• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Soja

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
856
Re: Soja 2016

Kad najranije se smije s Lagunom ako se planira split aplikacija?
I da, kako se soja oporavlja od gaženja?
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Re: Soja 2016

Dobra je laguna,ali skupa,a kada zemljišni odradi kako treba,netreba mi laguna.
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Re: Soja 2016

Ja ovu godinu prvi puta sam sa zemljišnim isel
Lani samo imali puno problema sa travom a i zemlja na kojoj sijem soju je jedan dio bio na ugaru lani pa tu ima sigurno korova...
Mi nismo dva tjedna nista posijali i taman se nešto presušilo i danas plješćina popodne i to taman rub mojih tabli zahvatilo
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Re: Soja 2016

Ma zemljišni puno znači,a što ne zadrži on ide se u korekciju.
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Re: Soja 2016

Kazu da je bolji a jeftiniji je, ja cu ove godine s njim odraditi sve pa cemo vidjet

Poslano sa mog Nexus 4 koristeći Tapatalk
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
Re: Soja 2016

Corum je fantastično sreddstvo , ja ga koristio u grašku ove godine , kuri sve bez brige , dva puta po pola doze sam išao , grašak čist ko suza.
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Re: Soja 2016

Stari je u prvci dao mislim 270 kn litru i litra dasha je 39 kn, duplo je jeftiniji od kombinacije laguna harmoni po ha. A ucinak lagune iz godine u godinu losiji, imam neke trave na koje ne djeluje ocito

Poslano sa mog Nexus 4 koristeći Tapatalk
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
856
Re: Soja 2016

Kad najranije se smije s Lagunom ako se planira split aplikacija?
I da, kako se soja oporavlja od gaženja?

Ako netko zna molim da mi odgovori. Izgleda da ima dosta orova pa bi krenio što prije. Soja je izašla prije dva tri dana. Kad najranije mogu krenuti sa pola doze Lagune, da mi korovi ne prerastu.
Ovo za oporavak soje nakon gaženja me zanima jer bi mi lakše bilo s velikim traktorom, ali su široki kotači pa se bojim štete ako se biljke ne oporave.
 

borno

Član
Tu od
29 Ruj 2015
Poruka
56
Re: Soja 2016

Moja ni nije sva vani ali sutra idem sa pola doze Lagune jer ima partizanke.Ako partizanka preraste više je ne možeš uništiti.Gledaj veličinu trave a ne soje.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Re: Soja 2016

Nemaš brige za soju,sve što zgaziš brzo se digne nazad.
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Re: Soja 2016

Prijatelju a nije bas duplo jeftiniji od lagune
Tu su negdje po cjeni
Bolji je sigurno
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Re: Soja 2016

Korana, sijana na 70 cm

Eehgmre.jpg


EIgwJgU.jpg
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Re: Soja 2016

Nezz di nabavljas lagunu i po kojoj cijeni. Ovo je litra u prvci 270 kuna, okvasivac 30-ak kn :)

Poslano sa mog Nexus 4 koristeći Tapatalk
 

tikvan

Član
Tu od
24 Ruj 2010
Poruka
50
Sjeme soje

Tražim 2 tone soje iz vlastitog uzgoja nekog tko je upisan u proizvodace sjemena
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
Re: Soja 2016

Da li je netko sijao talijansku soju pedro koju je prodavao bc ?
Mi smo posijali 7 ha i morali presijati a pedro koji smo lani sami proizveli za sjeme niknuo zadovoljavajuće.
Predstavnici bc a tvrde da je svima niknuo ma čudo jedno .
Obećali nas odvesti da to vidimo pa nikako da se to dogodi.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Re: Soja 2016

Meni je puno bolja domaća soja, nego kupovna
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Re: Soja 2016

Kad prihraniti soju koja nije bakterizirana, u kojoj fazi rasta i s kolko kan-a po hektaru?

Sad je trenutno u fazi zatvaranja redova, sijana žitnom svaki drugi red, za vikend najavljuju kišu, pa sam mislio u prihranu, ili da čekam cvatnju ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh