• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Spremanje sijena i trave

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: Spremanje trave

moji su jučer počeli,al nisam kod kuće pa eto... ;)
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
Re: Spremanje trave

evo ja onda tu stavim opet
evo malo od mene
sve je počelo ovako u nedjelju


to dvoje su bili videi
a sada slijede slike
Fotografija-0002-3.jpg

Fotografija-0003-4.jpg

to je frend sa paukom
a sada ja nastupam
Fotografija-0001ta.jpg

Fotografija-0002ta.jpg

Fotografija-0003ta.jpg

Fotografija-0004-3.jpg

Fotografija-0005-3.jpg

i jedan video baliranja

danas mu maznuo 300 bala poslije škole znači od 14h do 16h
tako svaki dan ovaj tjedan,sad je navala za sutra smo več puni za baliranje cijeli dan
tu sam balirao ljulj
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
Re: Spremanje trave

jučer bilo vožnje bala do večera...pomagao sam teti tata balirao a ja vozio sa stricom ja sa caseom a on sa yto-m,nisam stigao slikati baš sve jer smo se jako žurili bilo je 480 bala,to je kod mene u dvorištu jednu sam prikolicu pospremio pod garažu pa su ju danas odveli kući pospremiti...
Fotografija-0001a.jpg

Fotografija-0002a-1.jpg

Fotografija-0003a-1.jpg
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
Re: Spremanje trave

zanima me kod vas u unutrašnjosti pošto se kreče cjena baliranja
e i dali ima tko za prodati balačicu claas manju ne veliku
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: Spremanje trave

a oko 2 do 2,5 kn/bala... a balirku ćeš naći u oglasniku,ovdje ih se baš i ne prodaje..za 2500-3000 eura nađeš da pjeva..

Evo i kod mene u subotu počela košnja.Pokosili nekih 2 jutra jer vrijeme nije još naj naj za sijeno.No dio smo pokupili,a dio se suši još..

prirodna livada..
DSC00860.jpg


lucerna
DSC00858.jpg


kombinacija za košnju
DSC00859.jpg
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
Re: Spremanje trave

vimi kaže:
zanima me kod vas u unutrašnjosti pošto se kreče cjena baliranja
e i dali ima tko za prodati balačicu claas manju ne veliku
ja baliram po 2 kune ,ali bale su perfektne,u selu baliraju po 2,5 kn ali bale nisu nikakve pa večinom svi idu k meni...
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Re: Spremanje trave

2 abrkili: kako se mali ponaša s tom kosom, za nju si pisao pa to znam, ali on? Kojom brzinom kosiš (nemislim na km/h)?

Kad stavim duži kip priključak, probat ću svoju s mališom čisto malo da vidim kako ide 2.2m i on, jer prije ju je nosio 539 par godina.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: Spremanje trave

pa ide prilično,samo dok ju zavrti prvi put...ne znam zašto mi se počne trest kad uključim kardan i naglo pustim kvačilo,kao da mu osovina nije u centru..inače kosi on fino s njom.to je 3 diska,i sad napokon sam relativno zadovoljan s njom,kosi ok,ne štopa se,jer sam skinuo onaj tanjur za slaganje otkosa(prije bi bio za štopanje),ali ne mogu ići brže od 3.spore jer ne stigne pokosit,ostaje čupavo na visini od 10-ak cm. i to na nekih 1600 okretaja motora.tvoja je s 4 diska? kako je 539 išo s njom?
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Re: Spremanje trave

5 diskova, 2.2m, išao je dobro, isto 1 brzom bude mu teško, pa je išlo 3 spora, dok u slabijoj travi može 1 ali nestigne pokosit, veći joj je problem slaba trava nego velika. Ursusom idem 2 ili 3-ćom ovisi o travi. Inače kvačilo polako puštaj, a ako trese dok kreće to ti je lamela na traktoru, probaj polakše puštat ali daj malo gasa a ne iz lera. Ja imam na prvom i zadnjem disku onu kapu što odbacuje i prva liga je u visokoj travi i ne štopa mi, dok bez one kod reduktora uopće nemože jer nakupi na njemu.
Kum ju je bio posuđivao i kaže da je lakša za vrtit nego 185 bubnjasta, isto je mazo s 539
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: Spremanje trave

je,lakša je za vrtit... a i lakša je po masi,pa valjd zato..

nikad neću prežalit što stari nije uzeo bar 4 diska.Inače imam i ja na zadnjem vanjskom disku taj lonac(kapu) i ide i s njim fino.ali taj tanjur za odbacivanje otkosa mi je baš kod tog vanjskog tanjura,i čim je viša trava,odma štopa da nije normalno.
Inače najviše mi se sviđaju BCS sa 4-5 diskova.čine mi se puno lakše od IMT-ovih,ali brže i bolje u košnji..
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Re: Spremanje trave

Moja je BCS, samo su bubnjaste brže u košnji, ali ove diskaste ne ostavljaju onak zbijenu travu u zboj pa neteba ić odma rastepačem.

Tako se i komšo zeznuo, kupio bubnjastu 135 a kosi s 540 i kinezom 45ks, mi mu govorili a on se bojao da će biti teška za vrtit od 165... A razlika u cijeni bila nešto sitno..
 

gmiža

Član
Tu od
19 Kol 2007
Poruka
410
Re: Spremanje trave

abrkili, ostal sam ti dužan odgovor; evo mi smo kosili s svojam kosom 5 diskova-vele da je to 2,05 m i jako smo zadovoljni s njom :!:
Košena je lucerna, poprilično visoka i jako gusta, i nije bilo štopanja ;) , mi nemamo onaj tanjur koji je tebe zezal, sad je tu napravljena neka kao daska-mi to tak zovemo al mi ju nismo ni prišaraflkjivali jer bi onda još više travu zbijala u uže otkose :idea:
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
858
Re: Spremanje trave

Prvi otkos je gotov. Nažalost nisam stigao slikat nove mašinerije u radu.

Dok sam završio u štali i došao na travnjak ostao je samo taj pauk.

Slike su loše, spremala se kiša, pa bi trebao smirit mobitel.

WIYN0V40Icof2Z_x.v.jpg


YKVdeW51oovhGCHV.v.jpg


5hMCZxQ_j1k2tR9H.v.jpg


YLkUiuj6T0Nc08Xo.v.jpg
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Re: Spremanje trave

17m zahvat? :shock: :?:

izgleda da ga fendonja osjeti. vidi se dim.. :)

koliko sijena moras susiti da imas potrebu za tolikim strojem?

i jos jednom,17m? :|
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
Re: Spremanje trave

Welger 52 & Deutz :mrgreen:
baliranje sijena iz usluge _bala/2,00kn




 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: Spremanje trave

super slike markach al od kud si točno to mjesto mi je jako jako poznato
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
Re: Spremanje trave

kikic MF kaže:
super slike markach al od kud si točno to mjesto mi je jako jako poznato
eh dok su dobri strojevi na njoj :D


to su Ludbreski Vinogradi tak se zove naselje odma iza Ludbrega prema Kalničkom gorju a tamo kod žute kuce skreće se prema restoranu ČRN-BEL koji je nalazi gore na bregu Ludbreg je poznat i po njemu
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
Re: Spremanje trave

........... i jos nesto zanimljivo tu je i izvor vode koja oće gorit.....ma Ludbreg ima svega
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: Spremanje trave

e da baš radi te žute kuče mi i je poznato. to je neka stara kuča uređena ako se ne varam. tu znam prolazit pa mi je poznat kraj odnosno ta kuča pa te zato pitam . malo je off al kaj bi ja kad mi bilo jako poznato
 

Najnoviji postovi

Na vrh