• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SOJA sjetva-žetva 2013.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
Covjece di si nabavio sijacicu ? Kako ju transportiras ? Jel to kupljena 12 redi ili si pravio sam ?

kupljena je u OLT-u takva 12 redi a transportiram ju tako kako vidis sa dvije rotirke i gas :icon_weed::icon_weed: uglavnom kad ljudi vide da idem bježe sa ceste ,
veči problem za transport su mi poljski putevi jer su zarasli i velike su rupe
MF moze samo sanjati o takvoj kombinacij. prijatelj tako sije sa 160ks i nekih 500tinjak kg na ph mu je malo. Forterra 115 praznu kombinaciju jedva jedvice nosi u transportnom polozaju.
A na kraju, bas i nisam nesto odusevljen sa takvom kombinacijom..

Polje je cca 4kj samo dosta bude stete od hladovine. A ima i svinja..

Bole, kolika je rd? 4m? Kako se jd bori s njom? Koja je radna brzina?
ma samo ti kači na MF-a 3 m i ide bez brige sa malo tegova naprjed
da RD je 4m a ide đonson samo tako pa snjm sam nosio i sijačicu gore tako da tvoj MF mora nosit 3m bez brige , a brzina ovisi kakva je zemlja negdje 2 a negdje i preko 10 km/h :mur:
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
ta sijacica je skoro 6m i s tim ides na cestu? nisi normalan :icon_lol:

šanana je govorio za 3m rd + sijacica za kukuruz. to nebi nosio, sa zitnom bi se mogao boriti.

jucer slikano, danas su se vec bolje redovi popunili ali mislim da nije jos sva vani..

 

SteveO

Član
Tu od
16 Velj 2007
Poruka
244
kupljena je u OLT-u takva 12 redi a transportiram ju tako kako vidis sa dvije rotirke i gas :icon_weed::icon_weed: uglavnom kad ljudi vide da idem bježe sa ceste ,
veči problem za transport su mi poljski putevi jer su zarasli i velike su rupe

Koliko je bila ta nova ako nije tajna ? Jel ima negdje polovna al da ima tockove i rudo pa da se vuce do njive, kao sto Majevica ima sistem za 8 redi ? Nema sanse da mogu to koristit ako se ne sklapa ili ne vuce po duzini do njive. Al je zakon 12 redi.
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
vezano uz transport sijačice

kod mene jedni iz sela 6redu sijačicu za kukuruz stave na kolica od hedera i tako ju vuku u polje i bez problema zakači sa traktorom i skine ju dole
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
ta ima gredu 6,20 jer je slagana na 50 cm ma ide to cestom :icon_weed::icon_weed:
samo moras pazit na mostove i znakove da nebi zakačio :icon_hang:

Koliko je bila ta nova ako nije tajna ? Jel ima negdje polovna al da ima tockove i rudo pa da se vuce do njive, kao sto Majevica ima sistem za 8 redi ? Nema sanse da mogu to koristit ako se ne sklapa ili ne vuce po duzini do njive. Al je zakon 12 redi.
jako puno imas na OLT-ovim stranicama cjenik, koliko znam da olt nije nikad pravio preklopne sijačice niti da imaju za vuču, to staviš na labudicu i deri, zakon je kad si na tabli al za male parcele nebi bas preporucio
 
B

Bobo

Guest
Soja posijana i na zalost nismo stigli povaljati, imali smo neke druge radove koji su bili bitniji i eno je, isli prekjucer u obilazak i dosta "sareno" mi nice. Posijana je malo dublje, skroz u vlagu ali dzabe kad se zemlja nije pripremila bas kako bi trebala pa dobar dio sjemena nema kontakt sa zemljom. Da hoce pasti neka kisa pa da i to zaostalo sjeme baci klicu, to bi bilo super.

Unatoc svemu, zadovoljan sa sojom. Cekamo da ponikne i prskanje lagunom i kak mi se cini da joj necu davati apsolutno nikakvu prihranu ove godine. Bakterizirana je, poslije zetve zobi bacen stajnjak i zatanjuran, u jesen preorano sve+50kg/kj uree i u proljece pripremljeno i posijano uz 150kg/kj 15-15-15, nesto ce valjda biti od nje...
 

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
Ovako dal je netko ikad gusto posijao soju, šta se desi?
Posijano je 120 kg/kj na međuredni razmak 70 cm, na metar kvadratni ima 150 biljaka (previše) dali će biti šta od toga?
 
Posljednje uređivanje:

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
fotografija0308.jpg

fotografija0309x.jpg
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Odlična je!!
Mi smo zbog lošeg vremena malo kasnili sa sjetvom a loše vrijeme se nastavilo i poslije sjetve. Tako da još nije ovakva ali očekujem sad dok ugrije da će ići dosta brzo jer ima hrane a ima i vlage samo još sunca...
Čime si je sijao, kojom sijačicom?
Mi sijemo sa ovom za kukuruze, samo što polovimo redove, međutim razmak ne bude baš precizan pa je negdje manji, negdje veći. Al ionako to žanje žitni kombajn pa razmak i nije toliko bitan.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Odlicna soja! Kod mene u okolici su dobre soje upola manje a slabije su i 3puta manje..
 

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
Odlična je!!
Mi smo zbog lošeg vremena malo kasnili sa sjetvom a loše vrijeme se nastavilo i poslije sjetve. Tako da još nije ovakva ali očekujem sad dok ugrije da će ići dosta brzo jer ima hrane a ima i vlage samo još sunca...
Čime si je sijao, kojom sijačicom?
Mi sijemo sa ovom za kukuruze, samo što polovimo redove, međutim razmak ne bude baš precizan pa je negdje manji, negdje veći. Al ionako to žanje žitni kombajn pa razmak i nije toliko bitan.

Sijana je oltovom mehaničkom sijačicom s 2 prohoda.
Da izgleda odličo ali je pitanje dali će uopće biti mahuna pošto je tako gusta :(sweat):
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
daj joj hrane pa bude samo je problem kad je sklop gust sto polegne pa zbog toga pada prinos .
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh