• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Spremanje sijena i trave

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Kaj ti imaš protiv IMT- a, to su traktori koji su uzdigli poljoprivredu u hrvatskoj i na skoro cijelom balkanu, pa zato mi nemoj vrijeđati IMT!!!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,579
Nemam nikaj...osim kaj mi nisu omiljeni.
Glede uzdizanja...nisu bili samo oni. Bilo je tu Zetora, Torpeda, Ursusa, rabljenih zapadnjaka...pri nama nisu u većini.
Mi imamo traktore >45 let, a ni jednog imt-a ...
Čak ni ne volimo kad nam netko dojde na dvor s njim.
Japa mu mam veli: daj se mekni, da morem posipati piljevinu po tom fleku :D: :icon_rofl:

Nego, zakaj ti imaš đonija ispod svojeg imena? :confused:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Jučer se počelo kositi,srednja žalost,nastavak slijedi krajem tjedna,stalno neke izvanredne situacije me štrecaju, , ,
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,163
Ovako,kolega traži pauk za okretanje sijena,koji bi bil onak jeftin a kvalitetan? Pogonil bi ga IMT 533 ili universal 530 DTC

Niko nezna il niste vidli pitanje? hitno je :s:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
uzmeš vućenog FAHRA iz Germany,napravi se ram za nošenje i gas,obratiti pažnju malo na mehaničke dijelove koji se vrte
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,579
Nije ti taj Fahr baš neka sreća...
 

Kuba

Član
Tu od
8 Velj 2011
Poruka
175
FAHR nije loš stroj,ja sam ga imao godinama,i onda je susjed prodavao SIP SPIDER pa smo uzeli njega,pošto se s njim smije skretat nemora se dizat i SIP je noviji,ali to se tiče jačine materijala na FAHR-u se nije nikad potrgao niti jedan zubac,a na SIP-u je jedno 4 zuba i 2 ove ruke što drže zub
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Nije ti taj Fahr baš neka sreća...

Kad su krenuli okretači sijena oko 1980 god kod mene je bilo puno takvih Farova nažalost vrijeme ih pregazilo bili su to dobri strojčeki osim loših vilica koje je trebalo često piksirati a malo mesa oko bolcni ovi veči su ipak puno bolji no danas Fahr baš i ni je dobar makar ga imam i to je več treći u nekih 30 i više godina .
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Danas cijel dan kosil, dobro, malo sam se vozil i na suho jer sam isel braticu kosit 15 km u jednom smjeru udaljenu livadu..




I evo jedan zanimljiv broj radnih sati koje sam uocil sad pred sat vremena dok sam ugasil traktora:
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Bas bi i mogel, samo jednom do sad sam ga igral.. Pa mozda se kaj i dobije, pa dode neki novi traktor da zamjeni ovoga mojega srbina, danas je bilo dosta i njemu i meni..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
I ja sam jučer i danas namazal 1000 kockica.

Nego, kolega, kakva ti se čini moja pšenica do livade?? Naravno osim onoga kaj je voda odnela.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Dobra ti je psenica, al stvarno je dosta voda unistila, sigurno jednu trecinu..
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Jučer je bilo napeto,od 5 do 10 navečer,580 kockica izveženo a samo tri punoljetna u akciji,iza nedelje krećemo dalje, , ,
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Kolika je vrijednost 1ha nekakve livade za pokositi?
Tj pšenica prorasla od trave nakon silnih kiša, pa me zanima neka okvirna cjena koliko bi moga tražiti za to ?
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,651
Bez, zamjere..ZERO..00000, još bi ti trebao platit da ti netko pokosi i odveze..barem je tako kod mene,
 

Najnoviji postovi

Na vrh