• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Spremanje sijena i trave

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
Re: Spremanje trave

kikic MF kaže:
e da baš radi te žute kuče mi i je poznato. to je neka stara kuča uređena ako se ne varam. tu znam prolazit pa mi je poznat kraj odnosno ta kuča pa te zato pitam . malo je off al kaj bi ja kad mi bilo jako poznato
kad budes drugi put prolazil tud skreni gore do tog restorana na bregu oduševit ćes se i da ja jos o Ludbregu i njegovim ljepotama mislim stvarno je off ,moram malo poslikat i otvorit temu o Ludbregu
 

coban

Novi član
Tu od
25 Svi 2009
Poruka
24
Re:

Ratarko kaže:
zjockoo kaže:
UUUUUUUUU, koliko bala... :lol: ne bi li to bilo bolje napravit rolobale pa utovarivačem na prikolicu...? Tko god če ovo pokupit ručno bit če mu fešta...par dana... diplomirat če vile :lol:

Stvarno mi je žao što vam ne mogu pokazati koliko ta familija godišnje napravi tih mali kvadratnih bala , ovo što quercus_robur kaže da napravi 4000 bala slame bi sigurno trebalo pomnožiti sa brojem 2 ili 3 da se dobije broj njihovih bala iako je i njegov podatak od 4000 bala impresivan .

Meni je isto čudno što se ljudi teško odluče za okrugle bale , znam da je lova u pitanju ali recimo bratič mi je za 3.000 € kupio 15 godina staru Deutz-Fahr prešu koja radi jako fine okrugle bale . Bilo je malo popravljanja oko nje ali napravilo se ... Još ako se stara preša za kvadratne bale proda ne treba tako puno nadoplate koliko se čini ili se varam , ne znam jer se ne bavim tim poslovima ali meni izgleda moguče .


Sve ima svoje za i protiv.
Godinama sam za potrebe farme radio male kockaste bale sa svojom welger ap 12.isto tako od 4000 do 5000 komada godisnje.Muka je to,pogotovo ako ih slazes u staromodne sjenike pa kad moras bacati preko pante bale od 15 kg taj dan ti vise nije do nicega.Ali na zimu je druga prica,jer ja sa kockastim balama sam za 25 minuta nahranim 350 ovaca.Ponavljam sam.

Prosle godine sam uzeo class rolant 44,špaga,rekli bi balirka za pocetnike.Naravno da sam na njivi bio neusporedivo brzi u vrijeme sezone ali na zimu je druga prica.Odmotaj,odstrani trulo ako nisi na vrijeme pokupio,odnesi dva dobra naviljka u jedne jasle,sve u svemu onih 25 minuta se pretvorilo u sat i 10 minuta i to bez odmora.

Takodjer je problem skladistenja takvih bala jer se najlonom ne preporucuje omatati,pa moras kupovati skupi cvrsti najlon i slagati piramidalno sto opet iziskuje nekakav vilicar ili utovarivac traktorski.

Sada radim kombinaciju jednog i drugog,pa kad je vani -10,hranim sa malim kockastim balama.

ps nije istina da kockaste bale ne smiju pokisnuti,samo ih dobro nabijte stavite na kant po 2 ili 3 u grupi i nikakav ima pljusak ne moze nista.
 

gmiža

Član
Tu od
19 Kol 2007
Poruka
410
Re: Re:

[quote="cobanTakodjer je problem skladistenja takvih bala jer se najlonom ne preporucuje omatati,pa moras kupovati skupi cvrsti najlon i slagati piramidalno sto opet iziskuje nekakav vilicar ili utovarivac traktorski.quote]
Coban, a zašto se ne preporuča omatanje suhog sijene u najlon foliju :?: :scratch
 

coban

Novi član
Tu od
25 Svi 2009
Poruka
24
Re: Spremanje trave

Pa vidis neznam ni sam,ali da je to dobro pretpostavljam da bi to netko radio.Navodno krma ne diše :shock:
Neke balirke imaju mogucnost umatanja najlonom umjesto mreze,tako da bocne strane ostaju slobodne za cirkulaciju zraka i to bi bilo i najbolje ako se piramidalno slazu po vani.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Spremanje trave

nešto sam i kosio prošli tjedan, oko pola livada sam pospremio, a sad čekam vrijeme za dalje :D

Slikam0096.jpg

Slikam0098.jpg

Slikam0099.jpg

Slikam0097.jpg
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Spremanje trave

i kak se same ponaša, jel sluša :?: :mrgreen:
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: Spremanje trave

Auto pilot 8) Ma spustil malo dolje pa se vidil
 

Ronin

Član
Tu od
13 Velj 2009
Poruka
239
Re: Spremanje trave

Ferac 5 : 4 Same

Ništa bez fergusona hehe
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Spremanje trave

Ronin kaže:
Ferac 5 : 4 Same

Ništa bez fergusona hehe

toma84 kaže:
Fero je legenda

a 560 negdje u pozadini vuče kamionsku s 15 bala :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
bilo ga je strah slikati koliko ga je natovaril :lol: :lol: :lol: :lol: :D :mrgreen: :shock:
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: Spremanje trave

toma84 kaže:
Auto pilot 8) Ma spustil malo dolje pa se vidil


Da li možeš balu tak jako stisnut da ne ispada? PA da ju voziš skroz naprijed- ispred utovarivača a ne ispod?

Da li ide dobro kod 40 km/h? Ne njise se traktor?
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: Spremanje trave

@ Šanana - 560 je odmarao tih dana, može to i 539.
@ Mario - Može ju stisnut ,neće ispast. Nisam se vozio 40km/h jer je asfalt katastrofalan i otraga mi nije bilo nikakvog opterećenja na zadnje kotače pa nisam htio forsirat 8)
 

gmiža

Član
Tu od
19 Kol 2007
Poruka
410
Re: Spremanje trave

I danas se malo spremalo sijeno koje je usput dobilo osviježenje u nedjelju :oops: ,
pala kiša na njega tak da nije neka kvaliteta a nije ga ni količinski nešto :mrgreen:
evo par slika:
Rh8NrBoO0vjXW0jp.v.jpg

ER8li2MtDPE0SGKM.v.jpg

XbQRLSlQZS5GZKAz.v.jpg

DkQw6k84BikcTHKO.v.jpg

usput vidjeli da je neki "luđak" posijal neki drač, ko zna kaj bu s tim :mrgreen:
JWK3QhE2aHuO0dCX.v.jpg
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: Spremanje trave

ludjak ima dobar drač :blackeye :mrgreen:
Zasto zetorom omatas? Dovoljno brzo vrti?
 

gmiža

Član
Tu od
19 Kol 2007
Poruka
410
Re: Spremanje trave

Ma vrti Zetor tak kak vrti, prilično dobro :roll: ,
a zakaj s nim omatam :?: -zato kaj mi Sonalika nema priključak za kompjutor od omotača :? ,
a neće se sam napravit :lol: :mrgreen:
 

Najnoviji postovi

Na vrh