• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Spremanje slame u rolo/kocka bale

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Evo i od mene jedna slikica. Nije puno ali eto.. :)

ackd.jpg
 

borovicb

Član
Tu od
29 Velj 2012
Poruka
406
d467.jpg

baleranje
tugr.jpg

tak smo dimo vozili
9j5e.jpg

tak smo slozili
ymg6.jpg

pa smo pokrili
Tu ga 154 bale a pod krovom v škednju ga ih malo manje od 200. 100 bale ječmene slame, 50-ak zobene, ostalo je pšenična. Još je jučer i danas balirana slama od tritikala, 83 bale su.
pozz
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
evo 2 slikice i od mene u prijevozu slame....... bilo je puno previše bala, pa sam već i volju za slikanjem izgubio......


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


borovicb ljepe slike, a s čim si slago bale???
 

borovicb

Član
Tu od
29 Velj 2012
Poruka
406
hvala. I tvoje su ljepe.
8kvl.jpg

stim smo ih slagali, malo se loše vidi ali bum ga dns zaslikao.
To je utovarivač za gnoj, ali umjesto korpe/kašike smo stavili špicu.
i stim na na polju tovarimo na prikolicu.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Par slika od zadnjeg transporta slame kod kolege.
Vozio sam po 20 bala na dvije prikolice, a kolega je tovario s onim mojim utovarivačem.









 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Kojih su dimenzija bale i daj mi reci koliko je duga i široka prikolica iza celtisa
Odličan posao, strojevi za 5
 
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
308
Širina bale je 120 cm a visina 165 cm, a prikolica nije naša nego od kolege, neznam tocno sirinu a duga je 8 metara ja mislim
Hvala!!! :D
 

nikola96

Član
Tu od
18 Lip 2013
Poruka
96
kak to da spremaš slamu za piliće,, u mom kraju uglavnom sa piljevinom il čim već nastiru.
 
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
308
toma84 - prikolica je odlicna stvarno ko stvorena za bale
nikola96 - paa jako tesko je nabavit piljevinu, a i vise bolesti se nakuplja u piljevini ako malo odstoji i sa slamom nam je lakše i slama je puno bolja za gnojenje zemlje od piljevine, kolko sam cuo da piljevina ukiseljuje tlo, ako se ne varam.
 

nikola96

Član
Tu od
18 Lip 2013
Poruka
96
aha.. baš bi kod mene jedan stolar i kaže da radi samo sa suhim drvom i besplatno daje piljevinu odnosno hoblovinu ljudima u kraju samo da se riješi toga
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Pozdrav svima!
Gledam cijene slame po internetu i sve se to prodaje po komadu,bilo u rolo ili kockastim balama...
Koja je realna cijena slame sa dostavom (balirana u kocke ili rolo bale) po kg i kada se može najpovoljnije kupiti?
Kolika je njezina vlažnost?
Treba mi za grijanje...
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Pa najjeftinija slama je onda kad je najviše ima, znači u žetvi.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
kod mene dosta ljudi zaorava slamu. srećom, više nitko ne pali. ali, baliranje je, ako se ne varam, uslužno, 2 kn/kom za malu balu. ja sam ove godine ostavio sve od ječma što je bilo na njivi, samo žitnu sam pokupio. ovdje se nema to kome prodat. najbolje bi ti bilo da se probaš dogovorit s nekim nakon sjetve, pa si pobaliraš kasnije, platiš baliranje i to je to, ovdje ljudi rade tako ako im treba slame, a ne siju žitarice. što se vlage tiče, ne bih znao točno, ali gore ko lude :D: vlaga bi trebala bit jako niska, upljesnavilo bi se da je mokro. susjed je radio peć na rolo bale, grije radioničku halu s time, samo, to je ogrooomno, ako nemaš utovarivač, bolje ti je kockarice...
jesi razmišljo o baliranju kukuružnjaka za grijanje?
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Nisam,jer njega je nemoguće kupiti,to svi ostavljaju po njivama...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
to bi mogo na nekoj manjoj parceli ako neko bere ručno. prođeš strižnom kosom, ona ga fino složi, a stabljika ostane čitava. probaj se s nekim dogovorit, sigurno ima netko ko bi bio sretan da ga rješiš kukuružnjaka s njive, ja bi :D:
 

igordulic

Član
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
226
Mi smo balirali prvi put ove godine,istarupirano za lozenje,i super gori,samo moraju bit mekse bale,pa je malo problem za transport.
Ali soja je najbolja varijanta za grijanje,to moz biit i nabijena bala,a gori jako dobro,em ima dosta kalorija.
 

Najnoviji postovi

Na vrh