• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Spremanje sijena i trave

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: Spremanje trave

mario kaže:
ludjak ima dobar drač :blackeye :mrgreen:
Zasto zetorom omatas? Dovoljno brzo vrti?

to cidokorom treba riješit, nedaj da se proširi :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: zajeban taj drač :mrgreen:

gmiža vidim i zekan je registriran :mrgreen: i mario je svoje registriro :mrgreen:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Spremanje trave

Pazi ovo :shock: zekan stari ima priključak za kompjutor od omotača :shock: :shock: :shock: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: , a nova sonalika nema :lol: :lol: :lol: :lol: :D :D :mrgreen: ;)
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: Spremanje trave

gmiža kaže:
Ma vrti Zetor tak kak vrti, prilično dobro :roll: ,
a zakaj s nim omatam :?: -zato kaj mi Sonalika nema priključak za kompjutor od omotača :? ,
a neće se sam napravit :lol: :mrgreen:

:lol: :lol: Pa možeš omatat sonalikom i brojit u glavi, ili se bojiš da sonalika može brže vrtit nego ti brojit? :lol:
Ili ti struja treba i za komande?

Pazi ovo :shock: zekan stari ima priključak za kompjutor od omotača :shock: :shock: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: , a nova sonalika nema :lol: : :D :mrgreen: ;)

:lol: Pa nije ni Zetor imo u originalu, sigurno.
 

gmiža

Član
Tu od
19 Kol 2007
Poruka
410
Re: Spremanje trave

Mario, imal je zetor u orginalu i to još 1979 kad je proizveden, pa sad vi recite da zetor nije traktor :lol: , ne treba mi za komande već samo za kompjuter
Bogec, pa ja sam bil inicijator da se naruče tablice-usput i kolegi da ne plačamo duplu poštarinu, se zna da su zagorci škrti :mrgreen: -da nebuš za ozbiljno mislil :lol:
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Re: Spremanje trave

gmiža kaže:
Mario, imal je zetor u orginalu i to još 1979 kad je proizveden, pa sad vi recite da zetor nije traktor :lol: , ne treba mi za komande već samo za kompjuter
Imam i ja to na usri, zgodna stvar, ima i ona svjetiljka što se ukopča da možeš odma na polju šarafat po njem, jer šarafanje nikad dosta :lol:

E sad ozbiljno. Pa je veliki problem kupit utičnicu, probušit rupu i dovest napon preko osigurača. To ti i električar napravi za ćevape i pivo ;) ako neznaš sam.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: Spremanje trave

Akcija kod mene..
Uspjeli natovariti ovu jednu prikolicu 250bala i poćela kiša :twisted:
i535140_Fotografija123.jpg
i535139_Fotografija122.jpg
i535138_Fotografija121.jpg
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: Spremanje trave

ljepo to vama ide vidim ja
ja nažalost ne stignem slikati kad i baliram i slažem i sve a i da budem iskren lijen sam ponjet fotič a još više izlazit iz traktora da poslikam a još da sam JA 100% ispravan bilo bi ko bog :blackeye :mrgreen: :lol:

marko zašto ferca optereti pod takav teret dok mf-ovi i hurli doma odmaraju :mrgreen: :mrgreen: :D :lol: .
imaš kočnice na prikolici da ferac može stat??? da nebi bilo koči miško al ne staješ baci se pod kotač :lol: :lol: :lol: :blackeye :mrgreen:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: Spremanje trave

kikic MF kaže:
ljepo to vama ide vidim ja

marko zašto ferca optereti pod takav teret dok mf-ovi i hurli doma odmaraju :mrgreen: :mrgreen: :D :lol: .
imaš kočnice na prikolici da ferac može stat??? da nebi bilo koči miško al ne staješ baci se pod kotač :lol: :lol: :lol: :blackeye :mrgreen:
Jedan MF je balirao kada su se skupljale bale,a drugi je kod djeda a djed je došao s svojim 539 a MF ostavio doma..
Ja sam omatao s Hurlijem tak da je 540 bio slobodan,kasnije sam ja došao s Hurlijem pa smo prekapćili jer ipak je ovo bio problem zastaviti i prebaciti u veču s 540. ;)
 

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
Re: Spremanje trave

Vožnja bala sa prijateljem! Danas njemu, a sutra meni!
 
W

Wilma L.

Guest
Re: Spremanje trave

:D ,

blago vama... ;)

ja se sama mućim,prvo trći traži ko bu 8imal ćas ti zbalirat,ako nađeš koga..

samo vi pomažite jedan drugome,bravo :D
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Re: Spremanje trave

nije nesto,ali eto da se vidi da se i kod mene radi.. :)

 
W

Wilma L.

Guest
Re: Spremanje trave

:D ,

bolje išta nego...

samo da se radi... :mrgreen:
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Re: Spremanje trave

Evo dokaza da se i kod mene danas nešto radilo. Isprobali smo konačno "novu" prikolicu za bale, znam izgleda smiješno voziti samo 4 bale na tako velikoj prikolici (to sam i sam rekao tati kad ju je prerađivao), ali za moje male parcele i za česti manjak šofera je ustvari dobra, dakle jedan traktor (Landini)+prikolica+jedan šofer=5 bala :D


 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Re: Spremanje trave

kako tovaris bale gore?
otkopcas i sa zadnje strane guras jednu po jednu naprijed? ako se ne varam,ono izmedju osovina su papuce,da ne guras prikolicu naprijed?
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Re: Spremanje trave

..ja.. kaže:
kako tovaris bale gore?
otkopcas i sa zadnje strane guras jednu po jednu naprijed? ako se ne varam,ono izmedju osovina su papuce,da ne guras prikolicu naprijed?
Hehe...sjedi, 5! :D Upravo tako kako si opisao. Ja sam stalno mislio da te papuće neće biti dovoljne i da ću odgurati i bale i prikolicu u neku provaliju, ali danas smo probali i dobro je. Inače poželjno je upeljati prikolicu u jarak na livadi jer onda mogu doći s traktorom skroz do nje i balu pustiti dobrih pola metra od ruba prikolice...i tak još 3 puta i puna je. Jedino me živcira to otkopčavanje...ali cilj je i bio da jedan čovjek sam sve napravi. Ali mislim da ćemo vjerojatno upregnuti kineza za nju, a na landini vilice naprijed i otraga i to je 6 bala odjednom, a sve su mi livade relativno blizu.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Spremanje trave

Odlično M.M, svaka čast na idei :mrgreen: :mrgreen:
Ste probali omotane bale, vjerojatno nebude išlo, osim ak s polja voziš pa doma omataš, kaj ne?!

JA na zimu radim nisku prikolicu za 6 bala, 3+3 sa strane utovar s prednjim vilicama od šasije od tamića, bude imala dupli barajt između 2 i 3 bale bude osovina, budem ju napravil što niže da mogu fino tovarit bez utovarivača, a bude se kopčala na dolnju poteznicu na 565, a same vozi još dvije bale, znači po turi 8 komada :!:

Možda joj složim i zračne kočnice, onda ju bude vukel 539 (ak bude mogao) :mrgreen: , a na 565 još jedne vilice, znači bilo bi i 9 komada po turi :D :D :D
 

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
Re: Spremanje trave

Evo još jedna slikica. Jučer sam se snašao sa svoja dva traktora, a prijatelj balira. Došao je u 8 sati navečer jer je drugom krepala balirka. Do 9 sati napravio je 10 bala! Sad ih je doma cca 45 kom! Za konjiće dosta!
 

Najnoviji postovi

Na vrh