• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Spremanje sijena i trave

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,691
Bolje od najlona i izdrži 2-3 godine bez brige ako ju sam ne podrapaš.E sad koliko košta to neznam.
Imam tri
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,698
ma treba mi za pokriti sijeno. imam viška bale koje u 12 ili 1 mj idu na vrt kao malč, ali da ih ne pere kiša jer će zatrulit pa će ih biti teško rastepsti po vrtu. stavio sam sad najlon gore ali ove oluje koje bile su mi sve rasturile. a znam imat i više sijena kojeg ne mogu pospremit u sjenik pa da imam za pokrit, a bitno je da traje ipak više godina...
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,976
Mislim da je htio reći da ako radi silažu,ostaje mu najlon kada potroši silažu,te da taj najlon iskoristi za pokrivanje bala.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,443
Za koje bale je rađen ovaj nosač 120 ili veće?
Koji je Ф cijevi koje nose balu i koliki je razmak između tih cijevi?
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,516
Za koje bale je rađen ovaj nosač 120 ili veće?
Koji je Ф cijevi koje nose balu i koliki je razmak između tih cijevi?
Za bale 120. Razmak cijevi je nekih 82. Cijev je vanjski prečnik 76, stijenka 3 mm stim što ima unutra umetanje druge cijevi f68, 35 cm dužine, radi prenosa i nekih težih stvari da nosi 1t po potrebi uz sigurnost.
Razmak od 80 do 85 je uredan. Meni je ispao 82,obrada nosača 80x80x05, trebao sam još po 1 cm obraditi glodalocom ali mi je ispao dobar radijus i tako ostalo da se u nju ubace ove 76.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,796
Za koje bale je rađen ovaj nosač 120 ili veće?
Koji je Ф cijevi koje nose balu i koliki je razmak između tih cijevi?
I sa 80 i 85 razmakom ti možeš nosit balu 160-180 jedino manje od 90 propadnu između vilica, za razmak je bitnije dal misliš nosit suho ili zeleno odnosno omotano u foliju.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,443
Planiram nositi i suho i zeleno, bale su prečnika 125 cm. Samo što bi ovaj nosač radio za prednji utovarač, tako da sa njim mogu tovariti i slagati bale. Planirao sam raditi nosač sa šiljcima ali sa njim mogu samo bale koje nisu zamotane u foliju, dok ovaj sa cijevima može baratati i sa onim u foliji.

Ovaj dio nisam razumio: "obrada nosača 80x80x05, trebao sam još po 1 cm obraditi glodalocom ali mi je ispao dobar radijus i tako ostalo da se u nju ubace ove 76" na šta se tačno odnosi, šta si obrađivao na glodalici i zbog čega?

I da, zaboravih pitati koja je dužina cijevi, odnosno koliko idu ispod bale? Mislim da je dovoljno 1m ili možda moraju biti duže od bale?
 
Posljednje uređivanje:

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,443
Super je ovaj sistem da preklopiš cijevi ili šiljke, šta ti već treba.
Jesi ovo sam radio?
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,516
Ovaj dio nisam razumio: "obrada nosača 80x80x05, trebao sam još po 1 cm obraditi glodalocom ali mi je ispao dobar radijus i tako ostalo da se u nju ubace ove 76" na šta se tačno odnosi, šta si obrađivao na glodalici i zbog čega?

I da, zaboravih pitati koja je dužina cijevi, odnosno koliko idu ispod bale? Mislim da je dovoljno 1m ili možda moraju biti duže od bale?
Ja kad trebam da uklopim okrugli cijev u pravougaonu odradim to glodalicom a vi to uradite brusilicom. Meni je jednostavnije i imam spajanje pod uglom koji odredim ili pravim, bez greške.
20241028_202929.jpg 20241028_202939.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh