• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Spremanje sijena i trave

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Spremanje trave

To je stari PZ, radni zahvat 5m, a iza se je još mogao prikapčiti sakupljač, to ti je prekretač kombinirano s sakupljačem nešto bilo nekad davno u njemačkoj, šta ja znam, mene ovaj trenutno dobro služi jedino što je mrcina teška ko vrag, manji traktori ga nemogu nositi, niti 539, a niti 540! :D

Slično nešto radi SIP, mislim da se model zove ''STAR'' :scratch
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: Spremanje trave

Zove se SIP URO. To je sakupljač i prevrtač. SIP STAR je samo sakupljač onaj s jednim rotorom
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Spremanje trave

marko hurlimann xa86 kaže:
Kak to pokriva onaj razmak između glava????

Pa jednostavno, ima dugačke zubce na svkoj glavi koji pod turažom se savijaju prema dolje i na taj način rasteplju sijeno i pokrivaju se jedan do drugga, isto ko i na bubnjastoj kosilici noževi, oni kose onaj razmak između bubnjeva, tak tu i zubci!
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: Spremanje trave

znam kak kose noževi..
ali ovdje mi veliki razmak..pitam jer još nigdje nisam vidio takav stroj.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Spremanje trave

jednostavno, zubci su dovoljno dugački da pokrivaju razmak :!:
A nisam ga niti ja još ngdje vidio, možda je unikat vrijedan milione :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: Spremanje trave

Zupci ti se otvaraju na principu centrifuge i onda grabljaju ili prevrću
Marko kako si zadovoljan sa SIP STAR 300?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: Spremanje trave

Dosta dobro... nije mi niš zaštekaoa imam ga 2 sezone...
to je inače rabljeni..2god je bio star kad sam ga kupio..samo mu jako fali tandem.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: Sve vezano uz SIJENO

evo jedan detalj iz sjenare..

DSC00730.jpg


bijela zima i crno sijeno pojede,hehe..ali nije crno,fino se ljetos dalo naspremat sijena.tu i tamo se nađe s koje livade stare trave,ali pomiješano s ostalim sijenom ovce i to pojedu.prosjek diže sijeno ljulja i djeteline sa sijane livade(dts),s time da sam od prvog otkosa(400 bala/jutro)pola bala bacio jer se baliralo pred kišu,a nije bilo pravo suho.drugi otkos je dao duplo manji prinos,ali je zato na vrijeme košeno i dobro osušeno,i to sijeno dobije jedino janjad i ovce par dana poslije janjenja..80% sijena je s prirodnih livada zadovoljavajuće kvalitete..
 
B

brundalo

Guest
Re: Sve vezano uz SIJENO

abrkili kaže:
evo jedan detalj iz sjenare..bijela zima i crno sijeno pojede,hehe..ali nije crno,fino se ljetos dalo naspremat sijena.tu i tamo se nađe s koje livade stare trave,ali pomiješano s ostalim sijenom ovce i to pojedu.prosjek diže sijeno ljulja i djeteline sa sijane livade(dts),s time da sam od prvog otkosa(400 bala/jutro)pola bala bacio jer se baliralo pred kišu,a nije bilo pravo suho.drugi otkos je dao duplo manji prinos,ali je zato na vrijeme košeno i dobro osušeno,i to sijeno dobije jedino janjad i ovce par dana poslije janjenja..80% sijena je s prirodnih livada zadovoljavajuće kvalitete..
A di su te slike? ja ne vidim nista
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Re: Sve vezano uz SIJENO

Ni ja :) Brundalo, to ocito nama s godinama vid oslabio. Ne mozemo se mjeriti sa ovim mladicima ;)
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: Sve vezano uz SIJENO

a stvarno,ajde malo bolje pgledajte,hehe... :)

malo sam zaboravio stavit sliku,sjetite se vi stari kad ste bili nekad zaljubljeni,hehe.. :D
 
B

brundalo

Guest
Re: Sve vezano uz SIJENO

abrkili kaže:
a stvarno,ajde malo bolje pgledajte,hehe... :)

malo sam zaboravio stavit sliku,sjetite se vi stari kad ste bili nekad zaljubljeni,hehe.. :D
Nemoj od puste zaljubljenosti zaboravit poljubit curu ili nedaj bog nahranit ovce :) :)
 
V

vla

Guest
Re: Sve vezano uz SIJENO

Sta uraditi sa propalim balama koje nisu za ishranu stoke.
Imam dosta bala sena koje su prokisle i plesnive, pa me interesuje sta vi radite sa njima. Da li se mogu baciti na djubriste i pomesati sa stajnjakom za dobijanje djubriva, a da to ne utice na kvalitet zemljista kasnije pri rasturanju, ili pomesati sa ostalim bilnjim ostacima pa napraviti kompost, ili jednostavno popaliti.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,588
Re: Sve vezano uz SIJENO

Moj stric je imo bala slame ja mislim, neznam šta je bilo, možda i sijeno, odvezo je par kikindi punih a sad jel on to palio ili po njivi baco neznam...ali mislim da je palio.
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Re: Sve vezano uz SIJENO

vla kaže:
Sta uraditi sa propalim balama koje nisu za ishranu stoke.
Imam dosta bala sena koje su prokisle i plesnive, pa me interesuje sta vi radite sa njima. Da li se mogu baciti na djubriste i pomesati sa stajnjakom za dobijanje djubriva, a da to ne utice na kvalitet zemljista kasnije pri rasturanju, ili pomesati sa ostalim bilnjim ostacima pa napraviti kompost, ili jednostavno popaliti.

paliti ne bih preporučio,jer po meni to je šteta uništavati gotovo gnojivo,sam ga pomješaj sa ostalim gnojivom i pusti nek malo odstoji i evo gotovi novci :mrgreen:
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: Sve vezano uz SIJENO

tako je mike..

samo ga pomiješaj sa ostalim đubrom i to je to.ako ćeš na neku hrpu voziti đubre,onda na pod stavi to pljesnivo sijeno da bolje strune.odozgor će ga pritisnut đubre.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Spremanje trave

Otvaram sezonu 2009. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

kod deda smo jučer malo balirali :D








 

Najnoviji postovi

Na vrh