• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

šta mislite o ovom vogel not

pajdo

Član
Tu od
26 Srp 2007
Poruka
202
Svakako da vrijedi-za takav model, ali sa potrošenim lemešima, daskama ipetama bi te još uvijek tražili tolike novce kod nas, a ovaj kopčaš i oreš!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
A gdje je to?
I ja tražim nekaj slično (za pristojne novce).
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Sad sam tek skužio da je orano samo s desnom stranom :blackeye
 

DEUTZ FAHR

Član
Tu od
12 Sij 2008
Poruka
37
marko hurlimann xa86 kaže:
Kupi čim prije ako ne ode..
to je 14cola??
Da 14 cola ali mi čovjek kaže da se može štelat i na 16
 

pajdo

Član
Tu od
26 Srp 2007
Poruka
202
marko hurlimann xa86 kaže:
tako je može se štelat i na 16 i na manje...

Da, ima 4 rupe tako da je vjerojatno 10-16!
Kupuj to! ;)
 
K

KRESO

Guest
mislim da se manje više svi prave u mađi i na mom piše na ploćici nešto na mađarskom ....moj je 1999 god i kupljen je u trgovini kod nas
 

DEUTZ FAHR

Član
Tu od
12 Sij 2008
Poruka
37
KRESO kaže:
mislim da se manje više svi prave u mađi i na mom piše na ploćici nešto na mađarskom ....moj je 1999 god i kupljen je u trgovini kod nas
ovaj je iz 1996 g ali je stvarno kao nov samo je nešto malo orano sa jednom stranom druga nije nikad upotrebljena jedino nema kotač za dubinu ali mislim da se to da napravit bez problema sve ostalo je uredno nije nigdje svinut nije ništa polomljeno mislim da bi trebao biti jako dobar za zaoravanje kukuruzovine iza berača a i sama kvaliteta slaganja brazde bi trebala biti ok bar po svim karakteristikama vogela.Osobno nisam nikad radio sa vogeloma interesuje me kako će se ponašati u teškoj zemlji
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
KRESO kaže:
mislim da se manje više svi prave u mađi i na mom piše na ploćici nešto na mađarskom ....moj je 1999 god i kupljen je u trgovini kod nas

na mojem vogelu je sve na njemačkom, i na pločici i na uputama, ni slova mađarskog a mađarski znam
 

toky09

Član
Tu od
28 Pro 2008
Poruka
59
Kupi to to ti je prava sitnica nije ti neka razlika mađarski je dobar to je 12"-16"imaš podešavanje dasaka za zaglađivanje brazde možeš ju sukati uzimaj to!!!
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
za dobro zaorivanje kukuruzovine mu fale predplužnjaci...
Svakak češ morati staviti bar povišenja dasaka :!:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Odličan plug, tak star, a ko novi je, obavezno povišenja na daske :mrgreen:
 

DEUTZ FAHR

Član
Tu od
12 Sij 2008
Poruka
37
marko hurlimann xa86 kaže:
za dobro zaorivanje kukuruzovine mu fale predplužnjaci...
Svakak češ morati staviti bar povišenja dasaka :!:
gdje naći predplužnjake za taj plug i povišenja za daske :idea:
 

DEUTZ FAHR

Član
Tu od
12 Sij 2008
Poruka
37
ZJ kaže:
Si ga kupil?
mislim da ću do kraja tjedna kupit trenutno vlasnik nije tu dolazi u petak i onda odmah kod njega na dogovor
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
DEUTZ FAHR kaže:
ZJ kaže:
Si ga kupil?
mislim da ću do kraja tjedna kupit trenutno vlasnik nije tu dolazi u petak i onda odmah kod njega na dogovor
Ima jedan sličan tome u Oglasniku, pa me zanima kakav je.
 
B

Bobo

Guest
Gledajte ovako... ovaj plug ima samo jedan uljni prikljucak, te pri okretanju treba malo vjestine. Nije kao vecina okretaca da samo drzis rucku uljnog ventila i on se okrene.

Najprije se rucicom ukloni pritisak iz cilindra, opruge skupljaju cilindar, pluzna tjela prelaze "vagu" i u tom trenutku treba dati pritisak u cilindar da se plug skroz okrene. Jednom kad udjes u stos, nije nista sporije nego kod obicnog okretaca.

Ovaj plug sa slike SVAKAKO vrijedi tih 1500€ i ja se ne bih opce za njega ni cjenkao, nego bih pljunuo paru i odvezao ga kuci. Na plugu se vidi da s njim nije orano puno, a lova nije velika...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
I ta vještina okretatanje nije neki problem...
samo se zna dešavat recimo na IMT-u da se plug zna "otvarat" ili da cilindar popušta...to se dešaav na jednom 565 koji ima isto takav slićan plug..ali si je čovjke ugradio jedan ventil s kojim zatvori kiper i nema problema s otvaranjem ;)
 
Na vrh