• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šta smo radili danas 2

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
991
Zasto 2A?
Cemu mucis punjac i bateriju?
Alternator puni bateriju ovisno o snazi alternatora, upaljenim trosilima i napunjenosti baterije. Za to se brine "regler".

Dakle, na IMT 533 MAX sa 45A, na nekom autu cak i sa 150A ili vise.
Sto je baterija punija, amperaza pada.
Isto tako je i sa punjacem.
Zato ga slobodno odvrni i napuni taj akumulator za 5 puta manje vremena.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,522
Kaj ga ne puni bolje kad je sporije/manja struja? Kad stavim na 12A nakon 20-30 minuta ga isključi.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,715
@Tommy, samo ti puni na način kak si punil (kad imaš vremena). Čim je struja manja, akumulator se temeljitije napuni jer se manje grije.

Alternator puni stalnim naponom od 14,4V, pa je zato promjenjiva struja ali se punjenje ne prekida, a ovaj tvoj punjač puni stalnom strujom i kad postigne 14,4V prekida punjenje i eventua dopunjava strujom od kojih 0,1A.

I daj se više riješi te rage...zbilja ne znam zakaj ne kupiš novi traktor...kaj se bojiš jalnih? 🤣
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,899
Znam da je u zadnjoj rečenici sarkazam, no samo da se nadovežem, imao je moj bratić Fendta Favorit 512C, nažalost spletom okolnosti bio je primoren da ga proda, imao sam prilike da sa njime radim, vrhunski stroj, isto tako kolega od bratića ima Farmer 307C, prošle godine smo bili skupa na tehničkom, to su odlični traktori i ako mi se ukaže prilika, definitivno bi išao u potražnju za Fendta.
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
615
Pozdrav,

Još jedna parcela u našem Zagorju dobiva novi život :D
 

Prilozi

  • IMG_3391.jpg
    IMG_3391.jpg
    75 KB · Pregleda: 75
  • IMG_3394.jpg
    IMG_3394.jpg
    95.3 KB · Pregleda: 75
  • IMG_3395.jpg
    IMG_3395.jpg
    73.2 KB · Pregleda: 71
  • IMG_3397.jpg
    IMG_3397.jpg
    55 KB · Pregleda: 75

zaja

Administrator
Osoblje foruma
Tu od
16 Tra 2007
Poruka
1,925
Super, koji priključak je iza? I kaj je ovo naprijed, betonski uteg?
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
615
Moćno izgleda...a kak to voziš...u rikverc?
Da, nije loš stroj :D
Daa u rikverc u šikaru i naprijed onda i to je to... malo vrat stradava ako si cijeli dan tako al oke izbavi se
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,126
Što smo radili danas? Rezali lijesku i radili na povratku svog identiteta. Lijeska obrezana djelomično, ali je identitet vraćen u potpunosti na čemu zahvaljujem osoblju foruma. Svako dobro.:ppozdrav:
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,126
Znam, znam, to sam namjerno napisao da vidim reakciju. Makar sam se obvezao da nema više provokacija....
Pravilno bi bilo orezati. Primio na znanje. Obrezuju se breze. :ppozdrav:
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,051
Nema veze kad se orezuje? Ako budu jos neki veci minusi?.nece nista nastetiti?

Najbolje ti je orezivati što bliže početku vegetacije.

Zato što onda voćka povlači šok u regeneraciju reza iz pupova i od godiš još par dana vegetaciju. A i nemaš bojazni da će smrznut orezano.

Ali tko ima više taj počne u 11. Mjesecu već rezati jer se jednostavno ne stigne
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,126
Upravo tako. Tko ima više ili je spor poput mene on mora krenuti što ranije. I ja bih krenuo u 11. mjesecu, ali još nije opalo lišće pa sam morao čekati. Par kolega, koji imaju lijesku, je krenulo sa rezidbom prije dan-dva.
 

Najnoviji postovi

Na vrh