• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šta smo radili danas 2

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Ma ne to.
Auti iz 21. stoljeća, ograničenja iz 19- tog...
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,444
A kazne. Ja sam za, kad je neko drugi može sve, oduzeti dozvolu zato što je slučajno prešao crtu, iako je za to propisana najmanja kazna bez zabrana.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
A da taj sa 100 KS ima duplo manje kila, rezultat bi mogel biti još bolji (makar realno teško). Ima tu i drugih faktora, ali u istom autu 2 vozača mogu jako različito potrošiti, a ne ušparati znatnije na vremenu.

Kome je do adrenalina, postoje piste. To kaj je glava vozača kod prevelikih brzina u torbi je problem, ali nije glavni problem, jer je to njegova volja. Problem je kaj su druge glave, ni krive ni dužne, tim postupkom protiv svoje volje izložene velikom riziku.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,924
Malo, ma vraga malo, jako ste pobrkali lončiće, ili lupate kao klopotec na vjetru, ili ovaj put mlatrite praznu slamu. Ako Vas neke ovo vrijeđa ostanite uvrijeđeni.
Nemam se namjeru nikome ispovijedati, kamoli forumu. Činjenica su brojke koje sam napisao, ali sam budala što sam uopće to napravio. Uživajte
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Moram priznati da sam nakon ovog tvog komentara sve postove još jemput pročital i nisam primijetil da se ijedan sudionik uvrijedil. Diskusija je uobičajena za ovaj forum. Možda ja ne znam dobro čitati, ali čini mi se da je jedino tebe nekaj povrijedilo, samo nemrem zaključiti kaj. :unsure: Naj se srditi, škodi zdravlju. :)
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,666
Da li ste znate da je Rijeka poznata po prvom rok sastavu u bivšoj i prvi pank bend Parafi ?
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,924
Moram priznati da sam nakon ovog tvog komentara sve postove još jemput pročital i nisam primijetil da se ijedan sudionik uvrijedil. Diskusija je uobičajena za ovaj forum. Možda ja ne znam dobro čitati, ali čini mi se da je jedino tebe nekaj povrijedilo, samo nemrem zaključiti kaj. :unsure: Naj se srditi, škodi zdravlju. :)
Sve OK, nek' tak i ostane. Ugodan dan ti želim.
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,491
Svugdje je lijepo, ali kod kuće je najljepše..

Brašov, Temišvar, Arad i Vigne...

Prvo da par poljoprivrednih pa onda općenitih.

Stocarstvo.. U životu da se skupi sva stoka koju sam vidio ne bi došli do 5% stoke koju sam vidio u rumunjskoj. Ljudi, stočari koji su išli nisu u životu toliko stoke vidjeli.


Pretežito krave i ovce. Sve je slobodna ispaša, pastiri + psi čuvari.

To su stada koja se mjere u tisućama i pašnjaci koji se mjere isto u tisućama hektara. Znači ovce izgledaju kao da je snijeg pao koliko ih je.

No unatoč tome. Janjetine nigdje. Pričao sam s ljudima. Kažu kao prvo nemaju običaj taj, kao drugo za njihove standarde im je skupa, kao treće sve što uzgoje je za izvoz u muslimanske zemlje. Većina proizvodnje mesa ide za Saudijsku Arabiju. Trenutno je kod njih janjetina na 3 e/kg žive vage.

Imaju jako puno seoskih zajednica koje žive još uvijek tradicionalnim načinom. To su neki rumunjski cigani kad moram tako reći. Svi su u nekim crvenim nošnjama i uzgajaju stoku za svoje potrebe. Ali to je većinom perad i svinje. Znači svako dvorište ima par svinja, patke, guske, pure i kokoši. Kukuruz beru ručnu ili jedno/dvorednim beracima i sa starim univerzalima. Ali jako puno ručno s konjskim zapregama. Bili smo baš na par mjesta gdje je ručna berba bila u tijeku.

Što se tiče ratarstva. Rumunjska je zemlja kukuruza. Oni su 11. Najveći proizvođač kukuruza na svijetu. I to ih je ove godine koštalo.

70% kukuruza stoji na polju neovršeno. A to su table po 100+ ha.

Nemaju ga kome prodati ni gdje skladištiti. Doslovno se utapaju u kukuruzu.

A mehanizacija im je u puno lošijem stanju nego kod nas. Noviji traktor svijećom tražiš...

Isplati se otići jesti i piti... Za 20 eura u ekskluzivnom restoranu se najedes i napijes. A ako ćeš ići u malo lošiji restoran za 20 eura ćeš jesti 4 dana 😂...
Unatoč puno lošijem standardu nego kod nas. Veliki gradovi su puni nepalaca i crnaca jer Rumunji isto imaju problema s odlaskom radne snage.

Sve u svemu. Nije loše za otići vidjeti, pojesti i popiti.


I da.. U mađarskoj su nas skinuli s autoceste i poslali na vagu... Da. Autobus.. I rekli da smo u pretovaru i napisali kaznu.. Da. Autobusu..
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,491
Tu odmah blizu granice. Na osovinsku..
Screenshot_2023-10-30-09-09-40-826_com.google.android.apps.maps.jpg
 

Prilozi

  • IMG_20231029_165539.jpg
    IMG_20231029_165539.jpg
    36.2 KB · Pregleda: 28

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,427
To je jedina takva v europi. I kazna po kilometru od mjesta polaska. Bar je tak mene s kamionom globil.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,344
Navratio u dućan! 200/75 R9
IMG_20231030_142358.jpg
Ili prevedeno fifi 50cm, širina 20cm, ripne k'o nove
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Ja danas kosim oko kuče, nadam se posljednji put ove godine.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,699
@MUHA nisi jedini, i ja danas kosio i isto se nadam da je zadnje za ovu sezonu
 

Najnoviji postovi

Na vrh