• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sonalika traktori

K

KRESO

Guest
ZJ kaže:
Nemoj samo zaboraviti da su u Case-u originalni FIAT-Iveco motori, jedni od najboljih.
Osim toga taj Turski Case je ipak dio CNH grupe, pa su dijelovi i servis dostupni svagdje, za razliku od jednog uvoznika koji svakog trena može promijeniti zastupstvo i ostaviti kupce na cjedilu, bez imalo grižnje savjesti.

nebih stavio ruku u vatru za tu tvrdnju ,jel ako govorimo o turskom case-u ...mislim da je to nešto licencirano i da se motori sklapaju u turskoj sa njihovim nekim djelovima , nisam 100% siguran -također ima više vrsta motora i nekih stvari najbolji su oni što idu u SAD , a mi smo neko istočno tržište tak da ...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,170
KRESO kaže:
ZJ kaže:
Nemoj samo zaboraviti da su u Case-u originalni FIAT-Iveco motori, jedni od najboljih.
Osim toga taj Turski Case je ipak dio CNH grupe, pa su dijelovi i servis dostupni svagdje, za razliku od jednog uvoznika koji svakog trena može promijeniti zastupstvo i ostaviti kupce na cjedilu, bez imalo grižnje savjesti.

nebih stavio ruku u vatru za tu tvrdnju ,jel ako govorimo o turskom case-u ...mislim da je to nešto licencirano i da se motori sklapaju u turskoj sa njihovim nekim djelovima , nisam 100% siguran -također ima više vrsta motora i nekih stvari najbolji su oni što idu u SAD , a mi smo neko istočno tržište tak da ...
Vjerojatno imaš pravo. No, i licencirani Iveco (uostalom imaš, kao i ja, rumunjsku kopiju Fiata na svojem traktoru, a znaš da je dobar) je sigurno bolji od nekakve kopije Zetora.
 
M

matija82

Guest
kikic MF kaže:
kojeg si uzeo stariju liniju 90 ks ili :?: :scratch


Uzeo sam "staru" liniju jer ova nova još nema kabinu. rekli su mi da je u izradi i da će biti dostupna kroz par mjeseci...a meni treba traktor odmah, tako da sam uzeo ovu stariju verziju.

Poslat ću Vam par slikica kad dođe u dvorište ;)

zanima me da li ima još tko 90 ks da malo postavi koju sliku da vidim kako trakor izgleda kad odradi par sati?
 
M

matija82

Guest
zekan7711 kaže:
matija 82 koliko si platio svojega???

izašao me malo više od 20 000 Eura + PDV. Uzeo sam ga sa full opremom (prednji i stražnji utezi, kompresor, prikolična vuča, radio....) :mrgreen:
a za tri četiri dana bit će :partyman: naravno samo zato da kotači ne škripe :mrgreen: :mrgreen:
 
Z

zekan7711

Guest
:lol: :lol:
super
nemogu se nacuditi 90konja niti 200 000 kn ;)
 
M

matija82

Guest
napokon je stigao :prayer:

traktor je bombona, možda će sada biti ono "svaki cigo svoga konja hvali" a ali za sada mi se čini dobrom investicijom...

probao sam ga na cesti i 90-tka ide ko blesava...nisam ga htjeo previše forsirati dok se ne razradi ali i ovo što je pokazao je odlično.

jedina stvar koju sam primjetio je da možda ima malo kratke ruke :scratch ...mislim da bi trebale biti duže bar 10cm da mogu sijačicu lakše kopčati... :!:
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
čestitke na kupnji sve naj naj da te dugo služi........... :D :D :D :D :D :D :D :D :D
i daj slike da se vidi pila
 
Z

zekan7711

Guest
matija82 kaže:
napokon je stigao :prayer:

traktor je bombona, možda će sada biti ono "svaki cigo svoga konja hvali" a ali za sada mi se čini dobrom investicijom...

probao sam ga na cesti i 90-tka ide ko blesava...nisam ga htjeo previše forsirati dok se ne razradi ali i ovo što je pokazao je odlično.

jedina stvar koju sam primjetio je da možda ima malo kratke ruke :scratch ...mislim da bi trebale biti duže bar 10cm da mogu sijačicu lakše kopčati... :!:


koja mu je max brzina :?:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,170
ZJ kaže:
KRESO kaže:
ZJ kaže:
Nemoj samo zaboraviti da su u Case-u originalni FIAT-Iveco motori, jedni od najboljih.
Osim toga taj Turski Case je ipak dio CNH grupe, pa su dijelovi i servis dostupni svagdje, za razliku od jednog uvoznika koji svakog trena može promijeniti zastupstvo i ostaviti kupce na cjedilu, bez imalo grižnje savjesti.

nebih stavio ruku u vatru za tu tvrdnju ,jel ako govorimo o turskom case-u ...mislim da je to nešto licencirano i da se motori sklapaju u turskoj sa njihovim nekim djelovima , nisam 100% siguran -također ima više vrsta motora i nekih stvari najbolji su oni što idu u SAD , a mi smo neko istočno tržište tak da ...
Vjerojatno imaš pravo. No, i licencirani Iveco (uostalom imaš, kao i ja, rumunjsku kopiju Fiata na svojem traktoru, a znaš da je dobar) je sigurno bolji od nekakve kopije Zetora.
Krešu, u razgovoru sa predstavnikom StepCo-a, dotakli smo se modela JX i JXU (Turski i Talijanski traktor). JX je jednostavniji, stariji model, izrađen u Turskoj, no motori su Iveco originalni (prema njegovim riječima).
 
K

KRESO

Guest
ZJ kaže:
Krešu, u razgovoru sa predstavnikom StepCo-a, dotakli smo se modela JX i JXU (Turski i Talijanski traktor). JX je jednostavniji, stariji model, izrađen u Turskoj, no motori su Iveco originalni (prema njegovim riječima).

prema mom (skromnom) mišljenju iveco je vjerovatno ponajbolji proizvođač motora za traktore (sad ću dobiti packe od ljubitelja SDF grupacije) , dok mercedes počne praviti motore za traktore možda promjenim mišljenje . A još uvijek ostajem pri onoj tvrdnji od prije -što se tiće turskih motora , a izjave od trgovaca treba uzeti sa rezervom ;)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,170
Krešo, nebu. SLH (bez Deutza) proizvodi samo jednu familiju motora (serija 1000) i to samo za traktore i ponešto aagregata, dok je Iveco kompanija koja proizvodi za free market.
Iveco je vrh, no tu su i Deutz i Sisu, te svakako DPS.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ima li možda netko sliku od Sonalike DI 75 sa TUR-ovim prednjim utovarivačem sa sajma u Gudovcu sada :?: :?: :?:
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Šanana, što ne kažeš, pa znaš da ja takve ne zaobilazim... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Dobro mu stoji. Evo ga:

 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
dobri su to traktori, ja sam ih baš gledao. kum je planirao takvog uzet, al je rekao mu čovjek u jurvalu rekao ako mu nije hitno za traktor da če na proljetni sajam onda imat noviju liniju s utovarivačem, bez kabine kakvog bi kum i uzeo. pa je rekao mu čovjek da ako planira uzet da če ga onda na sajam dovest s utovarivačem 75 ks bez kabine al noviju liniju
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nema što, stvarno mu paše, dobra kombinacija za mene :mrgreen:
Jedina zamjerka ak si posegnuo glavu malo ispod traktora, si vidio kak su bez veze postavili vezu od prednjeg utovarivača prema zadnjem mostu traktora, prenisko, jako prenisko i nekako mlohavo :!: :!: :!: ;)
 
M

matija82

Guest
evo kao što sam i obećao par slikica moje nove zvijeri... ;) :D :D
...malo sam bio u gužvi pa nikako da postavim slike...ovo je taman kad je stigao....



 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Dobro izgleda. Daj neke slike iz kabine; kakav je raspored unutra?
 

Najnoviji postovi

Na vrh