• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SOJA sjetva-žetva 2010.-2011.-2012.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Re: Sjetva SOJE 2009

9 jutara 30 cm vode,katastrofa! pogledajte padaline :

Mjesto l/m2 Mjesto l/m2 Mjesto l/m2 Mjesto l/m2
Daruvar 82 Ogulin 68 Bjelovar 66 Sisak 60

A kazu kisu barem do subote.
Ali nadam se da ce se izvuc i soja.
 
R

Rajtek

Guest
Re: Sjetva SOJE 2009

Kod nas je palo samo u subotu 60 l kiše, a di je nedelja , a i jučer popodne je ljepo napadalo....
A ovo kaj je tu kod vas je strašno....
Jel proglašena elementarna???
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
Re: Sjetva SOJE 2009

Rajtek kaže:
Kod nas je palo samo u subotu 60 l kiše, a di je nedelja , a i jučer popodne je ljepo napadalo....
A ovo kaj je tu kod vas je strašno....
Jel proglašena elementarna???
je, proglasili su elementarnu.
danas cijeli dan kopam sa utovarivačem za gnoj kanale da ispustim vodu sa repe.
evo još par videa:
[youtube:34itz6o0]QKqQPDX3jAo[/youtube:34itz6o0]
[youtube:34itz6o0]eFLc3ZdhyJA[/youtube:34itz6o0]
 

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
Re: Sjetva SOJE 2009

AUUU , ja se sekiram što mi na jarku ima vode a vi imate ribnjake, ubacite mlađ i na jesen vadite šarane od kilu ...

-jedno pitane ja ratujem s zecevima, imali štogod od soje koju je zec pregrizao, rade mi harakiri u soji...
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Re: Sjetva SOJE 2009

ja danas bio u svojoj soji i isto vidim da ima dosta pregriženh stabljika koje su najvjerovatnije izgrizli zečevi.soja je trenutno u fazi druge troliske i moram hitno da je špricam protiv trave.na nekim listovima sam primjetio da imaju smeđe flekice po sebi pa sumljam u bolest.zanima me da li netko možda zna o čemu se radi?
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Re: Sjetva SOJE 2009

jučer sam spominjao neke flekice,a danas sam naišao na ovo pa me zanima da li netko zna šta bi to moglo biti?
usjevi2127.jpg

usjevi2130.jpg

usjevi2128.jpg

usjevi2126.jpg

usjevi2125.jpg
 
B

Bobo

Guest
Re: Sjetva SOJE 2009

Cuj, internet kaze da na listu bude samo plamenjaca. Ostale bolesti napadaju sjeme ili stabljiku. Nikad se nisam susreo s bolesnom sojom, pa ne bih znao tocno o cemu se radi...
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,887
Re: Sjetva SOJE 2009

DELO1 kaže:
-jedno pitane ja ratujem s zecevima, imali štogod od soje koju je zec pregrizao, rade mi harakiri u soji...

josip123 kaže:
ja danas bio u svojoj soji i isto vidim da ima dosta pregriženh stabljika koje su najvjerovatnije izgrizli zečevi.

postoji jedno sredstvo kojim se prska biljka i ono odbija divljač od toga,koristi- mi imali problema kod graha
.....ne mogu se sjetit kak se zove :scratch
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Re: Sjetva SOJE 2009

Bobo kaže:
Cuj, internet kaze da na listu bude samo plamenjaca. Ostale bolesti napadaju sjeme ili stabljiku. Nikad se nisam susreo s bolesnom sojom, pa ne bih znao tocno o cemu se radi...
član stjepan mi je rekao da imam u soji crvenog pauka i da je ovo njegovo djelo,ali on se ne sjeća koje je sredstvo koristio za suzbijanje toga štetnika.
 
B

Bobo

Guest
Re: Sjetva SOJE 2009

FASTAC se meni pokazao najbolji protiv svih mogucih kukaca i nametnika na svim poljoprivrednim kulturama. lane smo Fastacom rjesavali leptira admirala ko od sale...
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Re: Sjetva SOJE 2009

ma moram nazvati savjetdavnu danas i oni će 100% znati o čemu se točno radi.
 

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
Re: Sjetva SOJE 2009

-bobo fastak ti je insekticid a za paukove treba akaricid i od fastaka nema pomoći
-i ja sam primjetio sušenje soje ali je to kod mene gdje god sam preklopio špricanje, soja dobila sad poslije ovi kiša
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Re: Sjetva SOJE 2009

kod mene sutra na teren dolazi jedna gospođa iz savjetodavne službe koja j velik stručnjak za zaštitu usjeva.
DELO1 kaže:
-bobo fastak ti je insekticid a za paukove treba akaricid i od fastaka nema pomoći
-i ja sam primjetio sušenje soje ali je to kod mene gdje god sam preklopio špricanje, soja dobila sad poslije ovi kiša
s čime si špricao soju kad kažeš da se suši gdje si preklopio?
 

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
Re: Sjetva SOJE 2009

-špricao sa senatom 0,7 kg po šprici i 1l duala , i suši se na preklopljenim redovima sad od ovih kiša
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Re: Sjetva SOJE 2009

kod mene je jučer bila žena iz savjetodave i nabrala je lišća da može pod mikroskopom da vidi šta se dešava sa sojom koja se suši.rezultat ispitivanja je obavljen i sada znam da je glavni krivac schorpio koji nije najbolji u vlažnim godinama.
 

Ä‘uka

Član
Tu od
2 Sij 2008
Poruka
94
Re: Sjetva SOJE 2009

i ja sam špricao sa schorpiom i isto se suši lišće nadam se da če se oporaviti
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
Re: Sjetva SOJE 2009

Nijedno osnovno špricanje nije dobro u vlažnim godinama, obavezno soja dobije po tamburi. Ja kupujem samo Lagunu za soju več par godina. Ali na šta mi soja liči od onolike vode, morat ču je dobrano presijavati, sva sreča da mi je ostalo sjemena.
 
L

lukoil

Guest
Re: Sjetva SOJE 2009

mislim da je za soju ipak najbolje prskati split tretmanom laguna i harmony.jako teško tada soja dobije po tamburi
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh