• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Spremanje slame u rolo/kocka bale

jugi

Član
Tu od
9 Lip 2013
Poruka
184
igordulic@
a sta biva kad vam dodje zima i sneg? kako onda uzimate bale,zar nece nahvatati plesni i u budjati se??
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Misliš zašto ju ne grabljam???

Ma nema potrebe, imam toliko slame na ponudi da neču sve niti izvesti, samo koliko mi treba da na punim štagalj za moje vlastite potrebe.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Misliš zašto ju ne grabljam???

Ma nema potrebe, imam toliko slame na ponudi da neču sve niti izvesti, samo koliko mi treba da na punim štagalj za moje vlastite potrebe.

Da,da na to mislim. Nego zašto na ovoj jednoj slici kolega Belec "izvlači" balu iz balirke?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Dovezao je balu s kraja parcele i otvorio je komoru, a bila je ugašena pa nije bala htjela ispasti, onda je uključio pa je ispala sama.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Dovezao je balu s kraja parcele i otvorio je komoru, a bila je ugašena pa nije bala htjela ispasti, onda je uključio pa je ispala sama.

Pa tako bude i meni kad dignem vrata, a ne uključim kardan...
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
i sa slamom je gotovo! :icon_super:
li9q.jpg

j0fy.jpg

434k.jpg

ibhv.jpg

2r1t.jpg

r7dq.jpg

h8x8.jpg

8uio.jpg

7znl.jpg
 

igordulic

Član
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
226
Malo cvrsce bale i onda 4. red se moze sloziti
ha87.jpg

7w3i.jpg

Evo ekipe od zadnja dva dana:
b6in.jpg

gefn.jpg

lvvg.jpg

6ce7.jpg

2r5x.jpg
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
DINO

Kakve su ovo kockaste bale, to neka mini quadrant balirka radila???
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Da,to je radila kvadratna balirka,ali manja,nije bas mini,neka DF neznam broj,tjera ju MF 75ks bez vecih problema.
bale bas i nisu nesto spresane,jer ako vise spresa,puca spaga,zato bale izgledaju malo cupavo.
inace tu balu drzi 5 spagi,i to onih debelih.
bala i ne izgleda nesto,ali tezi poput rolo bale,jer je puno vise nabijena.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Imaš kakve slike te kombinacije??

nemam,nisam bio na polju kad se baliralo.
inace tu balirku tjera MF 294S,onaj sa utovarivacem sto sam dao sliku.
ako ga kad uhvatim na polju,uslikat cu da vidis.
jos da nadodam,prednost tih bala je sto se ustedi jako puno prostora kada se slaze u staglju,dok kod rolo bala ostaje dosta supljina jel.
 

igordulic

Član
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
226
Ako se na mene odnosi u pitanju je df 2685,ali sa nisu sve moje parcele nesto je i jd 1177 kosio a nesto i zmajcek 142.
 
Na vrh