• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Soja

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Re: Soja 2016

budem kultivirao i prskao!


na najprljavijoj i najlošijoj zemlji, jučer prskano pulsarom 40








 

compy

Član
Tu od
4 Sij 2013
Poruka
209
Re: Soja 2016

Jedan zakašnjeli video iz sjetve soje u našem kraju..

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=2-KIriGvYBc[/YT]
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Re: Soja 2016

Još jedan odličan video !

Radite li bakterizaciju sjemena ?
 

compy

Član
Tu od
4 Sij 2013
Poruka
209
Re: Soja 2016

Hvala kolega...
Mi ove godine ne sijemo soju, ovo sam snimao ovako usput.. Mislim da nisu radili bakterizaciju.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Soja 2016

Predpostavio sam da to nisu tvoji traktori...nego kak ima tak puno korova po tom oranju??
Grdo za vidjet.
 

Mireek

Član
Tu od
6 Ruj 2011
Poruka
388
Re: Soja 2016

Ova kisa nikako da se odluci jel ce padat ili ne ....jos mi ostalo za posijati....kako vam nice soja po ovom vremenu?
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
856
Re: Soja 2016

prošlo je 15 dana od sjetve i još nije pravo izašla, ali je tu negdje.I da pitam ponovo:Kako se soja u fazi prve troliske oporavlja od gaženja traktorom kod špricanja? Da li puno strada ili se podigne bez problema?
 

compy

Član
Tu od
4 Sij 2013
Poruka
209
Re: Soja 2016

Predpostavio sam da to nisu tvoji traktori...nego kak ima tak puno korova po tom oranju??
Grdo za vidjet.

Nije se prije moglo ući na zemlju, zato što je mokro.. Ovo su sad uletili pred ove kiše da to posiju, ali su na mjestima i propadali.. Evo i slika kakve su to zemlje kod nas. Mislim da će ti sve biti jasno kad vidiš.. ;)
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Re: Soja 2016

Ja sam posijao prije dva dana 20 hektara soje,još imam za sijat,neznam kad bi to sijao.Nevolim posijati pa čekati 15-20 dana da nikne.
Danas je pošpricana.
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Re: Soja 2016

Kaj kod vas nista nepada
Kod mene pada i puse Ko ludo
U subotu bilo premokro i nismo mogli sijati
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,126
Re: Soja 2016

Nije se prije moglo ući na zemlju, zato što je mokro.. Ovo su sad uletili pred ove kiše da to posiju, ali su na mjestima i propadali.. Evo i slika kakve su to zemlje kod nas. Mislim da će ti sve biti jasno kad vidiš.. ;)

ta divna naša posavine,padne malo više kiše odmah leži voda ali zato u suši drži dugo vlagu
 

borno

Član
Tu od
29 Ruj 2015
Poruka
56
Re: Soja 2016

Moja soja već 3 tjedna u zemlji i sad se tek naziru mjestimično redovi.Probrcam i tu je ali nikako da izađe.Hladno joj.Ali zato ima partizanke.Tretirao sam odmah poslije sjetve sa Frontierom i izgleda da drži uskolisne jer taman je onda pala kiša i ljepilo mi se još za gume.Ići ću sa Lagunom na dva puta i drugi put dodati Harmony.Ne znam da li bi bilo pametno ući poprskati u fazi kotiledona prvi put jer partizanke stvarno imam dosta.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Re: Soja 2016

IKA, sjetva 11.4.2016.
Izredala se... Na slici se malo slabo vidi.

 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Re: Soja 2016

Moja soja već 3 tjedna u zemlji i sad se tek naziru mjestimično redovi.Probrcam i tu je ali nikako da izađe.Hladno joj.Ali zato ima partizanke.Tretirao sam odmah poslije sjetve sa Frontierom i izgleda da drži uskolisne jer taman je onda pala kiša i ljepilo mi se još za gume.Ići ću sa Lagunom na dva puta i drugi put dodati Harmony.Ne znam da li bi bilo pametno ući poprskati u fazi kotiledona prvi put jer partizanke stvarno imam dosta.

Zašto uz Frontir nisi dodao Škorpio ili Senat,meni se to odlično pokazalo,po preporuci jednog agronoma sam to probao prije par godina i sada to obavezno prakticiram.
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Re: Soja 2016

Zašto uz Frontir nisi dodao Škorpio ili Senat,meni se to odlično pokazalo,po preporuci jednog agronoma sam to probao prije par godina i sada to obavezno prakticiram.
Koju dozu stavljaš
Ja sam sa dostom i skorpiom prskal
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Re: Soja 2016

Litra frontira i pola kile senata ili škorpia.Senkor nisam koristio makar i on može ići.
 

borno

Član
Tu od
29 Ruj 2015
Poruka
56
Re: Soja 2016

Ma dobra je i laguna ali ove godine je sporo nicanje soje ali trava ide pa se ne budu čekale troliske
 

Najnoviji postovi

Na vrh