• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sonalika traktori

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,549
Ne pomaže pumpanje ručne pumpice (ako je sve ispravno i ako ne pade pritisak goriva u sistemu do bosch pumpe).

Pumpanje pomaže u slučaju da nepovratni ventil goriva ne radi (ako postoji u sistemu) ili ako je AC pumpa neispravna - poluispravna, onda da.:icon_wink:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Pritisak u sistemu slobodno padne (ustvari netreba ga ni biti).
Bitno je da ne padne pritisak u boš pumpi.
Ako pada pumpanje pomaže.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Normalno da ti slaba kompresija kad ti manometar krivo pokaziva :icon_scratch:.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kad je sve ispravno, onda svaki kresne bez problema, a kad nekaj nije, onda si pomori sam pa ti bu i Bog. Ja sam samo napisal iskustvo koje sam imal. Kad sam napumpal, kresnul je odmah, a bez pumpanja je trebalo verglati barem duplo duže. O razlogu, zakaj je tak, nisam nikad ni pokušal razmišljati.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
[QUOTE=Kad sam napumpal, kresnul je odmah, a bez pumpanja je trebalo verglati barem duplo duže.

Gdje i kaj si pumpal :(giggle): i kaj je kresnalo ??
 

johny21

Novi član
Tu od
6 Pro 2016
Poruka
1
Poštovani kolege forumaši, imam u planu kupiti Solis 50 bez prednje vuče i kabine. Traktor bi mi služio isključivo za frezanje u plastenicima i za špricu od 500 litara. Zanima me da li netko od Vas ima takav traktor te da li ste zadovoljni sa njim? Također me zanima da li ste imali kakvih problema s njim te gdje ste ga kupili (Jurval, Se-Kra, ili netko treći) te kako ste zadovoljni sa dobavljačevim servisom. Hvala
 

dabar

Novi član
Tu od
29 Stu 2015
Poruka
4
Sonalika u Baranji (u drvima) :tractor::icon_thumright:
malo da osvježim temu :eek::

53utcl.jpg
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
918
Može pomoć neradimi blokada diferencijala zbog nestručnog rukovanja pasam pasam rastavio da vidim u čemu je problem.
E sad po viđenom činimise da moram i polu osovine i sve vadit van. Može pomoć? Nemogu slke stavit da se vidi kako izgleda pa pomoć i oko toga.
 

Jocker

Član
Tu od
13 Lis 2019
Poruka
35
Pozdrav, dali ima tko kakva iskustva sa sonalika 90. Ima jedan sto mi je zapeo za oko, al ne znam nista o tim traktorima
Dal su izdrzljivi, dal se kvare i kakva je dostupnost dijelova kod nas?
 

vidanje

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
Pozdrav, dali ima tko kakva iskustva sa sonalika 90. Ima jedan sto mi je zapeo za oko, al ne znam nista o tim traktorima
Dal su izdrzljivi, dal se kvare i kakva je dostupnost dijelova kod nas?
Imaju pojedini sa pocetka ove teme koju su kupovali te traktore pre deset godina
 

Najnoviji postovi

Na vrh