• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Spremanje sijena i trave

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Ljepo obavljen poso,ai urod trave mogao bi biti i bolji.
Zašto nezgrčeš sa manjim hurlijem??
 

mate22

Član
Tu od
18 Lis 2009
Poruka
420
tibore potpisujem.Dts je super krma,samo za one koji imaju uvjete da ju spreme kvalitetno...Radije mi ovce jedu loše livadno,nego loše dts sijeno...

ne znam. po mom iskustvu, prirodna livada puno prije ode u cvat nego dts. evo kod mene, livade već pelud praše, a dts je tek izbacio sjemenje/metlicu il što već. mene ne brine za dts jer iako su neke trave u metlici, lucerna, koje ima dosta, još nije ni počela cvjetat pa će kvalitetu spasit lucerna nadam se

mislim da je od trava mačji repak najkasniji... jedino kaj baš nema otave puno
 
H

Hurlimann86

Guest
Ljepo obavljen poso,ai urod trave mogao bi biti i bolji.
Zašto nezgrčeš sa manjim hurlijem??

Mogao bi biti, ali mi u te livade ništa ne ulažemo kolko izraste izraste.
Manji je bio na servisu, a i taj veći je od bratića pa on večinu poslova s njim radi.
 
K

KNOO

Guest
Pozdrav svima

novi sam na forumu , tako da mi nemojte zamjeriti .

Interesuje me koliko se može dobiti sjena iz jednog duluma zemlje ?

I koliko košta 1 tona sjena ?

Hvala unaprijed.

p.s. radim na faksu neki projekat , pa se raspitujem za cijene.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Cijena kvalitetnog sijena je od 0.8 do 1 kn,čak nekad i više.Ovisno o uvjetima prethodne sezone(suša,kišepoplave itd.)

Ne znam koliko ti je to jedan dulum,ali sa jednog jutra kvalitetne prirodne livade se može dobiti 200-njak bala.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
nemam puno slika, ali nema puno niti sijena za sada :D

26052011275800x600.jpg


ljute masine s kojima se sprema :mrgreen:

inace je trava puno slabija nego lani..
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
meni je jedna livada pobacila za 50% od prosle godine.Jbg prosle godine pak nisi mogao 3 dana nac u komadu suncana da pokosis travu.

trebam savjet nocas je palo malo kise sta kazete da pokosim danas livadu ,jel ce ova kisa joj smetat? do srijede ce valjda bit suho?
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
nemoj danas jos. evo kod mene tu i tamo krene sitno padat pa stane. pokosi sutra, prognoza za sada izgleda dobro..
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
nemoj danas jos. evo kod mene tu i tamo krene sitno padat pa stane. pokosi sutra, prognoza za sada izgleda dobro..

a kazu vec za srijedu da ce padat pa sad neznam jel ce mi se stic osusit!
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
kutinska prognoza je za sada bez kise. zavisi kakvo ce bit vrijeme, za sutra i ponedjeljak jos oblacno. pricekaj jos do sutra i prati prognozu.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Kad su ovako vrhom,meni cca 250,a Dadi cca 200 komada.
Ali nije preporučljivo toliko trpat,hehe.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Jel se njiše prikolica? :) Mislim da negdi ko balerina ide,sa tim balunkama kad legnu..
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Uh,njiše se kao luda,i još ako je dobro natrpan zadnji kraj,onda je sve na gumama prikollice,još i ruda udara gore-dolje.
Dečki moji,treba imat i muda to vozit,bome svi idu pješke asvalta,hehe.

EDIT:
ovo je slika od prošle godine,također smo tovarili kod dade,samo je druga prikolica,tu je isto bilo napeto,hehe.
 
Posljednje uređivanje:

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
evo kak smo mi delali...nemam slike od baliranja a baliral je ursus c-335 i kola
mccormick-international-624

zastava 80.10


tempomat:!::!::!:hahahaha...
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Fric:nešto mi poznata ova zastava... jel vi vozite bale na veterinarski fakultet?
 

Najnoviji postovi

Na vrh