• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šta smo radili danas

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Nije danas nego neki dan, ali svi mišiči još bole. :)
 

Prilozi

  • 20210402_120853.jpg
    20210402_120853.jpg
    60 KB · Pregleda: 55
  • 20210402_120927.jpg
    20210402_120927.jpg
    109.2 KB · Pregleda: 55
  • 20210402_175242.jpg
    20210402_175242.jpg
    57.5 KB · Pregleda: 55
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Prošlu noć se kod mene sused vozil cjelu noć sa traktorom u voćnjaku di ima breskve, a drugi je zakuril piljovine, iskreno neznam jel to kaj pomogne.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,943
Vele da je najbolje zapaliti balu sjena, koju se malo nakvasi vodom da se dobije gusti dim. E,sad dali pomaže?
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,838
Pomaže, ja jedne godine spasil voćnjak od - 8 temperature. Jedino kaj sam na više mjesta potpalil, i išel u obilazak svakih 2 sata
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,943
To sam i ja mislio da treba biti na više mjesta. Na koliki si razmak stavljao? Meni je vinograd, jedan oko 800 čhv,a druga dva oko 1000 čhv.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,943
Bojim se za ovaj manji vinograd pošto je " starinski" nasad, pa neke sorte imaju nabubrele pupove, nalazi se na vrhu brda pa ima puno sunčanih sati i vegetacija zna krenuti rano.

Kod mene baš nije obećavajuća prognoza 😱 View attachment 34963
Nadajmo se da griješe.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,933
Danas sam s biciklom otišao u polje, a sada sam doma na fotografijama samo usporedio "što to susjed radi". Ovo je bilo ne tako davno, nazovimo ga realno stanje "međe" posjeda (vide se datumi na starim fotkama iz 2008. i vidi se oznaka stavljena od strane službenog mjernika i na obližnju tračnicu, kao orijentir):
DSC00567.JPG
DSC00571.JPG DSC00572.JPG
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,933
Godine 2019., sam tu istu situaciju analizirao uz pomoć ostavljenog bicikla uz istu oznaku na tračnici (oznake su bile postavljene i vidljive s obje strane tračnica):
IMG_20190420_123030.jpg

IMG_20190420_123244.jpg
IMG_20190420_123303.jpg
Bicikl leži pokraj oznake za među iz 2008.!?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Redovna pojava pri nama.
Imam susjeda koji se valjda za metar proširil od kad su izorali vinograd i među, a dvorište do dvorišta smo.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,933
Sada ta međa izgleda ovako:
IMG_20210407_111112.jpg
Što reči, "definitivno kod nas pušu tako jaki vjetrovi da naprosto rotiraju susjedovu među oko našeg posjeda", još par ljeta i evo njega na putu oko svijeta bude napravio cijeli krug oko naše zemlje. Neee ne sekiram se niti malo. Kćerka je sada vlasnica, nije kruha gladna nite se i ona sekira. Njihov je djed štihericom štihao do pruge što nisu dovoljno izorali. Nema ga, pokojni je ništa nije odnio sa sobom. Njegov je sin orao istim tempom, sada njegov sin, moj susjed ore i dalje. Mi se tome samo smijemo i gledamo ih. Na njihovu žalost, oni su sebe kao obitelj napravili bogaljima, stavili na štake, a mi ih gledamo i ne bunimo se. Uzmite i jedite iz ovoga svi, ionako ništa sa sobom nečete odnijeti, tamo 2 m ispod nivoa zemlje.
Bez brige nisam ljut radi ovoga , svejedno mi je kao i kćeri i njezinoj obitelji.
U povratku s polja doma vidio sam tog susjeda da sjedi vani na stolcu, na plus 5 i ljulja malu unučicu zamotanu u deku?! Možda več ovo popodne ode tamo na brzinu "odrezati još jednu brazdu na našu stranu", slobodno nema problema, nama ne bude nedostajala...
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,933
Ovu su zemlju moji kupili prije 53-54 godine, još je u mojem vlasništvu
IMG_20210407_105522.jpg
Najgore mi je znalo biti tu ručno, s motikom "okapati kuruzu", a večina mojih školskih kolega je išla na nogomet.
Okoliš ove zemlje je sve zapušteniji:
IMG_20210407_105849.jpg

IMG_20210407_105857.jpg
Sve su to u mojem djetinstvu bilo obrađene oranice, sada su sve više zapuštene šikare, šumarki, šumice... i aerodrom za vrane...

Eto to je bila jedna moja današnja, mala biciklistička ruta, našim poljima. Jasno mi je da su bitno različita od mnogih drugih, Vaših također prelijepih krajolika. Ja sam svoj kraj malo danas obišao i zluftao se - bez peseka u društvu, to je inače i kod nas jaaaako moderno.
(Ja sam lijen, ali moj pesek je definitivno sto put lijeniji od mene. Digne se, ode dva metra dalje i opet spava, sat ili dva, da ponovo odmori :hahah: :ROFLMAO: )
 
Posljednje uređivanje:

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,614
Ja se s takvima uopće ne raspravljam. Kad dojdem orat samo odorem na drugu stranu. Nikad me nije dosel pitati zakaj...
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,933
Niti mi ne raspravljamo, napisao sam, smijemo se, čemu se radi takvih sekirati. Mi zaista, nitko od nas ,ne ovisi o tih par kvadrata zemlje. Njima treba - ma ori, sij, uzmi uživaj...
 
Posljednje uređivanje:
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
A gle ak nejde mirnim putem onda znaš kak ide, al ne kužim kaj imaju od toga kaj nekaj tuđe svojataju. I uvjek je to tak da misle da su u pravu. Znam tebi to nije normalno jer si normalan, a njima je to već nauka.
Imam i ja takve😊
Moji susedi nisu dali da prek njihovih njiva idu stupi, voda za vikendaše, meni nisu jasni takvi. Ja sem svima sve dal kad je trebalo, i na sred tranika su mi deli trafostanicu, i meni ne smeta, a onda se javili susedi je a kaj su ti to deli, nek ti makneju to, reko meni ne smeta, nek delaju kaj oćeju, al odma više nisi dobar sa njima jer se ne prikoniš njima. Inače u Zagorju je običaj po sudu hoditi za centimetar zemljice. Meni su prošli tjedan zeli 460m2 za put do vikendica, i nisam im niš rekel, put mora biti, kud ljudi peju, po zraku? Dok je sused im povadil floke van i on neda svoju stranu. Svakakvih nas ima.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,943
Dečki, takve stvari se događaju svugdje, masa međa se preore iz jednostavnog razloga. Mnogo ljudi ore i više desetaka godina; a još uvijek ne znaju odrezati od međe, sljedeće godine razoravaju pa im opet malo pobjegne. Činjenica da ima i onih "gladnih". Sto ljudi sto čudi.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh