• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SOJA sjetva-žetva 2010.-2011.-2012.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
B

Bobo

Guest
Eto, nisam jedini koji cuje cifre preko 2kn/kg...

SAMO DA BUDE, ja super zadovoljan, moja je odbacila list 90% moze se ici u zetvu cim kombajn bude mogao ici po njivi tamo za 5-6 dana... Nema se vise sto cekati decki moji...
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
evo i ja ovršio svoju soju,i prinos je i više nego zadovoljavajući 4040kg/ha,vlaga 13,0% ,a primjesa je 4,1%.s obzirom da mi je to prva godina kako sijem soju ja se ne mogu požaliti.
 

batad

Član
Tu od
10 Lip 2010
Poruka
304
Mi sa pronosom od 3 t/ha a bogami i dosta i manje i vlagom od 14.5 do 16.5 i nepoznaatom primjesom nećemo ni postati o svojim "dostignućima i velikoj agrotehnici" pa ovaj post slobodno zanemarite.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
tako mi se i repica prve godine kada sam je sijao osladila sa 4t/ha,a iduće god 2700kg/ha.nadam se da ću idućih godina soju uspjeti održati u nekom prosjeku iznad 3t.
 
B

Bobo

Guest
jucer sam zakosio prvi puta svoju soju i kako mi se cini da je ove godine bome lijepo rodila kod mene, sto se za konkurenciju iz sela (za sad) ne moze reci...

komad od 4.25kj, ja nisam trecinu pokosio, 3150kg taman krug obidjem oko njive i bunker skoro pun, svaki krug kipanje ;)

kisa je pala sinoc i danas cjeli dan po malo roska pa idem sutra u berbu kukuruza, a soja ce pricekati ovo najavljeno proljepsanje pa nastavljam odalje. cjena takodjer 2.25 i takva neka ostane ,bit ce sasvim dovoljno...

vlaga mi je bila oko 14% (ne sjecam se tocno) a primjesa ravno 4%...
 
B

Bobo

Guest
Vecaras odvezao zadnju turu soje u agronom u Kutjevo, ne znajuci da mogu odvesti i u skladiste koje mi je samo sat vremena blize... traktor ostao u kutjevu (pozicije na prikolici odbijaju poslusnost), a sef me dovezao kuci ;)

Kak oza sad stvari stoje da je soja podbacila i vise nego sam se mogao nadati, ali tu je cjena da mi vrati nadu u ovu kulturu.

naime, na 7.56kj, prnos je 12200kg, st oce reci 1600kg/kj sto je po meni jako slabo, s obzirom da sam na komadu od 4.25kj imao prosjek preko 2000kg/kj, a ove manje njive uz sumu jako jako lose :(

samo da napomenem da nam je lanjski prosjek bio 1800kg/kj, a ove godine je soja izgledala puno bolje u svim fazama vegetacije i u nju je stvarno puno truda ulozeno, ali eto, bez nekog efekta...
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Pročitao sam cijelu temu, ali nisam našao ono što me zanima...planiram ove godine po prvi put posijati soju i to za vlastite potrebe. Planirao sam posijati nekih 2,2 rali nakon što skinem prvi otkos ljulja kojeg je na toj parceli pregazilo vrijeme i bit će sigurno slab prinos.
Kako soja reagira na takvo tlo, da li se uopće isplati sijati soju nakon livade?
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
U okolnim selima se nešto malo sije soje i uglavnom su ljudi zadovoljni tako da mislim da bi i kod mene bez problema uspjela jedino me brine to što je na ovoj parceli već dobrih 10 godina livada...

Sve bi bilo za moje potrebe, trenutno plaćam kg soje po 3,88kn, a na ove 2,2 rali bi trebao valjda dobiti minimum 2 tone osušenog zrna i već bi bio u solidnom plusu....
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
U okolnim selima se nešto malo sije soje i uglavnom su ljudi zadovoljni tako da mislim da bi i kod mene bez problema uspjela jedino me brine to što je na ovoj parceli već dobrih 10 godina livada...

Sve bi bilo za moje potrebe, trenutno plaćam kg soje po 3,88kn, a na ove 2,2 rali bi trebao valjda dobiti minimum 2 tone osušenog zrna i već bi bio u solidnom plusu....

Ako je zemlja kvalitetna i plodna ne bi trebalo biti problema,više me brinu korovi jer je u soji to skupa operacija.
 
M

MOCO

Guest
Ma lako za te livadne korove, to su većinom uskolisni a soja je širokolisna biljka tako da tu ne vidim problem.
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
sve to štima samo bi moglo bit problema sa štetnicima pa bi valjalo poprskati insekticidom .
Samo mi nije jasno kako sa dvije tone bit u plusu
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
2 tone sam naveo kao minimum minimuma, naravno da bi trebalo biti blizu 3 ili čak i preko (prvi put sijem soju pa sam skroman).
Računao sam da bi me sjetva, prskanje i kombajniranje došlo do maksimalno 5000 kn, a za te novce bi trenutno mogao kupiti 1300 kg soje tak da...
 
S

seljaček

Guest
2 tone sam naveo kao minimum minimuma, naravno da bi trebalo biti blizu 3 ili čak i preko (prvi put sijem soju pa sam skroman).
Računao sam da bi me sjetva, prskanje i kombajniranje došlo do maksimalno 5000 kn, a za te novce bi trenutno mogao kupiti 1300 kg soje tak da...

Ak misliš na onu parcelu na brijegu kod šume moral bi dobit bar 4t zrna prvo nemaš neke posebne korove a navezeno je stajnjaka ćitavo čudo . tak da uspjeh ti je zagarantiran samo kvalitetno sjeme, bakterije i 15-tica. pa da vidiš kak se žanje soja. samo neznam kak bu Miro došo sa kombajnom tamo malo su mu uski klanjci za njegove Clasove.
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Da, o toj parceli se radi. Ma samo da ja svoje nagovorim do to posijemo pa se bude nekako iskombajniralo, makar helikopterom nosili kombajn gore (samo da Miro ne vidi) :)
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Dal imate iskustva sa ponovnom sjetvom soje na sojište...
Posijal bi soju ponovno na istu parcelu zbog d.svinja
 
S

seljaček

Guest
Da, o toj parceli se radi. Ma samo da ja svoje nagovorim do to posijemo pa se bude nekako iskombajniralo, makar helikopterom nosili kombajn gore (samo da Miro ne vidi) :)

Ak si buš dobar z menom morti te pustim prek Milenkovog kad skinem ječam pa nek Miro vidi, i nek se divi.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh