• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šta smo radili danas

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,522

@mikke,​

potpuno si u pravu. obično nije nikakav problem dok se oreju obadvije parcele. Kod sjetve se obično potegne ravno (osim ako ima "gladnih") i sve je opet ok. Zemlja uvijek ostane gdje je bila, a na kraju je svakome dosta metar sa dva. ;)
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,933
Ukoliko moje priložene fotografije nisu dovoljno jasne i rječite, dopustite mi da se nadopunim upotrijebivši ovdje spomenutu terminologiju "da, ima gladnih". Definitivno su "gladni tuđeg posjeda", hoću reči da su životno blesavi (jer svojega imaju toliko da unazad nekoliko godina više nisu u stanju normalno si ga obrađivati, spomenuo sam, stavili su se na štake, bogalji su, a mogu pojesti možda i manje nego mi drugi, prvenstveno - jer ne stignu iz samo njima poznatih razloga... Zašto, zar imaju možda premalo novaca, neee, ja znam da imaju dovoljno i čak za normalan život i previše, ali ne znaju s njim živjeti i uživati, niti da ga troše. (Jednom se živi pa neka je pošteno - samo da onako uz put prigodno pitam kolegicu johohabicu ako bude ovo čitala: koji je to čovjek svojevremeno izgovorio?) Nikada ti susjedi nisu bili na planinarenju, kamoli na Petrovoj gori, rijetko i ako su bili na moru, pa neka se "streliju", upucaju iz hrđave puške svi takvi...
Njima i svima takvima mogu samo uvijek poručiti "kopaj, zauzimaj tuđe, hebemte blesava, nama svejedno ama baš ništa nimalo ne fali"!

Isprika ako bi ovo napisano nekome zasmetalo!
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,654
............
Okoliš ove zemlje je sve zapušteniji:
................
E, viš! Susjed to nemre videti i ore sve! :hahah: Zahvali mu!
U Lici jedan pametnjakovič nije dozvolio da mu prođe vodovod ispred kuće.
Ukopali cijevi kod desnog njegovog susjeda odmah na početku imanja, prešli cestu i ponovo se vratili k njegovom lijevom susjedu i nastavili dalje.
Kad su njegovi došli iz Njemačke htjeli su ga zatući jer cijelo selo ima vodu iz vodovoda samo oni ne, a problem je udobrovoljiti susjeda da dozvoli kopanje kanala ispred njegove kuće, a ima i toga oko 50 metara pa sve to treba platiti.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,709
e viš...nije kod svih isto...
kod mene vrijedi jedno pravilo...ne diraj mi u zemlju i šumu...
ako hoćeš dirati, izvoli elaborat, papir, izvlaštenje ili kajgod...po zakonu...
a da bum dal nekom da nešto dela na mojoj zemlji badave, kak se kome sprdne ili mu je bliže ili mu bolje paše, e nebum!
moja obitelj živi od zemlje, jedini nam je to prihod i jednostavno nedam!
sve je ucrtano prilikom druge katastarske izmjere 1862. godine, postoje međašni kameni i molim da se toga držite!
inače, nisam ljubitelj omalovažavanja ijednog kvadrata bilo čije zemlje...i diranja u tuđu imovinu za neki viši cilj!
Niti elektra, niti vodovod, vodoprivreda niti cestari ne dijele svoje proizvode/usluge badave i na lijepe oči, sve im se masno plati, ne vidim razloga zašto nebi tako i s privatnom imovinom (pogotovo zemlja i šuma)...
dakle, ja zemlju cijenim (pogotovo svoju) i ne dozvoljavam da si ju netko prisvojava i služi njome...i po tome sam već poznat u svom kraju...koliko god to nekima od vas nevažno bilo!
razmislite malo kad se odričete svoje zemlje kao da to nije ništa...a SVE generacije prije vas su tu istu zemlju koristile za preživljavanje i posredno ste od nje nastali i vi!
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,654
Evo moj lijevi susjed, zapravo njegov punac, postavio je kuću tako da nije paralelna sa našom međom i ulaz u dvorište mu je na početku sužen. Pomaknuo je ogradu "u moje" pola metra i svi zadovoljni.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,933
Da li je "baš svaka pravica" vrijedna "sudovanja", sudskih trakavica? Ja mislim da zaista nije, smatram to krajnjom, totalno neželjenom protumjerom.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,715
E baš tako! Ima i drugih razloga (segmenata), zašto nekome dopustiti da se susjed gura u tuđu parcelu. Ili obrnuto, baš me briga ako to radi. Neda mi se baš o tome razglabati! :geek:
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,654
Imam 5000 kvadrate neke zemlje. Po mojem ide neki drndavi put. Pzmeđu puta i kanala su bila 3 hrasta. On mislio ili mu se ****** i srušil ih. Opomenul sam ga za to, ali kak je sirotinja ......
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,709
ako pitaš, objasniš, lijepo zamoliš, pozoveš mjernika i parceliraš, nebuš ni s menom sudoval... 🤭
ustvari, nikad nisam sudoval, baš zato jer ne dopuštam bedastoće...i svim mejašima su moji predci, a i ja osobno, pokazali međašne kamene i ostale oznake...
ove godine se susjed "zabunio" za među u šumi, lijepo sam čovjeku od 80+ godina ja balavac od 46 pokazao kamene i povukal špagu...
naravno, kad smo utvrdili prekršaj, dedino pravilo je da mejaša treba školovati i tako je za dva moja hrasta s njegove strane palo tri...deblja...;)
i onda krene priča selom...ne diraj u njega, on ZNA!...:hahah:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Kolega @plus, neki nisu navikli trošiti, već im treba samo najnužnije i ono kaj im treba za posel.
Kupovali su samo ono kaj im je bila investicija za budućnost.
Navikli su škrtariti na sebi, jer im je tak cijeli život bilo. Ima nas takvih...
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
734
Prije par godina sam dao 300 kvadrata općini za put. Sad ce neki vodovod proci, tu su mi dali 2900kn za pravo sluznosti. U drugoj opcini ce mi uzeti za put nesto malo, mozda 50 kvadrata, kazu da ce platiti. Uglavnom, ako je za javno dobro, ne pravim probleme.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,729
E, viš! Susjed to nemre videti i ore sve! :hahah: Zahvali mu!
U Lici jedan pametnjakovič nije dozvolio da mu prođe vodovod ispred kuće.
Ukopali cijevi kod desnog njegovog susjeda odmah na početku imanja, prešli cestu i ponovo se vratili k njegovom lijevom susjedu i nastavili dalje.
Kad su njegovi došli iz Njemačke htjeli su ga zatući jer cijelo selo ima vodu iz vodovoda samo oni ne, a problem je udobrovoljiti susjeda da dozvoli kopanje kanala ispred njegove kuće, a ima i toga oko 50 metara pa sve to treba platiti.
Kako može zabraniti da prođe vodovod, kad je površina ispred njegove kuće javno dobro, nije njegovo vlasništvo.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Nije tak svagdje.
Nama su odrezali skoro 2m dvorišta radi proširenja ceste. Nije to plaćeno niti je moglo biti upisano u zemljišne knjige.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,729
Misliš da je plac ovog ličana isturen prema ulici u odnosu na susjede, i vodovod mora proći preko njegovog?
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,355
Našao cilindre danas neke, pa ako nekog zanima prodao bih 28 dugački, 12 cm hod.
20210406_143840.jpg 20210406_143745.jpg
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh