• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Spremanje sijena i trave

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Spremanje trave

Dima malo da, ali vatru ne!!!!

Treba mu češće očistit zračni filter, ja na našem Sameu kod djeda svaki mjesec ispušem filter! :D
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: Spremanje trave

tako treba vidi se va vodiš brigu o traktorima :supz:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Spremanje trave

heheh, a na imt 565 svaki tjedan,svaki drugi, ovisno o poslu jer u protivnom kadi ko parnjača, pogotova kad kosim neke velike trave, obavezno oprati kiler i ispuhati filter jer kad se zaštopa 20 konja je slabiji!!! :mrgreen: :mrgreen:
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: Spremanje trave

evo malo slikica iz košnje otave;ovo mi je jedna od najstrmijih livada...kosio sam sa strižnom GD kosom,dok je brat kosio sa IMT diskastom druge livade...

DSC00487.jpg


DSC00488.jpg


DSC00489.jpg
 
Å

Željko

Guest
Re: Spremanje trave

sjeneža kod mene...
košnja
Obrisan neispravan link.
sakupljanje
Obrisan neispravan link.
baliranje
Obrisan neispravan link.
za inokulante
Obrisan neispravan link.
a ovako izgledaju bale
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: Spremanje trave

Lijepe slike Željko :p ;)
kako dugo imaš taj dozator za inokulante??
kako si zadovoljan??
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: Spremanje trave

Lijepe slike željko
Daj stavi sliku gdje JD sakuplja :mrgreen:


željko dobar JD. A šta je ono napred, za čeg to služi?
Daj malo bolje čitaj


za inokulante
Obrisan neispravan link.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: Spremanje trave

marko355 kaže:
jebote vidim ja brojeve ali za šta to služi, šta oni mjere, nekužim!!!

Kao što vidiš u tu posudu ti ide inokulant s kojim se prska trava. Ove brojke ti označavaju koliko ga imaš u posudi. Služi za to da sjenaža bolje odfermentira, i na kraju ima bolji okus, te tim i krave radje jedu.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: Spremanje trave

jedno pitanjce za željka da ne kopam po drugim temama :!:
kolko je konja JD, kolki je zahvat rotokose, je li diskosna il bubnjasta i kolko košta :?:
da li bi ju mogla vuči moja munja, mislim s njom brzo i efikasno kositi
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Re: Spremanje trave

Ja bih samo rekao da ja ciljam na krone diskosnu od 2,40 m. Mislim da bi sa 85 ks radio dovoljno dobro. Bubnjaste su puno teže, ali se ne štopaju na krtincima, pa se još premišljam oko diskosne ili bubnjaste. Diskosna može višlje kositi nego bubnjasta, nijansu. A lucerna je jako osjetljiva na nisku košnju. Uh... toliko detalja
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: Spremanje trave

cabage kaže:
Ja bih samo rekao da ja ciljam na krone diskosnu od 2,40 m. Mislim da bi sa 85 ks radio dovoljno dobro. Bubnjaste su puno teže, ali se ne štopaju na krtincima, pa se još premišljam oko diskosne ili bubnjaste. Diskosna može višlje kositi nego bubnjasta, nijansu. A lucerna je jako osjetljiva na nisku košnju. Uh... toliko detalja

ti detalji se daju riješiti na bubnjastoj, ja imam sip bubnjastu i kod kupovine sam im rekao da želim da mi povišeno kosi, tako da su mi stavili ploče između donjeg djela tanjura i onog djela sa noževima pa sad perfektno kosi na visini oko 8cm, naravno kad je u ravnom položaju, a ako ju zakosim onda kosi niže.
samo se treba reči kod kupnje za taj dio i moraju ga metnuti
 
Å

Željko

Guest
Re: Spremanje trave

marko hurlimann xa86 kaže:
Lijepe slike Željko :p ;)
kako dugo imaš taj dozator za inokulante??
kako si zadovoljan??

Imam ga od proljeća.
Kaj se dozatora tiće sve je ok i dobro radi, samo je malo vise posla oko toga. treba "mekanu" vodu i treba paziti da se ne zaboravi uključiti i isključiti nakon svake bale.
 
Å

Željko

Guest
Re: Spremanje trave

bogec kaže:
jedno pitanjce za željka da ne kopam po drugim temama :!:
kolko je konja JD, kolki je zahvat rotokose, je li diskosna il bubnjasta i kolko košta :?:
da li bi ju mogla vuči moja munja, mislim s njom brzo i efikasno kositi
JD je 105 ks, zahvat kose je 280 cm, ima 8 diskova i na svakom po 3 noža, mislim da je bila oko 5 500e +PDV.
Ja kosim na eko okretajima i ide bez brige, a brzina košnje je oko 15km/h po brdu, a ako je njiva ravna i duga onda 25km/h bez problema!
Probao sam kositi i sa manjim JD 88ks i ide, ali malo sporije.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Sve vezano uz SIJENO

dakle,od košnje pa do skladištenja,sve što ima veze sa sijenom...

evo sijeno lucerne,ove godine mi je najbolje,fino osušeno,list jako sačuvan,stabljika nepresušena...

DSC00641.jpg


i bala,nije jako sprešana,zbog očuvanja lista..
DSC00646.jpg


a ovdje sijeno loše kvalitete(kao i slika)..

DSC00645.jpg


i bala strunula i popljesnivila zbog lošeg skladištenja.. :( :oops: :cry: takvih sam 100-injak ove jeseni zapalio,a ostatak na silu potrošio,da sve ne propadne...
DSC00648.jpg
 
B

brundalo

Guest
Re: Sve vezano uz SIJENO

@abrkili a ti meni odlucija izvadit mast do kraja a? :?
 
V

vi_ky

Guest
Re: Sve vezano uz SIJENO

Evo i mene malo :D .Zna li netko kontakt nekog tko ima ROTO bale u Lici :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:
 

Najnoviji postovi

Na vrh