• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Špricanje kukuruza protiv trave

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Zašto ne laudis,uništava sve a ide do osam listova čak.Gdje nemaš korova ideš sa pola doze,eventualno ako se kasnije pojave ideš sa drugom polovicom u korekciju.Ja sam tako jedne godine uštedio na 20 hektara špriciva za 5 hektara,jel gdje nema korova čemu punu dozu bacati,i ne smeta biljci špricivo,i nakon pola sata može kiša pasti neče ga isprati.Lumaxs mi nije bio dobar,zato sam ga izbacio i treču godinu več špricam sa laudisom,i nema fulanja.
 

dmatkovic96

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
164
Sa laudisom ču i ja evo treću god za redom. Super mi se pokazao, jednom me čak i lagana kiša uhvatila ali bilo je sve u redu.Nisam išao prije 5-og lista u prskanje osim ako su negdje korovi naglo krenuli. Samo sam lani na jednom komadu gdje je bilo dosta slaka išao popraviti, stavio litru mustanga i uključio špricu gdje je trebalo.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
Lumax je ok, ali iza njega ne ide sjetva lucerne, grašaka i sličnih kultura. pa treba to imati u vidu. Problem je sastojak mezotrion koji smeta navedenim kulturama
Nemoj širit dezinformacije...Mezotrion je u Lumaxu u koncetraciji (37,5 g/l), a u Callisto 480 SC je Mezotrion (480 g/l), stoga, 18 mjeseci nakon primjene herbicida CALLISTO 480 SC, na istoj površini ne smiju se sijati šećerna repa, stočna repa, cikla, salata, špinat, grašak, grah.
Znači da je u Lumaxu zanemariva koncetracija mezotriona, koja ne šteti kulturama koje si naveo već samo korovu..
2.gif
 

BRIHOVCAN

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
98
dali mi može neko reč dali lumax uništava i divlji sirak ? koju količinu stavljate lumaxa na sto litara vode ? pitam zbog toga što neki kod nas stavljaju 0,8 l na sto , neki cijelu litru?
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
Lumax NE uništava divlji sirak iz rizoma, samo iz sjemena. Količina sredstva na 100 litri vode nema veze, bitna je količina po jedinici površine. Dali prskaš prije ili poslije nicanja, prema tome odrediš količinu vode, naravno da nakon nicanja ide manja količina vode.
 

aterik

Član
Tu od
15 Pro 2012
Poruka
169
molio bih za savjet, koje sredstvo protiv trave primjeniti u kukuruzu sa visokim grahom?
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Lumax je prava stvar i odlicno rijesava korove,osim u slucaju ako imas sirak...ako ima sirka zaboravi,morat ces ic u naknadno tretiranje sto ti udvostrucuje trosak! !!
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Nemoj širit dezinformacije...Mezotrion je u Lumaxu u koncetraciji (37,5 g/l), a u Callisto 480 SC je Mezotrion (480 g/l), stoga, 18 mjeseci nakon primjene herbicida CALLISTO 480 SC, na istoj površini ne smiju se sijati šećerna repa, stočna repa, cikla, salata, špinat, grašak, grah.
Znači da je u Lumaxu zanemariva koncetracija mezotriona, koja ne šteti kulturama koje si naveo već samo korovu..
2.gif

moram reći da to nažalost (po mene)nisu dezinformacije...naime imal sam kukuruz (sva sreća pol jutra) koji je bil tretiran Lumaxom i na proljeće sam tamo sijal lucernu koja je u redu iznikla,ali kak se počela razvijati tak se počela i sušiti i moral sam preorati...:mur::mur::mur:
...posle sam detaljno pročital uputu na ambalaži i naravno tam stoji da se tek nakon 18mj poslije tretiranja smije sijati lucerna...:confused:
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
molio bih za savjet, koje sredstvo protiv trave primjeniti u kukuruzu sa visokim grahom?
Dost , dual gold, stomp. prije nicanja, ako travu smatraš uskolisne korove.
 

aterik

Član
Tu od
15 Pro 2012
Poruka
169
nije velika površina (2000 kvadratnih metara) tako da je bitno da ne smeta grahu a manje ostane za motiku... dual gold bi bio izbor ako sam dobro skužio(google) ide nakon sjetve prije nicanja dok je ova dva potrebno unositi u tlo...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Bhorv ne širim dezinformacije nego samo prenosim što mi je savjetovao Syigentin savjetnik Krešimir Banović (099 249 5886) jer je sjeme lucerne pre skupo da ti ju poslije sjebe zaostali herbicid u zemlji.
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
jel ko špricao sa Kobanom T?čuo sam od par ljudi da su zadovoljniji njime nego Lumaxom?a i jeftiniji je..sad sam u nedoumici uzeti koban ili lumax?
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
ja sam prošle godine šprical sa Koban T , zadovoljan sam bio ,svake godine mjenjam herbicid, da ne bude stalno isto...
nemaš kaj pogrešit sa Kobanom
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
prije nicanja i poslije do tri lista što mi jako odgovara a ide ga 3 do 4 litre na hektar.a ja ga budem nabavio za 105 kn liru sa pdvom pakiranje 5 litara,dok bi me lumax došao 135 kn sa pdvom isto 5 litarsko pakiranje..:icon_scratch:razlika mi je prevelika..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
ja budem isto sa Lumaxom prskal, uvijek idem nakon nicanja korova kad je kukuruz na oko 4listova ili više.....kupio sam ga u Gudovcu, 118kuna sa PDV-om litra
 
Na vrh