• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Spremanje sijena i trave

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Tako i kod nas, daju dzabe samo da se ocisti, tako uzmem svake godine 3 - 4 ha lepe trave
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Kolika je vrijednost 1ha nekakve livade za pokositi?
Tj pšenica prorasla od trave nakon silnih kiša, pa me zanima neka okvirna cjena koliko bi moga tražiti za to ?

Kao što kolege bhorv i samed1972 kažu, uzmi koliko ti neko ponudi i dobro. Ili to sam pokosi, izbaliraj pa kasnije prodaj bale, možda tako dobiješ nešto više, mada to sve opet zavisi pošto će biti bale kad ih budeš prodavao.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Imam loša iskustva kad je sjenaža pšenice u pitanju. Možda bi bilo bolje kad bi se radila sa silokombajnom ili u rol bale ali sa samoutovarnom se dosta kvari.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
danas se uspjelo pospremiti pokošeno,ostala još jedna ral do utorka za pokositi,spremljeno je 1200 kockica i 24 role 150x120,ostaje još možda 7-10 roli ,sijeno je puno kvalitetnije u odnosu na prošlogodišnje
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Evo jedna prašnjava od mene
DSC_0742.jpg


Nije bilo vremena slikat,kod mene se izvezno u dva dana cca 1200-1400 kockica a kod šogora smo napravili 90 velkih au međuvremenu smo još sjanažu balirali.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Dado, jel to AP 42??

Ja sam jučer i prekjučer natukao 1300 komada, sve je izveženo, ostalo mi je još oko 3 rali za pokositi, to bude drugi tjedan, s time da 2 rali ide u role, dosta mi je kockica više!

Kod ujaka smo jučer izvezli 17 rola i to je to.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Ja sam napravio nekih 50-tak rolo bala. Nastavak bude idući tjedan, trave ima dosta jer je bilo kiša i svuda je bila navežena gnojnica tako da sam zadovoljan. Nastavak bude idući tjedan, a ostalo je još najmanje 150 rolo bala.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Da Šanana to je ap 42.
Nama isto ostalo još 3 rali za kosit,nema sijena ko lani ali ga opet ima i previše.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
@toma 84 ako me oci ne varaju pozadi je SIP roto 165 G sa onim sistem otvaranja na spagu?
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,163
Spremanje sijena kod kolege,za sad nemam slike Universala 530 i balirke


picture.php


picture.php
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
@toma 84 ako me oci ne varaju pozadi je SIP roto 165 G sa onim sistem otvaranja na spagu?


185G je otraga sa okretanjem na špagu, ali imam hid cilindar za dizanje tako da špagu ne koristim...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Prednja kosa ti ostavlja dva reda??? Ima 4 bubnja mala predpostavljam? Ne gazi traktor otkose?
 

Najnoviji postovi

Na vrh