• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Spricanje ultra smanjenom kolicinom vode

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Dali netko ima iskustva sa ovom spricom http://www.micron.co.uk/product/the_herbi-4 Prodaje ih po cijeni od nekih 900kn http://www.agra.hr/osx/hr/c10/Prskalice-za-herbicide/a8/Prskalice-za-herbicide.html

Kaze da se moze spricati sa nevjerojatnih 10-30 l/ha???? Jeli to cisti marketing ili je moguce, ako treba aplicirati npr. 5 litara sredstva po hektaru, da se to mijesa u nevjerojatnoj kolicini sa npr. 25 litara vode? Ako se u google ukuca "herbi-4" ispadne da to nije nepoznat produkt.

Sto mislite?
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
panther kaže:
Herbi. Nevjerovatna stvar.Ja sa njim prskam između voćaka u redu.Super je.

U medjuvremneu sam malo surfao i u manualima za herbi-4 http://microngyomirto.com/docs/herbi_4.pdf i herbiflex-4 http://microngyomirto.com/docs/herbiflex_4.pdf nasao ovo:

"To prepare the spray mix first read the product label to determine the quantity of
product to be applied per hectare e.g. 2 litres of glyphosate per hectare. Then
determine the total spray volume to be applied per hectare with the Herbi-4 i.e. 10 or
20 litres per hectare. Calculate the ratio of product in water e.g. 2 litres glyphosate +
8 litres water = 10 litre mix = 1: 4. Use this ratio to prepare the correct dose for the
spray tank or bottle e.g. with a 5 litre backpack mix 1 litre glyphosate with 4 litre of
water."


Posto je herbocor ili Veterinin Total 480 SL glifosat rekao bih da se mogu mijesati u deset puta vecoj koncentraciji, odnosno 20 do 40 litara mjesavine po hektaru, sto ispadne da ovdje stvarno nije rijec samo o marketinskom stosu.

Ujedno imam i pitanje, kojim sredstvom prskas? Jeli imas Herbi-4 ili Herbiflex-4? Koliko pise Herbi-4 ima fiksni promjer spricanja od 1.2 metra. Kako uspijes ne pospricati vocke, ako spricas sa Herbi-4 za kojega nisam nasao da ima mogucnost stavljanja stitnika?
 

panther

Član
Tu od
14 Sij 2008
Poruka
43
Prskam sa herbocorom ,malo ako ode po voćki to su jako male količine i to ne smeta.Nedavno sam kupio roto malčer koji ima ugrađen rezervar za herbicid pa prskam i kosim sve u prohodu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
panther kaže:
Prskam sa herbocorom ,malo ako ode po voćki to su jako male količine i to ne smeta.Nedavno sam kupio roto malčer koji ima ugrađen rezervar za herbicid pa prskam i kosim sve u prohodu.
Pokaži ga...
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
panther kaže:
Herbi. Nevjerovatna stvar.Ja sa njim prskam između voćaka u redu.Super je.

Hvala na odgovorima. Zanima me iskustvo iz prve ruke vezano za herbi, odnosno tehniku smanjene kolicine vode.

Dali si probao koristiti herbi sa insekticidima i drugim "ne-herbicidima"? Jeli ta spravica :) u stanju rasprsivati smjesu vode i sredstva ako "glava" uredjaja nije paralelna sa zemljom?

ideja mi je nabaviti herbi ili herbiflex i u prvom ga redu koristiti za herbicide, ali bih ga prve dvije-tri godine dok su vocke male (lijeske) htio iskoristiti i kao prirucno sredstvo za insekticide/fungicide, ako bude trebalo.

Edit
Dali ima jos korisnika herbija?
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
lani sam u se-kra vidio isto takvu špricu ali sam od drugog proizvožača i koštalo je oko 400kn s pdv-om
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,239
Ta sprica je super stvar. Koristi malu kolicinu vode, a veoma je brza. Kad prsces ides veoma brzim hodom. Moze se koristiti samo za spricanje trave jer se voda iz spremnika prirodnim padom spusta u vrh sprice( u spricaljku), a u spricaljki ima mala pumpa koja radi na baterije i ona rasprsuje sredstvo. Vrh sprice uvijek mora da bude nize od spremnika za sredstvo da bi se sredstvo moglo salijevati u spricaljku. Prava steta sto se sanjim nemogu spricati i stabla. Jedino mozda kad bi umjesto tvornickog spremnika za sredstvo koristio spremnik pod pritiskom (spremnik od klasicne prskalice) koji bi slao vodu do spricaljke, tako nekako bi se moglo improvizovati
 

KOBAC

Član
Tu od
13 Svi 2008
Poruka
419
Ranko kaže:
Ta sprica je super stvar. Koristi malu kolicinu vode, a veoma je brza. Kad prsces ides veoma brzim hodom. Moze se koristiti samo za spricanje trave jer se voda iz spremnika prirodnim padom spusta u vrh sprice( u spricaljku), a u spricaljki ima mala pumpa koja radi na baterije i ona rasprsuje sredstvo. Vrh sprice uvijek mora da bude nize od spremnika za sredstvo da bi se sredstvo moglo salijevati u spricaljku. Prava steta sto se sanjim nemogu spricati i stabla. Jedino mozda kad bi umjesto tvornickog spremnika za sredstvo koristio spremnik pod pritiskom (spremnik od klasicne prskalice) koji bi slao vodu do spricaljke, tako nekako bi se moglo improvizovati

ajd malo pojasni( jel misliš na herbi 4 ili nešto drugo, koja je cijena, koliko ga dugo imaš, idr.) ako moš sliku nabaciti.
kolko se može ošpricati i sa kolko vode? kako praviš smjesu ( u kojim omjerima koncentrata i vode )
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,239
KOBAC kaže:
Ranko kaže:
Ta sprica je super stvar. Koristi malu kolicinu vode, a veoma je brza. Kad prsces ides veoma brzim hodom. Moze se koristiti samo za spricanje trave jer se voda iz spremnika prirodnim padom spusta u vrh sprice( u spricaljku), a u spricaljki ima mala pumpa koja radi na baterije i ona rasprsuje sredstvo. Vrh sprice uvijek mora da bude nize od spremnika za sredstvo da bi se sredstvo moglo salijevati u spricaljku. Prava steta sto se sanjim nemogu spricati i stabla. Jedino mozda kad bi umjesto tvornickog spremnika za sredstvo koristio spremnik pod pritiskom (spremnik od klasicne prskalice) koji bi slao vodu do spricaljke, tako nekako bi se moglo improvizovati

ajd malo pojasni( jel misliš na herbi 4 ili nešto drugo, koja je cijena, koliko ga dugo imaš, idr.) ako moš sliku nabaciti.
kolko se može ošpricati i sa kolko vode? kako praviš smjesu ( u kojim omjerima koncentrata i vode )
Mi tu prskalicu imamo vec jedno godinu/dvije. ali ja nism znao kako se to zove, jednostavno prskalica za travu i gotovo. Poceo citati ove poruke pise neki herbi reko kakva je to prskalica, kad sam vidio slike pa reko ja imam takvu prskalicu. Ja svoju nisam jos koristio u vocnjaku posto nemam zastitni okvir da sredstvo neide na vocke jer prvih par godina dok su vocke jos mlade nevalja da dolaze u dodir sa herbicidima tako da jos prscemo sa obicnom jer za nju imamo zastitni okvir. Prskali smo neku travu oko vocnjaka cisto za probu i stvarcica super radi. Gledao sam kod jednog covjeka kako on sprica travu u svom tarom vocnjaku i isto tako ide super. A platili smo je 230KM=920kn
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
www.plodovizemlje.hr --- naišao sam na nesto puno bolje navodno na ovoj str

ova sprica navodno netreba uopce vodu nego samo nerazređeno ide inutra a kosta 500eura +pdv ova mala rucna kaj se nosi u ruci

ako je neki isprobal to cudo tehnike nek komentira jel se meni cini jako dobro
 
A

atomizer

Guest
jest dobar je taj herbi.ta prskalica služi samo za uništavanje korova i nije za upotrebu u smislu zaštite bilja pesticidima.ja prskam sa pola litre glifosata na onaj rezervar e i zaboravih više koju boju dizne koristim jer ih ima više.ovisno o tome kolika je zakorovljenost tako i srazmejerno treba i aplicirat tj dozirat herbicid.također isto pripazit da hod otprilike bude ujednačen.ima več odavno otvorena tema o herbiju na našem forumu samo treba malo pročačkat.tamo je u detalje sve napisano da sada tu ne raspravljamo ispočetka.
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
...prijatelj mi ima sličan strojčić, mislim da se zove "Mini - mantra", njemačke je proizvodnje i koštao je oko 5000 kn. Ima rezervoar od 0,5 l i prska se čistim nerazblaženim herbicidom. Potroši oko 1,5 l "herbokora" na ha (prska samo trake oko 1 m širine u redu). Inače strojčić ima akumulatorčić i mali elektromotor. Nosi se kao trimer, okačen o remen preko ramena...
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
breskvar kaže:
...prijatelj mi ima sličan strojčić, mislim da se zove "Mini - mantra", njemačke je proizvodnje i koštao je oko 5000 kn. Ima rezervoar od 0,5 l i prska se čistim nerazblaženim herbicidom. Potroši oko 1,5 l "herbokora" na ha (prska samo trake oko 1 m širine u redu). Inače strojčić ima akumulatorčić i mali elektromotor. Nosi se kao trimer, okačen o remen preko ramena...
mene herbi nimalo ne zanima zbog nemogucnosti usmjeravanja sredstva nego ovo kaj ima tvoj prijatelj kolko ima dugo to jel stvarno tak dobro
 
A

atomizer

Guest
krki zar nije onda dobra za ono šta tražiš solo šprica ručna sa štitnikom gore na mlaznici.možeš usmjeriti kak hočeš e a sad koja potrošnja zaista neznam.
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
atomizer kaže:
krki zar nije onda dobra za ono šta tražiš solo šprica ručna sa štitnikom gore na mlaznici.možeš usmjeriti kak hočeš e a sad koja potrošnja zaista neznam.

dobra je samo je to 20 ili kolko litara vode koju moras nositi pa ostalo za pretakanje, a za nase kicme i zdravlje je bolje 3 kg s sredstvom a i potrosnja sredstva je manja

zdravlje je najvaznije
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
atomizer kaže:
krki zar nije onda dobra za ono šta tražiš solo šprica ručna sa štitnikom gore na mlaznici.možeš usmjeriti kak hočeš e a sad koja potrošnja zaista neznam.
...ja imam i koristim baš takvu "solo" ručnu prskalicu sa štitnikom. Za parcelu od 1 ha (6 redova cca 340 m dužine, trake širine cca 1,6 m) potrošim 6 - 7 l "herbokora" tj. oko 3 punjenja po redu ili 18 rezervoara...vremenski to je skoro cijeli dan ako želim kvalitetno pokriti cijelu površinu u redu...
 
Na vrh