• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Spremanje sijena i trave

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Re: Sve vezano uz SIJENO

Ja znam :) Ali gdje u Lici? Nije Lika tako mala .. ;)
 
V

vi_ky

Guest
Re: Sve vezano uz SIJENO

Bilo gdje u Lici ali da jedna ROTO bala nije skuplja 150 kn i da je kvalitetna :!: :!:
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: Sve vezano uz SIJENO

moj asvjet je da bolje uzmeš 20 malih bala,sigurnije je... roto bale znaju iznutra bit pljesnive,kolega iz sela mi je baliro u roto i iznutra mu se skoro sve pokvarile,jer je bilo vlažno sijeno.a to ne možeš vidjet.a opet,lakše ti je baratat sa malim balama jer sumnjam da imaš mehanizaciju...
 
V

Volintena

Guest
Re: Spremanje trave

Može pomoć/savjet/informacija?!

U pitanju su koze.

Zanima me:
1. Kolikih se sve dimenzija prave kockaste bale sijena i koje su najpraktičnije za korištenje kako bi se izbjegla pljesnjivost?
2. Koliko su teške pojedine bale sijena (naravno, ako se prave u različitim dimenzijama)?
3. Kolikih se sve dimenzija prave kockaste bale slame (za prostirku) i koje su najpraktičnije za korištenje kako bi se izbjegla pljesnjivost?
4. Koliko su teške pojedine bale slame (naravno, ako se prave u različitim dimenzijama)?
5. Kolike su cijene pojedinih bala, kako sijena tako i slame (šta određuje cijenu: težina, dimenzije ili nešto drugo?)
6. Kako se to prevozi, mislin, koliki su kamioni u pitanju? Razumin da su veliki u pitanju zbog kubikaže prostora koliki bale zauzimaju i kolika je cijena prijevoza u Dalmaciju (npr. iz Slavonije ili gori iz Međimurja)?

To me zanima kako bih napravija financijsku konstrukciju troškova/ulaganja.

Unaprid hvala!
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: Spremanje trave

ovako:

1-dimenzije su ti različite,ovisi od balirke.bale su ti negdje cirka 0,7 m duge,široke 0,4 i visoke 0,3... ako te zanima zbog šlepera,u njega ti stane 400-500 bala.što se pljesnivosti tiče,najbolje su manje bale,i mekše,jer je manja opasnost da se upali(upljesnivi) masa

2-opet,kažem ovisi od balirke,vrste sijena,pa do samog traktorista koji upravlja strojem.imam nekih bala koje su lakše od 8 kg,a i nekih koje su teže od 20...

3-pogledaj pod jedan,isto ti je...

4-pogledaj 2..

5-sijeno-cijena ovisi ponajprije o kvaliteti.recimo da je kvalitetno livadsko sijeno 10 kn/bala(10-15 kg),dok je lucerna i djeteline nešto skuplja..
slama-najčešće bale idu za 5 kn.

6-od mene jedan prijatelj šleperom vozi do splita za 5000 kn(ja sam blizu N.Gradiške)

ako ti treba slame,javi se na pp...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Spremanje trave

@ željko, potanja imam....
Čudno mi je ovo za inokulante, nikad nisam vidio naprijed na traktoru, jel to oriđiđi za JD-a il si to sam radio, mislim na postolje, inače znam da se to montira na rolerice i silokombajne, al prvi put vidim na traktoru, kak upravljaš s time?????
 
Å

Željko

Guest
Re: Spremanje trave

ŠANANA IMT 565 kaže:
@ željko, potanja imam....
Čudno mi je ovo za inokulante, nikad nisam vidio naprijed na traktoru, jel to oriđiđi za JD-a il si to sam radio, mislim na postolje, inače znam da se to montira na rolerice i silokombajne, al prvi put vidim na traktoru, kak upravljaš s time?????

Sam sam radio postolje/nosač za inokulante, kaj izgleda orginal? :D
Upravljane... ništa lakše, običan prekidač za struju.
Znači, spremnik za inokulante je naprijed, a prska otraga, direktno u balirku.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Spremanje trave

Aj sam misli da to prska travu ispred traktora pa onda to balirka na rola, a znači crijeva ti vode do iza na pickup preše i ti pomoču prekidača pališ pumpicu koja prska otopinu po travi, domišljato za 5, barem ti kutija ne smeta na rolerici, odlična ideja, tak ću nekaj ja iskemijati na prednji hidraulik kad budem silirao da mi prska u silokombajn! :mrgreen:
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: Spremanje trave

Zanimljivo
[youtube:3tu586wl]AQ3iUFM5PFk[/youtube:3tu586wl]
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: Spremanje trave

bio je u susjednom selu za prodat potinger zgrtač za prednju hidrauliku, ma ko novi 3,5 metara, za 1200 eura :D

a ovakvih duplih , znači da odmah u jendom prohodu napravi flanku ima dva u selu, fora ih je gledat dok s njima rade :D
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: Spremanje trave

zanimljiva kombinacija ;) ;)
da imam velike parcele odma bi kupio jedan,al i ovak isto mi se dopada :p
 
B

Bobo

Guest
Re: Spremanje trave

Ovakav stroj eliminira potrebu za "krivudanjem" prilikom baliranja kako bi bala bila jednolicna, zar ne?

Vjerovatno se moze nastimati sirina zboja koji se pravi i samo deres... Vrlo zanimljiva kombinacija.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: Spremanje trave

Bobo kaže:
Ovakav stroj eliminira potrebu za "krivudanjem" prilikom baliranja kako bi bala bila jednolicna, zar ne?

Vjerovatno se moze nastimati sirina zboja koji se pravi i samo deres... Vrlo zanimljiva kombinacija.
tak oje bobo dobro si rekao svaka čast..... 8)
al valjda ima mogučnost da radi široki slog otprilike jednake debljine kak sastrane tak i u sredini iako je sredina uvijek deblja neg sastrane.......
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Spremanje trave

Uuuu, prava stvar, moral bi si nabavit takvog zgrtača :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: Spremanje trave

ŠANANA IMT 565 kaže:
Uuuu, prava stvar, moral bi si nabavit takvog zgrtača :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
bar ne bi imao samo PH za šminku :mrgreen: :mrgreen:
al bolje iza jedan i natjeraš nekog s 539 da ti radi sloga i ti sam dereš s balirkom... :roll:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Spremanje trave

Hehe, ja baliram s 539 i welgericom :D , a s 533 i panonijom mi slog komšo radi :mrgreen: :mrgreen:, s 565 i PZ paukom od 5 m bratić prekreće ispred, i na kraju djed, tata i ekipa sa Sameom i 3 prikolice utovaruju i voze bale :lol: :lol:
Tu se dnevno rukne 1000 bala, ''dream team'' :lol: :lol: :lol:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: Spremanje trave

pričamo kad češ imati rolericu :mrgreen: :mrgreen:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Spremanje trave

marko hurlimann xa86 kaže:
pričamo kad češ imati rolericu :mrgreen: :mrgreen:

Pričat čemo o tome za jedno 2-3 godine :lol: :lol: :lol: :lol: , ak dobijem na lotu, možda i prije :lol: :lol: :mrgreen: ;)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Spremanje trave

da se malo oživi.....našao slike iz ljeta 2008. :D

aNaNa005-1.jpg


aNaNa006-1.jpg


aNaNa007.jpg


aNaNa011.jpg


aNaNa014.jpg


aNaNa015.jpg


aNaNa028-1.jpg


aNaNa030.jpg


aNaNa031-2.jpg


to na slikama je 2. otkos, tj. otava
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: Spremanje trave

kakav ti je ovo prekretač? malo mi je čudan..
 

Najnoviji postovi

Na vrh