nedjelje u njivu jer još uvijek ima usjeva pod vodom.
 
T

tomonh

Guest
Re: Sjetva SOJE 2009

Jel bilo puno polja pod vodom ili samo malo oko tebe,kakvo je stanje
mislim da ti nečeš moč dulje dok se ne presuši
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,337
Re: Sjetva SOJE 2009

čini mi se da ću moći u njive jer je zemlja jako nabijena od kiša i velike količine vode koja je na njoj ležala.pod vodom je bilo jako puno površina,a iako se voda jako dobrim dijelom povukla još uvijek ima sigurno 500-tnjak ha pod vodom u mojoj općini.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,337
Re: Sjetva SOJE 2009

danas bio u polju i vidio da mi je dva jutra soje koja je bila pod vodom totalno uništeno :(,a baš sam mislio da će se izvući i da neće biti prevelike štete.
 
B

Bobo

Guest
Re: Sjetva SOJE 2009

Moja je danas (tehnicki gledano jucer ;) ) oprskana prvom dozom lagune. Jako se lijepo drzi, i ono sto je bilo sfureno scorpiom se dobro oporavlja.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,337
Re: Sjetva SOJE 2009

i moja je bila a mjestima sfurena sa schorpiom ali voda ju je dotukla. :(
 
B

Bobo

Guest
Re: Sjetva SOJE 2009

Moja se super oporavlja. Za koji dan ce zatvoriti redove, sto lane nije bio slucaj. 16. sam krenuo u zetvu jecma i jos nisu redovi bili zatvoreni...

Za vikend ce dobiti jos 50kg/kj KAN-a, drugo prskanje i kako joj bude.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,337
Re: Sjetva SOJE 2009

danas malo obišao soju i ugodno sam se iznenadio jer je svuda poviš koljena.
sada neznam da li bi je bilo dobro prihraniti kan-om i koju količinu gnoiva da bacim ako trebam prihraniti.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,337
Re: Sjetva SOJE 2009

evo par slika i od moje soje :D
usjevi2259.jpg

usjevi2258.jpg

usjevi2257.jpg

usjevi2256.jpg

usjevi2255.jpg

naravno imam je i puno lošije na dva jutra jer tu je jako dugo ležala voda.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,337
Re: Sjetva SOJE 2009

da dobro izgleda i ima dosta kvržica na korijenu jer sam koristio biofiksin pa sada razmišljam da li da je prihranim sa kanom ili da je ostavim ovakvu kakva je. :?:
 
H

Hurlimann86

Guest
Re: Sjetva SOJE 2009

Kolko ja znam KAN se ne bi smio koristiti, jer onda sa njim pobiješ te bakterije i one više nemaju funkciju nakupljanaj dušika, al nemoj me držti za riječ.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh